Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti milyen véleménnyel vagytok...

Ti milyen véleménnyel vagytok az öngyilkosságról?

Figyelt kérdés
Ha nincs más mód az élet elviselésére már.

2017. okt. 13. 20:49
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
Ahogyan más is utalt rá, vannak kivételek, ennélfogva nincs részük nemcsak a családi szeretetben, hanem barátok hiánya révén teljesen egyedül vannak. Nem tudom miért nem lehet elhinni, hogy sokan teljesen EGYEDÜL vannak, magukra vannak utalva és csak szenvedés az életük emiatt.
2017. okt. 17. 16:36
 12/36 anonim ***** válasza:
95%
Hát, ki hogy látja. Én úgy vélem, hogy ha valaki nagyon mélyen van, akkor sem az öngyilkosság a megoldás, mert akkor örökre a mélyben is marad. Ellenkező esetben pedig kimászik belőle. Akinek pedig nincsenek barátai annak üzenném: Itt ülsz a gép előtt, internetezel, az egész világ előtted van. Bárhol lehet barátokat szerezni és biztosan vannak olyan emberek akik megértik a problémáitokat.
2017. okt. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Nem értek egyet, lehetetlen barátokra szert tenni. Sokan csak érdek barátok, ítélkeznek mások felett.
2017. okt. 17. 17:02
 14/36 anonim ***** válasza:
90%

Számodra azért lehetetlen, mert ilyen a gondolkodásmódod.

Szabad megtudom a korod és a nemed?

2017. okt. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Lényegtelen a kérdés szempontjából.
2017. okt. 17. 17:24
 16/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még anyám él, ameddig ő él, addig próbálok életbe maradni, de, ha meghal, akkor teljesen egyedül leszek és akkor már nyugodtan öngyilkos lehetek, mert nem lesz senki, akinek rossz lenne, hogy meghalok. Nincsenek barátaim, barátnőm se volt, de szerintem nem is lesz. Még próbálok néha barátkozni emberekkel, de nehezen találok olyat, akivel hasonló a gondolkodásunk, véleményünk.
2017. okt. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim válasza:
61%

Hát szerintem nem bátorság.

Aki bátor az megpróbál kiszabadulni a gondok közül. Ahhoz semmi nem kell, hogy megöld magad. Nem bátorság ellenszegülni az életösztöneidnek. Egyszerűen annyira lent vagy hogy megteszed. Gyengeségnek tartom

2017. okt. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az öngyilkossághoz kell, hogy az ember leküzdje az életösztönt, kell bátorság, hogy ne féljen a haláltól, pl. ne féljen, ha el üti egy vonat, illetve halálvágy, nagyon erős halálvágy kell ahhoz, hogy az ember öngyilkos legyen.
2017. okt. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Különben több formája is létezik a bátorságnak. Az is bátor, aki szembe mer nézni önmagánál erősebb emberrel, de azok is bátrak, akik szembe mernek nézni a halállal. Én már leküzdöttem a félelmeimet és erős bennem néha a halálvágy, de még anyám miatt próbálok életbe maradni.
2017. okt. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
Aki szembe mer nézni a halállal azt nem azt jelenti, hogy van bátorsága az öngyilkossághoz.
2017. okt. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!