Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szeretethiány ellen mit tegyek?

Szeretethiány ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés
2017. nov. 21. 22:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Pasizz/csajozz be
2017. nov. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
öleld meg anyu-apu-mama-papa-tesó(k) bármelyikét. nekem hatni szokott.
2017. nov. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
58%

Ahogy már az előttem szóló is írta: ölelés! :)


De ölelhetsz barátot is. Vagy olyan személyt is akit még barátnak nem feltétlenül nevezhetsz de jó viszonyt ápoltok.


Szoktasd rá magad és másokat is a gyakori ölelésre. És észre fogod venni hogy egyre jobban megy. Egyre kevésbé lesz kellemetlen. És egyre nagyobb átéléssel és nyitottsággal fogjátok ölelni egymást. Ha eddig eljutsz tele leszel szeretettel. Testi lelki energiával. Ha a lélek rendben van akkor minden rendben van. :)

2017. nov. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Adj szeretetet, vagy bármit, de elvárás nélkül!

Önkénteskedj akár állatmenhelyen stb.

Egyébként elég sokszor tették fel ezt a kérdést, nézd meg, a többi kérdéshez írt választ is!

Amikor adsz, akkor ne azért adj, hogy szeressenek, hanem azért, hogy a szereteted megtanuld kifejezni mindenféle módon. Ezt azért hangsúlyozom, hogy ne legyél mártír, mert az is egyfajta agresszió.

Ja és elfogadni is tudni kell, meg kérni is!

2017. nov. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
94%
Ölelj meg, nekem is szeretethiányom van XD
2017. nov. 24. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az is nagyon fontos, hogy a szeretethiány elsősorban abból fakad, hogy magadat nem tudod szeretni, elfogadni, megbecsülni, tisztelni. Első lépésként nagyon jó tud lenni az, hogy teszel azért, hogy sikerélményed legyen, hogy ne érezd hiábavalónak magadat, vagyis értékesnek érezd magad. Az önsajnálat és sajnáltatás, vagy mások sajnálata is nagyon destruktív ebből a szempontból. Arra állítsad rá az agyadat, hogy mit tehetsz azért, hogy értékesebb legyél ma itt és most, vagyis minden pillanatban. Ha megtalálod ezeket a helyzeteket, akkor másképpen tekintesz magadra, és a belső kisugárzásod is egészen más lesz.

És az értékteremtés alatt nem a pénzhajhászást értem.

2017. nov. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Esetleg nézz utána a szeretetnyelveknek, csináld meg a tesztet,mert az is lehet,hogy akikkel vagy, egész másképp fejezik ki a szeretetüket,mint ahogy az számodra kielégítő.
2017. nov. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem maszturbálj, attol majd elmulik.
2017. nov. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Végezz önvizsgálatot. Nincsennek olyan tulajdonságaid, ami távoltart másokat? Amitől nehéz téged elviselni. Nem vagy-e mindig morcos, zárkózott, nem ül-e állandó világfájdalom az arcodon, nem sajnálod-e túlságosan magadat, nem vagy-e mindennel elégedetlen? Mosolyogsz-e eleget, megértesz-e másokat, kedves vagy-e velük?

Véltoztass magadon - nem külsőleg, hanem belül - szeress másokat és próbálkozz szerethető lenni. Ha senki nem szeret, akkor veled van a baj. Gondold át!

2017. nov. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szeress! (Nem engem, hanem úgy általában.)
2017. dec. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!