Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre erősebbek és kínzóbbak...

Egyre erősebbek és kínzóbbak a kényszergondolataim. Milyen technikával lehetne megszűntetni?

Figyelt kérdés
2015 májusában meghalt a nagypapám. 2016 februárban volt az első ilyen gondolatom, amikor is este nem mertem elaludni, mert féltem, hogy nem kelek fel reggel. Előtte már régebben is voltak pániktüneteim, de ezek is felerősödtek. Alvás előtt a szőnyegen mindent pontosan el kellett helyeznem, hogy nyugodtabban aludjak. Aztán idővel ezek a gondolatok eltűntek és én megnyugodtam. Aztán idén januárban egyik este feküdtem már az ágyban és beugrott egy olyan gondolat, még leírni is nehéz, hogy leugorhatnék az erkélyről... Kapaszkodtam az ágyam támlájába, hogy még biztosan ne is tudjak felkelni onnan. Lezuhanyoztam és mintha kicseréltek volna, nem is értettem hogyan juthatott ilyen az eszembe. Aztán napközben semmi bajom nem volt, de az estéim kísérője lett ez a gondolat. Aztán pár hónap után már a napom legnagyobb részét az ezen való agyalás töltötte ki. Minden helyen, minden tárgyról ez jut eszembe. Utálom még az ezzel kapcsolatos szavakat is, utálom azokat is, akik ilyet tesznek. Aztán van olyan is, hogy egyáltalán nem jön elő, például most, hogy leírtam, már nincs is semmi bajom. Amikor elkezdtem, még szörnyen voltam. Utálok búcsúzkodni, arról is ez jut eszembe.. Valakinek volt már hasonló?
2017. szept. 16. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Na, most akkor az van, hogy azon agyalsz régóta, hogy le kéne ugrani az erkélyről ? És ez miért van, mióta, azóta, hogy elvesztetted a papádat, nem tudod túl tenni magadat a halálán, szedsz gyógyszert ?

Lehet az erősít fel benned valamit, öngyilkossági szándékot. El kellene mondanod az orvosnak, aztán szedjen le róla !

2017. szept. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem érted a problémát. Nincs ilyen hajlamom, pszichológus is vizsgált. Még depresszióm sincs. Kényszerbetegségem van. Ezek kényszergondolatok, nem valósak. De iszonyatos szorongást okoznak. Gyógyszert nem szedek rá és a pszichológus most egy ideig sajnos nem elérhető.
2017. szept. 16. 22:13
 3/7 A kérdező kommentje:
Technikákat keresek a kényszergondolataim ellen, nem új szakszerűtlen diagnózist.
2017. szept. 16. 22:16
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Dobj rám egy privit, én majdnem 10 évig nagyon erős OCD-ben szenvedtem, ha úgy van szívesen leírom, hogy nekem mi az ami segíteni tudott.
2017. szept. 17. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
El kell fogadni a gondolatot. Legalabbis a pszichologus nekem ezt ajanlotta. Nekem nem sikerult
2017. szept. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ezt mondta.. Én nem is akarom elfogadni ezt a gondolatot. Semmi elfogadható nincs ebben. Neked is ilyen jellegű gondolataid voltak?
2017. szept. 20. 12:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Amikor meghalt a nagymamám hasonlóan éreztem. Én is bepánikoltam minden este, hogy nem kelek fel másnap, emellett rettegtem a ráktól, és mindentől ami emlékeztetett a rákra, mert ő rákban hunyt el.
2019. jún. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!