Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Deperszocializáció/derealizáció?

Bmasdmfadms kérdése:

Deperszocializáció/derealizáció?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok 12 éves korom óta áll fent a szorongásos állapot. Ez annyit takar hogy sokszor úgy érzem magam mintha nem lenne valóság amiben élek. Az állapot sokszor magától fent áll és az állapotnak van tetőpontja.Ha stresszben vagyok és minnél többet szorongok akkor ez az érzés erősödik.

12 évesen ettől még nagyon féltem és 3 évig nem mentem ki az utcára ez miatt. sokszor hónapokig voltam otthon hogy még a boltba se mentem le. Ez így hihetetlenül hangzik de megtörtént. 15 évesen elkezdtem antidepresszánst szedni és jobb lett az állapotom így 6 hónap szedés után leálltam vele egyik napról a másikra. komolyabb elvonási tünetek nem voltak. mivel jól éreztem magam így nem jártam már pszichiáterhez azt hittem vége van. 16 évesen kezdtek vissza jönni a tünetek még enyhe verzióba nem nagyon érdekel de egyre erősebb volt az érzésem hogy vissza fogok esni. és egy szorongás alakult ki bennem mi van ha vissza esek. most itt vagyok 17 évesen iskolába járok jelenleg kezdtem el a gimnázium 9. osztályát de mostanába felerősödtek ezek a zavarok és egyre nehezebb. elmegyek mindent megcsinálok de lelkileg belefáradok. nem szorongok nem félek. leszarom. de jelen van az érzés.


vélemények? hogyan lenne a ki út? keressem fel újra a pszichitáterem?



#stressz #iskola #szorongás #Deperszocializáció/derealizáció? #mintha nem lenne valóság
2017. okt. 10. 20:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Keresd fel az orvosod. Azért voltál jobban, mert hatottak a gyógyszerek, és azért lettél rosszul, mert csak úgy elhagytad őket. Ilyet nem csinálunk. Ahogy folyamatosan rászoktattak a gyógyszeradagra, úgy kell időnkénti adagcsökkentéssel elhagyni, ha ezt a pszichiáter jónak látja. Az, hogy éppen jól vagy még nem indokolja, hogy abba kell hagyni a gyógyszert. Konzultálj az orvosoddal.
2017. okt. 12. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!