Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti milyen véleménnyel vagytok...

Ti milyen véleménnyel vagytok az öngyilkosságról?

Figyelt kérdés
Ha nincs más mód az élet elviselésére már.

2017. okt. 13. 20:49
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem feltétlenül azt jelenti, de jelentheti azt is, hogy nem félsz meghalni.
2017. okt. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:
Könnyű azt mondani, hogy az öngyilkosság gyáva dolog. Akinek senki nincs az életében, az nem feltétlenül képes egy egész életet magányban leélni. Abba bele lehet őrülni, ha senkihez se lehet szólni, magunkra vagyunk folyton utalva.
2017. okt. 17. 18:14
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetértek a kérdezővel.
2017. okt. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
58%
Tessék! Itt vagytok. Barátkozzatok össze. Ugyanazt a nézeteket valljátok.
2017. okt. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Az interneten nem lehet hosszú ideig tartó barátságokat kötni. Javarészt a távolság miatt.
2017. okt. 17. 18:35
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Iszonyat nagy bátorság kell az öngyilkossághoz, megcsinálni bármily módon, tudni hogy vége lesz az életednek, hogy szenvedni fogsz.Nem a gyengeség jele!

Vagy az összezavart lelkiállapot miatt is lehet valaki öngyilkos.

Nézzétek meg a Felhőatlasz című filmet!Aki nem bírja végignézni, csak addig nézze, míg öngyilkosság nem lesz benne.

Vagy nagyon jó film erről a Veronika meg akar halni c.film.Mindenkivel megnézetném, aki depressziós, szeretne meghalni.

2017. okt. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
95%
Bizonyos embereknél megértem. Az olyanoknál például,mint én. Soha semmi nem alakul jól az életemben és már bele vagyok fáradva,teljesen kimerültem idegileg.
2017. okt. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Mondok egy egyszerű példát.

Paradicsomot ültetsz és nem terem rajta semmi, mert benövi a gaz. Akkor a paradicsomot téped ki mert már szerinted nincs haszna vagy a gazt kapálod ki körülötte?

2017. okt. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

28-as: Nem lehet a paradicsomhoz hasonlítani az öngyilkosságot!

Jó annak, akinek mindig úgy alakul az élete, hogy nem gondol öngyilkosságra.De nem mindenkinek van ilyen szerencséje.

Személyiségtől is függ, mert vannak érzékenyebbek, befelé fordulók, depresszióra hajlamosabbak, és vannak akiket nem érintenek meg mélyen a dolgok, még a saját életükben sem, vagy sivárak érzelmileg. Vannak erős akaratúak is, akiket semmi nem billent ki, mindig minden helyzetben úrrá lesznek érzelmeiken.

Nem vagyunk egyformák.Nem lehet elítélni azokat, akik öngyilkossággal próbálkoznak, mert akár azért teszik hogy figyeljen már rájuk valaki, akár azért mert tényleg meg akarnak halni, iszonyatos mélységeket járnak be érzelmileg, mire idáig eljutnak.

Munkámból kifolyólag sok ilyen bajba jutott fiatallal találkoztam, sőt öngyilkosokkal, vagy aki megpróbálta.Mindnek komoly oka van.Nem velük van a baj elsősorban, hanem a közömbös, érzéketlen környezetükkel, ahol senki nem veszi észre, ha valaki érzelmi válságba került, és senki nem nyújt "kezet" nekik.

Mégis azt javaslom kérdezőnek, keressen egy szervezetet, közösséget, akik segítenek értelmet adni az életének.Nem ők adnak értelmet, hanem megmutatják az ő életében mi a jó.

2017. okt. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Az én életemben semmi jó nincs.
2017. okt. 18. 12:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!