Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik típusa lehet a skizofré...

Melyik típusa lehet a skizofréniának?

Figyelt kérdés

íme a tünetek,illetve hogy azok hány évesen jelentek meg:

Egészen fiatalon,mióta az eszemet tudom:hallom a fejemben a saját hangom,magától megszólal,tájékoztat dolgokról vagy beszól

Pl ha nem találtam valamit ezt mondta:ez pech

Vagy ha láttam a tévében smárolni valakit ezt mondta: szerelmesek

Ez mai napig így van.

Egészen pici korom óta félek a hangostól.wc től,hajszárítótól stb

14évesen: lefagytam az ágyban.alvásközben felébredtem és ez várt rám.nem tudtam mozogni.

16éves koromig ez 2naponta megtörtént,de amelyik nap volt,akkor többször.ma már nagyritkán ha előfordul

15éves koromtól mai napig szeretethiány.senki és semmi nem tudja elmúlasztani.

16évesen előjöttek az ingerelingerek.késztetést éreztem arra,hogy az arcizmom egyikét megmozdítsam,összehúzzam.egy idővel már magától mozdult az arcom.18éves koromig sűrün előjött,de már ritkábban.

Biciklin más ingerem van folyamatosan.kiegyenesedni és befeszíteni a hátam.

Egyéb inger: köhögési inger.ez mondjuk általános sulisan volt

17éves koromban előjött a pánik betegség,ma már ritkábban fordul elő.

Szintén 17évesen előjött a dühroham.nem jött a busz,emberek előtt neki álltam üvölteni sátáni hangon.dobálózni,csapkolódni,rongálni.10-20percig tartott.utána alig emlékeztem a történtekre..

Ez mai napig folyamatos,csak vissza tudom már néha fogni.egyébként ez sírással járt mikor csillapodott.

17évesen szintén előjöttek az érzelmi hullámok.egy nap többször előfordult,hogy sírtam gubbasztottam 10percig,majd hirtelen a semmitől ugrándoztam örömömben.majd fél óra és újra sirás.

18évesen előjött a memória zavar.apámat nem ismertem meg az utcán pl...

Ebben az évben a hallucináció is elő jött..nem durva,mert rájövök,hogy az.egyszer pl azt képzeltem,hogy füst van a szobámban..

A hangok és a hallucinácio párosult .alvás előtt csukott szemmel képregényt látok,egymás szavába vágnak különböző emberek.

18évesen jött elö az is,hogy furán látok.mintha álmodnék.és közben minden zaj felerősödik én meg menekülök előle..

Depressziót nem tudom hány évesen jött elő.azt tudom,hogy 2féle volt:folyamAtos sírás 1hónapig.visszafoghatatlanul.egyfolytában idegesledés .étvágytalanság.

2.ugyanez,csak nagyonnagy étvágy.

Egyébként ha ideges vagyok akkor alapból sírok,nem lehet visszafogni..de depresszio alatt ok nélkül is sirtam és folyamatosan.néha állt el

.....................

Melyik tipus lehet.igy orvosi megállapitás előtt érdekelne

Egy 18éves lány.


2017. szept. 9. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért ez nem éppen ennyire egyszerű....

Ez nem olyan mint egy megfázás, ez annál sokkal de sokkal bonyolultabb.


Ha még nem voltál ezzel orvosnál akkor először nem a pszichés dolgokat fogják vizsgálni hanem hormonális dolgokat...

pajzsmirigy, csecsemőmirigy, központi idegrendszer...

ha itt minden negatív akkor jöhet a pszichés vizsgálat :)

2017. szept. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Voltam,de nem vették figyelembe a bajaim
2017. szept. 9. 15:23
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

az, hogy alvásparalízised volt még semmit nem jelent...


szeretethiány, depresszió ugyanúgy nem jelent még skizofréniát

hallucináció már igen de azt írtad csak elalvás előtt, ami szintén az alvásparalízishez köthető.


nagyon fiatal lennél a skizofréniához, az később alakul ki

másrészt aki skizofréniás az nem ismeri fel, hogy skizofréniás mert szerinte vele minden rendben van és a körülötte lévő világgal/emberekkel van a baj :)


szóval szerintem nem vagy skizofrén, főleg ha szoktál emberek közé menni meg szoktál tisztálkodni, rendesen öltözködni

2017. szept. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

Nagy valószínüséggel nem vagy skizofrén. Alvásparalízisen minden ember túlesik valamikor, nekem például gyerekkoromban volt hasonló, többször is. Nahh, tegyük helyre egy kicsit a dolgokat.

