Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehetnek ilyen elborulás...

Mitől lehetnek ilyen elborulásaim, és mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, és az utóbbi fél évben gyakran kaptam "idegbajt".

Gondolok itt arra,hogy teljes lelki békével, abszolút nyugodtan telnek a perceim, aztán a legkisebb apróságon is úgy felkapom a vizet, hogy szó szerint elborul az agyam, amikor egy jó néhány másodpercig nem tudom mit csinálok, csak lüktet a fejem.

Nemrég tettem le a cigarettát, és azóta naponta többször is előfordul.

Egy teljesen nyugodt ember vagyok alapvetően, 8 évig versenyszerűen bokszoltam, és soha egyetlen embert sem vertem meg a ringen kívül, még az iskolában sem.Fogalmam sincs milyen érzés puszta kézzel megütni egy embert, és nem azért mert nem volt rá alkalmam, hanem inkább mindig engedtem/visszafogtam magam, mert hatalmas önuralmam van.(és részben féltem a következményektől)


Ezt az önuralmat rendszerint elveszítem, és mivel sofőrként dolgozom leggyakrabban a vezetés közben jönnek az ilyen "stikkjeim", már 3x volt,hogy kiszálltam a kocsiból és kiosztottam a másikat szóban.Ettől azonnal megnyugszom, és rá pár percre ég a fejem,hogy mennyire primitív voltam.


Kezdem idegbetegnek érezni magam, és nem akarok az lenni, látom a problémát, és szeretnék ellene tenni, mert nem ilyen ember vagyok.

Viszont félek attól,hogy kattatnak gondolnak, és nem tudom kihez forduljak, mit csináljak ami segíthetne rajtam?


2017. nov. 19. 12:06
 1/1 anonim ***** válasza:
Sajnos ez lehet a cigarettázás abbahagyásának a "mellékhatása" is. Még hiányolja az idegrendszered a nikotint, és az összes többi dohányban lévő mérget, a rutinmozdulatokat. Ez természetesen nem jelenti azt, hogy szokj vissza! Idővel ritkulni fognak a "rohamaid". Csak arra figyelj, hogy addig ne juss el a tettlegességig!
2017. nov. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!