Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

Van valamilyen légúti betegségem, de ég nem derült ki, hogy micsoda, viszont megkeseríti a mindennapjaimat. Énekes vagyok és három hónapja amióta e van, nem tudok énekelni, szerintem a hangszálaim nis be vannak gyulladva. Előtte is sok problémám volt és instabil voltam. Anorexiás és régebben bántottam magamat, de ezekből felgyógyultam. Most alvászavarral (reggel 5-6 körül tudok lefeküdni aludni) mentem pszichiáterhez aki Atarax-ot És Scippa-t adott.

A kérdésem nem a légúti dologra irányul, a mentális egésségemre. A tüneteket olvasván mi lehet a bajom?


- egyfolytában pörög az agyam és gondolkodom. a dolgokon amik bántanak. Hogy mi van ha sosem tudok majd énekelni újra, hogy elhagyott a barátom, hogy nem tudom mi a bajom, hogy nem tudom mi lesz a jövőmmel.

- ha túl sokáig kattogok elkezdek sírni. de brutálisan. torkomszakadtából. a párnába kell folytanom a sírásom, hogy ne hallják a szomsádok.

- a sírások szinte rohamserűek. néha ha túlságosan kétségbeesett vagyok képes vagyok kitölteni valahogy a mérgem is. vagy dobálni kedek dolgokat vagy minden erőmmel megütöm magam.

- öngyilkos gondolataim vannak.

- nincs étvágyam, nem tudok semmit enni.

- gyengének és ájulékonynak érzem magam.

- állandóan fáradt vagyok.akkor is ha épp csak felébredtem.

- olyan dolgok amik régebben izgalomba hoztak volna teljesen hidegen hagynak.

- néha olyan rosszul vagyok a gondolatoktól hogy kontrollálhatatlanul remegni kezd a kezem, hányingerem lesz

- egyfolytában áthívom a barátaimat vagy programot próbálok csinálni magamnak mert rettegek egyedül maradni.


A pszichiáter által felírt gyógyszerekkel elaludnom könnyebb, de a nappali tünetek sokkal rosszabbak. Kilátástalannak érzem a helyzetet.



2017. nov. 26. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Kicsit visszább kellene venni, tudva hogy amik voltak dolgok és lehetőségek azok elmúlhatnak és el is múlnak nem tart semmi örökké, még az egészség se!

Neked csak kontrollálni kéne magadat, mert az hogy már a tabletták se segítenek az nem jó, változnod kéne.

Egyedül vagy akkor, ez tudom nem jó, de nincs vmi házi állatod? Persze nem a dühödet levezetni, a kis kedvencek sokat segíthetnek, a macska kissé hálátlan sajnos.


A lányokra genetikailag jellemző amúgy is hogy feszt jár az agyuk, nem úgy mint egy férfinak, aki teljesen szinte le tudja "lőni" magát, neked túl forog az agyad, problémákat generál ha úgy vesszük.


Lehet jó marhaságot írtam de mondom vmit ide pötyögök mert nem semmi eset vagy, vhogy próbálok segíteni.

2017. nov. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van egy sziámi macskám. Borzasztó természete van egyfolytában megtámad, véresre karmol szóval ő nem segít rajtam sokat sajnos.
2017. nov. 26. 13:44
 3/8 A kérdező kommentje:
Helyesírási hibákért bocsánat, de csomó betű beragad a billentyűzeten.
2017. nov. 26. 13:44
 4/8 anonim ***** válasza:
Mondtam igen, a macska hálátlan, egy kutya vagy más vmi ami tud szeretni is az jó a léleknek! A macskád meg hát ellened van inkább.
2017. nov. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Nem fogod elhinni, amit mondok, de a tüneteidet a glutén és a növényi olajok okozzák. Ezeket zárd ki az étrendedből, meg a tejet, tejtermékeket. (Lehet, hogy a hüvelyeseket is ki kell, de első lépésben elég, ha ennyit változtatsz.

Sajnos 40 éve olajokat eszünk zsírok helyett, és ez nagyon sok betegségnek az okozója. A mai búzában 5x annyi glutén van, mint dédapáink idejében volt. Ez a másik nagy ellenségünk. Ettől áteresztő bél szindróma fejlődik ki, és emésztetlen fehérjemolekulák kerülnek a véráramba. Hosszú lenne az egészet elmondani, ha érdekel, rá tudsz keresni.

2017. nov. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A pszichiáternek lenne a dolga diagnosztizálni, hogy mi a baj.

Neki ezeket elmondtad, ugye?

2017. nov. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagy részét elmondtam, de például a öngyilkos gondolatokat nem mertem.
2017. nov. 29. 15:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Te, úgy hangzik nagyon rossz passzban vagy, ilyenkor különösen fontos, hogy tudjon róla, akinek tudnia kell.


Szerintem mondd el az orvosodnak. Vagy legalább valakinek a közvetlen környezetedben.


(Ha meg elmondtad a tüneteket neki, ő nem mondta meg, hogy mi a bajod?)

2017. nov. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!