Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek, ha képtelen...

Mit tehetek, ha képtelen vagyok kimenni a házból?

Figyelt kérdés
Régóta vannak pánikrohamaim. Voltam már orvosnál, annyit mondtak, hogy ez stressz, semmi hivatalos diagnózis vagy gyógyszer vagy ilyesmi. Boltban kapható gyógynövényes készítményt szedek. Tegnap történt egy elég durva dolog, amitől órákon át nagyon rosszul voltam. Utána aludni is alig tudtam, rémálmaim voltak. Ma reggel is egy rohamra keltem fel. Mennem kellett volna boltba, de mikor kimentem, rögtön rám jött, és annyira beparáztam, hogy vissza kellett jönnöm a házba. Már a gondolattól is rosszul vagyok, hogy kimenjek. Ilyen még sose volt. Délután dolgozni kell majd mennem, de rettegek tőle, hogy kimozduljak a házból. Oké, hogy menjek orvoshoz, de ahhoz is ki kell mozdulni. Egyedül élek, rokonaim, közeli barátaim nincsenek.
2017. szept. 17. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nincs más próbáld magad racionális érvekkel győzködni, hogy nincs kint semmi veszély és ha mész bármerre akkor sem lesz gondod belőle, nincs mitől félned. Szedj össze minden valóságdarabot és állítsd őket sorba a félelmeiddel szembe. A félelmeid is próbáld elemezni mi az konkrétan amitől tartasz és mennyire valós, és ha nem valós akkor tudatosítsd ezt magadban újra és újra.
2017. szept. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos a munkahelyem az egyik legnagyobb stresszforrás, ami kiváltja ezeket a rohamokat. Mégis muszáj csinálni, mert nem akarok hajléktalanná válni.
2017. szept. 17. 12:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Velem is ilyen. Ha üres volt az utca azért (télen) ha tele volt emberekkel azért. Borzalmas! Légy erős. Nézegetéssel foglald le magad. Nekem az ásványi anyagok pótlása segített. Több hónap mire lett hatása de tartósan
2017. szept. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!