Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek a pszichológus ér...

Szerintetek a pszichológus ér valamit?

Figyelt kérdés
Úgy érzem depressziós vagyok, állandóan letört, szomorú vagyok. De anyám szerint a pszichológus nem ér semmit, csak a sok hülyeséget mondja, amik semmit sem érnek. Szerinte én jó dolgomban meg vagyok veszve. Szerinte meg kellene tudnom oldanom a problémáimat egyedül, és az embert csak a családja érti meg igazán
2017. dec. 15. 17:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Borderline vagyok.

Előzetes pszichológus mérte fel az állapotomat, majd pszichiáterhez irányított.

Szóval két beszélgetésen vagyok túl, és én már érzem a pozitív hatását.

Eleve az pozitív hatással van rám, hogy nem ítélkeznek, nem hülyéznek le, és nem mondják, hogy "csak hisztizel", hanem akarnak is segíteni.


22/N

2017. dec. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 8 hét alatt meggyógyultam a segítségével. Persze, kellett hozzá akaraterő is.
2017. dec. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
100%
Olvasgatom itt a válaszokat, és kezdem elveszteni a hitem az emberiségben. Kedves kérdező, szerintem először is keresd fel az iskola pszichológust, pár alkalom után úgy is ő az aki tud majd mondani valami konkrétat. És soha, de soha ne érezd úgy, hogy ez nem is komoly, csak hülyeségből csinálod, mert tapasztalatom nekem is van az ilyenekben, és ahogy olvastam itt némelyik ember válaszát már én is elkezdtem majdnem sírni, el tudom képzelni, milyen lehet neked ezeket olvasni. Ne félj segítséget kérni, mert oké, hogy neked kell megoldani a problémád, de semmi baj nincs azzal, hogy ez egyedül nem megy, és egyébkent is, ha a testi problémáinkkal szakemberhez fordulunk, a lelkiekkel miért ne tennénk? Kitartást, és remélem innen már csak jobb lesz! :)
2017. dec. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Itt az előző válaszoknál a mínusz százalékosok segítettek a legjobban. Csinálj bármit ami boldoggá tesz.... (hirtelen nem jutottak eszembe ötletek, de valahogy úgy ahogy előző mondja, többi tájékozottak és tapasztalatlanok) Tényleg aki nem ismeri önmagát, annak segíthet vagy nem érti a helyzetet. Ma kipróbáltam egy pszichológust, elutasított tapasztalat hiányára hivatkozva. Illetve zavarta, hogy xanax-szal alszok el, leszokóban vagyok(egy-két hónapig segít 1mg, utána tolerancia miatt leszokom, majd vissza).

Ha összehasonlítjuk a pappal ott is van titoktartás, szerintem ugyanaz. Az meg, hogy két mondatban konzultál egy pszichiáterrel, lényegtelen.

Kérdeztem, hogy ha tartósabban gyógyszer mentesen(0,25mg/hét tempóban tudom munka mellett levinni)vállalna.....Nem. Nem hinném, hogy megértő beszélgetésen kívül többet várhatnék. Nálam generalizált szorongás orvosilag igazolt diagnózis, tudom a dolgom, de az érzéstől nem tudok szabadulni. Fluoxetin segített 2 évig majd elmúlt a hatása(betegtájékoztatóban is írják, hogy gőzük sincs hogy működik pontosan ez a több, mint 30 éves más néven Prozac).

Azt tudom, hogy pszichiáter nem tud tartósan segíteni, pszichológus sem tud újdonsággal meglepni, vagy olyannal, amivel vitatkoznom kellene, önismeret is rendben.

A helyzetet tényleg csak magunk tudjuk CSÖKKENTENI, ez persze csak saját tapasztalat. 50%-ban genetika vagy ez van nincs mit tenni. 20% elfoglaltság, amit szeretsz, 30% pozitív gondolkodás, ami elsajátítható(Mit tudsz kezdeni a helyzettel, igazadért nem harcolsz-hallgatsz, meditáció témaköre is ide tartozik stb.).

Ez nem lesz elég a boldog élethez, de megvéd a drogtól, alkoholtól és végzetes dolgoktól(mielőtt cenzúráznának). Képessé tesz felelősséget vállalni.

Pszichiátriai szerektől meg toprongy leszek/lennék.

Tehát terv a leszokás Szerintem az agy megváltozik, kémiája is ha a gyerek kis kora óta küzd EGYEDÜL. 6 évesen több, mint százszor erőszakoltak meg, amit először 27 évesen mondtam el, akkor gyerek koromban megfenyegettek, magamtól kellett rájönni, hogy működik a világ. 80 diplomával is felérhet egy élettapasztalat.

12-20.000ft/h díjjal dolgoznak, tehát aki ki tudja perkálni az magán is tud segíteni, különben drogra vagy kenyérre költené. Az állami dolgokat hagyjuk...max. elfekvés, zártosztály stb.

2021. aug. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!