Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás, pánik attól hogy...

Szorongás, pánik attól hogy hangokat fogok hallani, szorongás magától a létezéstől. Félek hogy sosem szabadulok meg ettől! Éreztetek már így?

Figyelt kérdés

4 éve kezdődött nálam ez az egész pánikbetegség.. beképzeltem magamnak hogy rákos vagyok. Több hónapog idegesítettem magamat ezen, tele pánikrohamokkal,2 naponta ügyelet.. aztán jött a szorongás.. amit 3 nappal ezelöttig tudtam kezelni, de ez az utóbbi már sok volt..

Elaludtam pár napja délután, és még az álom és a valóság között elkezdtem hangokat, szavakat hallani.. na itt teljesen bepánikoltam, rámjött egy erős szorongás, és utána néztem hogy ez a skizofrénia tünete.. most megállás nélkül attól félek mikor fogok hangokat hallani..

Voltam háziorvosnál írt fel frontint, mondta hogy szedjem 3X1 nyugodtan, és ne képzelődjek mert nincs semmi olyan bajom amitől skizofréniás lennék. A hangok elalvas és ébrenlét között normálisak.

Viszont, most maga a lét, az hogy élek, hogy létezem kezdte el táplálni a szorongásomat.. 100%ig le kell foglalnom magam ahoz hogy ne tudjak ezzel foglalkozni. Frontinból (0,25) csak reggel felet, este felet szedek.

Azt javasolta a doki hogy menjek el pszichológushoz, és beszélgessek vele.

Mit tanácsoltok? Volt már valaki így? Érzett ilyet? Félt ezektöl a dolgoktol?

Köszi a válaszokat.



2017. szept. 8. 11:02
1 2
 11/11 anonim válasza:

Jézusom, mintha magamat olvasnám!

Kb. Két honapja kezdödött pánikrohammal, sajnos a családban volt pszcihés beteg így az volt az első gondolatom, hogy skizo vagyok. Azota folyton ezen kattogok. Nagyjábol utánnajártam, és elvileg azért nem lehetek az, mert akkor nem félnék tőlle..

Viszont kb egy hete nálam is előjött ez a szorongás a létezéstől dolog, mintha kiveszet volna belőllem az ösztön, hogy természetesnek vegyem a létezést (Jobban nem tudom megfogalmazni)

Én még dokinál nem voltam, viszont nahyon érik a dolog...

Neked eddig hogy alakul? Nagyon kíváncsi vagyok rá..

Egyébként még a vendéglátás is stimmel, csak én szakács vagyok :-D

20/f

2017. nov. 3. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!