A skizofrénia egy tudathasadásos elmezavar. A tudathasadás azt jelenti, hogy a beteg eltorzultan érzékeli a valóságot, hallucinációktól és téveszméktől szenved. A hallucinációk érzékcsalódások, a skizofréneknél a hallási hallucinációk a leggyakoribbak. A hallucinációk nem feltétlen skizofréniára adnak okot, többnyire idegrendszeri probléma áll mögötte.

A téveszmék olyan irracionális és ésszerütlen rögeszmék amelyekben a skizofrének váltig hisznek. A leggyakoribb eset az, amikor azt gondolják, hogy őt megfigyeli valaki/valami és hogy követik. A beteg ilyenkor szinte halálfélelemben éli az életét, és paranoid gondolatai vannak. A paranoid skizofrének kiszámíthatatlanok és kezelés nélkül folyamatosan fennállnak a téveszméik.

Ez azonban így önmagában semmit sem jelent, mivel a pánikbetegséghez is társulhat valamilyen fokú paranoid téveszme.

A skizofrének sokszor megszakítják a kapcsolatot a külvilággal. Nem beszélnek, nem reagálnak a hangokra és az érintésekre. Az ápolóknak néha komoly problémát jelentenek az olyan betegek akik napok óta mozdulatlan görcsbe merevedve bámulnak a semmibe, és napok óta nem esznek és nem isznak. Ez a katatón állapot. Izomgörcsökkel jár, ha a merevség fekvő állapotban éri a beteget akkor fel is lehet emelni akár egy deszkalapot.

A skizofréniát többnyire a torzulás jellemzi. Torzul a beteg világlátása, érzékelése, beszéde és gondolatai. Életét folyamatos félelemben éli, mert paranoid tévképzetek üldözik. Egy idő után a beteg érzelemmentessé válik, és nem képes megélni se a boldogságot, se a szeretetet. A személyes higiéniát hanyagolja, hetekig nem fürdik akár. Társadalmi izoláció, teljesen elhatárolódik az emberektől.

A skizofréniának három tünetcsoportja van, negatív, pozitív, és kognitív. A negatív tünetek azokat a tulajdonságokat jelölik, amelyek "hiányoznak" a betegből.

-Érzelmi elsivárosodás, eltompult és torzult érzelemkifejezés.

-Nem megfelelő érzelmek (például nevet, mikor borzalmas videót vagy képeket lát)

-A beszéd is változik, és monoton, robotszerü lesz.

A pozitív tünetek azok a viselkedésminták amelyek hozzáadnak a beteg korábbi személyiségéhez.

-Érzékcsalódások, hallucinációk (hallási, látási, tapintási hallucinációk is léteznek)

-Téveszmék. Erről fentebb írtam. A leggyakoribb a paranoid skizofrénia, amikor a beteg azt hiszi, hogy üldözik és megfigyelik, vagy összeesküvést szőnek ellene. Klasszikus eset az, amikor azt gondolja,hogy az űrlények vagy a kormány figyeli őt.

A kognitív tünetek kevésbé látványosak, és észrevehetőek mint a pozitív, vagy negatív tünetek.

Memóriazavarok, és koncentrációs zavarok tartoznak ide. Tény, hogy a skizofrénia eredendően felnőttkorban alakul ki, de! viszont van olyan altípus amely fiatal felnőtt korban, akár kamaszkorban is előfordul. Viszont, ez az állapot az esetek többségében csak ideig-óráig áll fenn, illetve nagyon ritka. (Hebefrénia a neve) Bár az is igaz, hogy orvosi körökben az is vita tárgyát képezi, hogy egy kamasznál előfordulhat-e skizofrénia, vagy nem.

Illetve a skizofrén beteg meg van arról győződve hogy ő teljesen normális állapotban van, és hogy minden a legnagyobb rendben - azaz nincs betegségtudata.

Átgondolva ezt az egészet kétlem hogy skizofrén lennél. Depressziós, és pánikbeteg az biztos, de skizofrén semmiképp. Egész szélsőséges hangulatingadozásaid vannak, amelyeket kezelni kéne. Jót tenne, ha pszichológushoz vagy pszichiáterhez fordulnál.

2017. szept. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!