Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a teendő? (anyám elviselhet...

Mi a teendő? (anyám elviselhetetlen)

Figyelt kérdés

Szóval bipoláris 1 zavara van. Mikor megtudtam, kb. azt mondták, hogy néha rossz, néha meg jó kedve van. Mondom ok. Hát nem egészen...

Kb. elviselhetetlen. Röviden megpróbálom összefoglalni:

Mikor depressziós (ált. 2-3 hét), akkor mindenki h***e, kihasználjuk, tönkretesszük, nem eszik, nem csinál semmit (persze a háztartást én vezetem, gimi mellett). Csak alszik, de ha nem akkor sem sokkal jobb. Tehát nem csak rossz a kedve, hanem kifejezetten gonosz is tud lenni.

A mánia pedig még ennél is rosszabb. Folyamatosan beszél, ordít, énekel, piál. Ő a világ közepe, ha pedig mondom, hogy maradjon már nyugton, akkor nekem jön, meg h***e r***c vagyok. Random elmegy vásárolni, az éjszaka közepén jön haza részegen, hajnalban porszívózik, fenyeget.

Persze gyógyszereket nem (vagy ritkán szed), mert ő nem beteg. Mikor közlöm vele, hogy nem kéne berúgni, pasizni stb.), akkor elküld a p*****a.

Tudom, hogy nem tehet róla, de már nem bírom elviselni (ahogy apám sem, már elváltak). Mit kéne tennem? Azt ne írjátok, h költözzek el, mert az nem megoldás. Őt sem akarom egyedül hagyni, de a kisöcsémet meg főleg nem hagynám vele, aki 13 éves. Én 17/l vagyok. Tényleg elviselhetetlen.



2017. dec. 3. 19:31
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Igen, ez egy nagyon jó ötlet. Amúgy most pont mamáéknál van, szóval intézkedem, h ott is maradjon. Apám csak anyagilag "segít" (magyarul kötelező gyerektartás). Az oké, h anyámból elege lett, de, h minket is ignorál, azt nem értem és rosszul esik, de ez van... Amúgy az ő szülei meghaltak sajnos, szóval rájuk sem számíthatok. Tehát vannak az anyai nagyszüleim (akik tényleg nagyon empatikusak (hiszen ők nevelték fel, tudják milyen) +apai nagynéném, aki szintén nagyon bájos hölgy, rá mindig számíthatok (egyébként ő meg apámat utálja, amiért csereben hagyott minket). Ő (és a nagyszüleim is) mind anyagilag, mind lelkileg sokat segítenek. Előbbi különösen jól jön, mert anyámnak kb. 2 havonta máshol dolgozik (ha dolgozik).
2017. dec. 3. 22:52
 12/17 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést nem egy 17 évesnek kell megoldania. Egy 13 évest pedi feláldozni egy beteg ember pillanatnyi hangulata miatt pedig felelőtlenség. Ha anyád beteg és nem kezelteti magát az az ő felelőssége. Ha betegsége miatt ezt nem képes belátni az orvosáé, vagy a FELNŐTT rokonaié. Késsel ment neked? Ezek után ez a probléma rátok hárul? 2 gyerekre?
2017. dec. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Igen, ez az ÉN felelősségem. Az orvosának meg IDÁIG nem nagyon volt behatása, ugyanis stabilizálódott a helyzet (egy időre). Szinte hihetetlen, de önszántából ment el az orvoshoz (bár nem a pszichiáterhez), ugyanis "kevert" fázisa volt, ami azt jelenti, h nagyon szédült, hallucinált (persze szerinte nem a bipol miatt, gondolom ezért is ment el). A háziorvos pedig beutalta, ezért minimum 2 hét pihenő (bár azt mondták, h több lesz).

Amúgy hidd el, nem az életkor számít, tekintve, h 20-án nagykorú leszek. És mivel leszek bölcsebb? Ha idáig bírtam, most már nem adom fel.

2017. dec. 4. 20:45
 14/17 anonim ***** válasza:
52%
Figyelj szép és jó hogy félted anyukád, de ha olyan következetes felnőtt vagy akkor nem nézed végig egy 13 éves veszélyeztetését. Egy 13 évesben szerinted hogy jön le hogy az anyja késsel megy a nővérének? Rendben anyud beteg, kezelésre szorul, de akkor ideje lenne rendőrséget, mentőket esetleg gyermekvédelmet belevonni ebbe. Nem alkalmas egy 13 éves nevelésére, egy gyereknek sem tesz jót ha félelemben kell élnie, főleg a saját anyjától. Ez nem az a helyzet hogy ne hagyjuk egyedül anyut (megjegyzem elég gyerekes) mert neki kezelésre van szüksége, egy 13 éves gyereket azzal terrorizál hogy ha elmegy akkor öngyilkos lesz, meg a lányát is? Akkor is az véleményem hogy 17 évesen ez nem a te feladatod mert még képtelen vagy egy olyan felelősséggel járó dolgot kezelni ahol az egyik oldalon az anyád van a másik oldalon a 13 éves gyerek.
2017. dec. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Amúgy neked is volt/van mentális beteg rokonod?
2017. dec. 4. 22:07
 16/17 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azóta?
2017. dec. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem gyógszer kell hanem szex!
2017. dec. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!