Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy dolgozzak fel egy olyan...

Hogy dolgozzak fel egy olyan traumat amire nem emlekszem, de tudom hogy megtortent?

Figyelt kérdés

Evekkel ezelott tortent, es januarban tortent egy hasonlo dolog (nem velem), ami teljesen arra emlekeztetett. Azota szorongok telejesen magam alatt vagyok. Masokat, olyanokat "hibaztatok", lokok el magamtol, akik nem tehetnek a dologrol, vagy nem is ismertem meg oket akkor.

Ket pszichologusnal jartam. Az egyik EMDR terapiat ajanlott, de soha nem mondta azt hogy ptsdm lenne. Pedig ra is kerdeztem. Lehetseges h megis azom van?



2017. szept. 25. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Lehetséges, hogy posztraumatikus stressz szindrómában szenvedsz. Ha hagyományos megoldást szeretnél, akkor járj rendszeresen pszichológushoz. Ha alternatív megoldást, akkor próbálj ki egy olyan kurzust, ahol szembe kell nézned azzal a dologgal, amitől félsz (például a fóbiákat is kezelik ilyen technikával, bár megoszlanak róla a vélemények) vagy keress egy olyan jóga vagy meditáció oktatót akinek a segítségével meditatív állapotban el tudsz jutni ahhoz az eseményhez, ami a gondodat okozza és szembe tudsz nézni vele. Mindkettő ugyanaz lényegében, csak az első drasztikusabb.

Egyébként, ha leírnád, hogy mi történt, akkor talán könyebben tudnánk tanácsot adni neked...

2017. szept. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincsenek róla emlékeid, ha csak a tudat van meg, hogy megtörtént, akkor azt könnyebb lesz feldolgozni pszichológus segítségével, mert nem térnek vissza folyamatosan az emlékképek, nem emlékeztetnek arra a gondolataid, hogy ott voltál, láttad, hallottad, érezted stb, hanem csak egy tényként kezeli az agyad a rossz hírt, amit majd a dokival együtt megpróbáltok feldolgozni.
2017. szept. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Balesetem volt, amiben majdnem odalettem.

Szorongok egesz nap konkretan. Ugy kelek, ugy fekszem.

Jartam pszichologushoz. Nem sokat javultam. Ahogy mar fentebb is emlitettem, emdr terapiat ajanlott. De fogalmam sincs, h kihez menjek, h hasznal-e, es a tobbi. Fel akarom ezt dolgozni, de nem tudom hogyan.

Kedves masodik. Sajnos ez nem teljesen igy van, hogy ha nem emlekszem konnyebb feldolgozni. A pszichologus azt mondta h a tudatalattimban ott van, a testem emlekszik ra. En csak a szorongast szeretnem enyhiteni, elengedni. Nem akarok emlekezni, mert felek tole. Meg a fajdalomtol amit ott ereztem

2017. szept. 25. 18:20
 4/5 A kérdező kommentje:
Illetve ha emlekeznek, akkor lenne mit feldolgoznom, de igy... Semmi
2017. szept. 25. 18:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Nos, hogy ez átalakult-e PTSD-vé vagy nem, nem tudhatom. Mennyire vagy sztresszes apaljáraton? Egyébként az EMDR mindenféle traumára jó, még azokra is amik csak erős sérelmek de nem kifejezetten traumák. Direkt módon dolgozza fel az agy ezeket a dolgokat. A szemmozgatás által előidézi azt az állapotot, amikor álmunkban az agyunk dolgozza fel az érzelmeinket. Mivel ez REM (Rapid Eye Movement) állapotban történik, ilyenkor alvás közben össze vissza mozog a szemgolyó, az EDMR tulajdonképp ennek a fordított hozzáállása a dologhoz. Nekem vannak kisebb-nagyobb dolgaim (egyesek 20+ éve kínoznak) amiktől meg szeretnék szabadulni minél hamarabb.
2021. dec. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!