Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Véleményetek szerint hol...

Véleményetek szerint hol kezelik leghatásosaban az anorexiát?

Figyelt kérdés
Komolyan szeretnék segítséget kérni, de a több helyen azt se tudják mi pontosan ez a betegség.. Egyedül nem tudok kigyógyulni , évek óta tart váltakozva a remisszió-relapszus állapot, persze épp egy relapszusban vagyok, és egyre nehezebb elhinni, hogy meglehet gyógyulni. Egyetmista vagyok, van életem, van jövőképem, mégsem tudok kijönni ebből.

2017. dec. 4. 11:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Azt kéne végig gondolnod mitől félsz. Mert annak semmi köze a kajához. Te.is tudod, hogy nem fog rádugrani a sültkrumpli baltával. És semmi nem fog történni ha eszel. A sport egyébként segítna félelmen. Ha futsz gondolhatod, hogy elfutsz előle. A feszültséget is levezeti. Próbáld ki legalább.
2017. dec. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"Miquel a válaszod nem kapcsolódik a kérdéshez."

Miért is? Az anorexia mentális betegség, s mint ilyen, pontosan ahhoz kapcsolódik, amit leírtam.

2017. dec. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Szívás, mert nem a szüleim nézték el, saját magam oztam a döntéseim, magamat tartottam fent. Csak a férjem miatt lettem jobban. Viszont nem tudom, talán a hülyeség az, hogy egy beteg ember megpróbál egészségesnek tűnni. Nem megy. Mindig dagadtnak fogja tartani a normálisat. Ez a betegség lényege. Nincs realitás érzet. Csak még több fogyás létezik. Nincs is megoldás.. Csak most jövök rá.
2017. dec. 5. 20:26
 14/20 anonim ***** válasza:

Miqiel hidd el nem a növényi olajoktól lett anorexiás.

Kérdező; ha folyton kövérnek látod magad, akkor nem lehetne kiválasztani egy olyan súlyt ami csinos és egészséges is. Felhízni arra a súlyra és elfogadni, hogy kövér vagy. A valóságban nem leszel az de lehet annak fogod látni magad és nem törődsz vele többet csak annyiban, hogy próbálod tartani aztva súlyt. Pl. Ha 171cm vagy akkor az 55-56kg még vékony de már nem beteges. Én is mindig kövérnek látom magam de tudom, hogy nem vagyok az így az éhezés helyett inkább tornázom, hogy jobb alakom legyen és tartok egy karcsú de még egészséges súlyt és nem foglalkozom a kérdéssel. És főképp nem éhezem mert nem akarok beteg lenni. Ez nem menne neked? Végülis így is kövérnek látod magad meg úgyis, akkor nem mindegy?

2017. dec. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Mindig van megoldás. Az életed legfomtosabb dolha az, hogy vékony vagy, vagy kövér? Ez nem túl izgalmas szerintem. Nem lehetne valami mással foglalkozni? És csak ösztönösen enni ha éhes vagy, nem enni ha nem vagy éhes. Szerintem egész nap a kaja körül pörögnek a gondolataid ha nem tévedek? A férjednek is nehéz lehet ez így, megérné ha őt is elveszítenéd? Ne gondolkozz, harapj bele, rágj és nyeld le ha rossz ha nem. Ha szörnyű akkor is. Muszáj!
2017. dec. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%

kicsit nehez elhinni hogy ferjed is van es anorexias vagy

kinek akad meg a szeme egy anorexias csajon?

de komolyan ....


ameddig jo rad a boltokban kaphato S/M meret addig vekony vagy nyugi

aki mast mond az irigy

ha a ferjed mondja hogy dagadt vagy vagd pofan

2017. dec. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Utolsó a szépség belülről fakad! És a jobbak a másik személyiségébe szeretnek bele. Különben mi lenne 50 év felett? Mimdenki egyedül élne mert már nem olyan csinos mint 20 évesen. Attól, hogy valaki vékony vagy duci még lehet szép

37 kilósan mondjuk nem, de szerethető akkor is lehet mert nem az az 1 tulajdonsága van, hogy sovány. A mai társadalomban a külsőségek a legfontosabbak, komolyan nem csodálkozom, hogy mindenki belehülyül az evésbe vagy nem evésbe. 🙈

2017. dec. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A férjed mit szól ehhez ? Milyen a kapcsolatotok ?
2017. dec. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
ugye nem te vagy az, csenge?:(
2017. dec. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Tudom, nem pontosan a kérdésre válaszolok, bocsánat. Anorexiás vagyok és már egy ideje tartom a súlyom amit nem sikerült teljesen visszahíznom, mert "félek" megugrani azt a pontot (illetve a szokásaimat sem sikerült abbagyjam csak enyhítenem), de a válaszokat olvasva úgy érzem erőt adtak nekem, ezért szeretném megköszönni az előttem hozzászóló embereknek.:)

Esetleg Dr.Pászthy Beát ajánlanám, nekem sokat segített az evészavarban, mondjuk a további problémáimat nem igazán vette komolyan, nem segített megoldani őket (legalábbis én úgy éreztem). Egy biztos nagyon ért az anorexiához.

2018. ápr. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!