Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátnőm beteg?

A barátnőm beteg?

Figyelt kérdés
Elnagyolva írom le. Több éve élünk együtt. Én olyan környezetben nőttem fel, ahol ez nem volt soha téma. Náluk a családban apai ágon volt alkoholizmus, öngyilkosság, skizofrénia. Nagyon kedves empatikus, értelmes lány. Viszont gyakori nála a dühroham, ha vitázunk van hogy nem érdekli a dolog, de van hogy úgy felhúzza magát, félelmetes lesz, arrogáns, elborul az agya. Sokat bántották gyerekkorában, ezt gyakran felhozza, hogy nem érthetem meg ezt az állapotot. Elég trehány tud lenni, viszont tisztaságmániás. Gyakran hagy szét dolgokat, néha úgy érzem teljesen elhagyja magát. Dolgozik, de most is olyan munkája van, ahol nem tud előrelépni, éhbérért dolgozik, csak stagnál szerintem, de őt egyszerűen nem érdekli, sokszor eléggé érdektelen. A barátait leépítette, egy-két emberrel tartja a kapcsolatot, de mintha nem szeretné őket igazán. Furcsa nekem ez a kettősség egyszer egy totálisan érzékeny, empatikus lány, aztán elsötétül, gyűlölni kezd valakit, vagy érdektelen nyomott állapotba kerül. Járt pszichológushoz, pszichiáterhez, abbahagyta, annyit mondott csak, hogy valamiféle személyiségzavarra, meg szociális fóbiára gyanakodtak. Emberektől tart, de jól leplezi szerintem.Nagyon szeretem, de úgy érzem néha hogy valaki teljesen más még így több év után is. Nem lesz itt megoldás tudom, nem vettem komolyan az elején, azt hittem csak lustácska furcsa. Ti mire gyanakodnátok, tisztában vagyok vele, hogy pontos diagnózist nem lehet itt felállítani. Bocs hosszú lett, még így kevesebbet írtam le, köszönöm a választ.

2017. okt. 19. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
Mentális beteggel járni elég rizikós, én a helyedben másikat keresnék. Ha ennyire kiszámíthatatlan mit vársz tőle? Majd gyugyujgatni fogod, ha megbolondul és zártosztályra kerül?
2017. okt. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kösz, hát ezek a rizikósabb dolgok mostanában jöttek elő, ha ez pár randi vagy első két év után kiderült volna, akkor nem kezdek vele vagy nem költözünk össze. Az emberektől való tartása, nyomottsága régebben is volt ez nem olyan zavaró, én is magamnak való vagyok. Az a baj, sokszor már azt hiszem csak én fújom fel.
2017. okt. 19. 14:43
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Birderline szindróma, bipoláris hangulatzavar, de kb bármi lehet. Nehéz így megmondani.

Lehet keresnetek kéne együtt pszichológust és pszichiátert, olyanokat, akikre a barátnőd úgy érzi, hgy tudnak segíteni.

2017. okt. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Igen, beteg. Ha el is tudod cipelni megint dilidokihoz, akkor is csak begyógyszerezik, hogy ne legyen ön- és közveszélyes. De ebből kigyógyulni nem fog. Ha te ezt tudod kezelni, akkor fogadd el így és tűrd életed végéig. De a konyhakéseket a helyedben zárható fiókban tartanám.
2017. okt. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Magától ment el.

Köszönöm a válaszokat, van mit átgondolni

borderline-ról olvastam nemrég én is gyanakodtam arra, nem hiszem, hogy ehhez lesz erőm.

2017. okt. 19. 15:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Vele fogsz maradni?
2017. okt. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Nem hiszem nekem ehhez nincsen már kapacitásom.
2017. okt. 19. 18:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta?
2018. febr. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!