Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek a sötétben?

Miért félek a sötétben?

Figyelt kérdés
Sziasztok 14 éves lány vagyok és kicsi korom óta félek a sötéttől.Volt már jó párszor példa arra h nem akartam a saját szobámban aludni mert annyira féltem.Mindig többször is körbe világítom a szobámat meg világító dolgokat keresek de még így is félek.Akkor ha sötétben egy kicsit is megijesztenek akkor rohamom lesz (asztmás vagyok) pedig csak akkor szokott előjönni ha sportolok vagy hideg levegőn vagyok meg ha valaki a közelemben cigizik.Valaki segítene? Nem képzrlek ida szörnyeket meg hasonló csak magától a sötéttől félek.

2017. dec. 19. 22:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam, nehezen is aludtam el, nem szerettem, ha lelógott a lábam, minden neszre felkeltem stb, de sztem én attól paráztam, ami a sötétben lehet.


Én füldugóval és alvómaszkkal alszom szinte mindig. Se hall, se lát. Ha megszoktad, utána tök jó 😀 ha ennyire parázol a sötétben, akkor pl valami enyhe fényű éjszakai fényt hagyj a szobádban estére

2017. dec. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gondolj valami szépre, próbáld meg elterelni a gondolataidat
2017. dec. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy mi okozza, azt nem tudom, talán belénk van kódolva ősidőktől fogva... de én vettem magamnak éjjeli fényt és azzal alszom. Problem solved 😀
2017. dec. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nincs elég stressz az életedben mint nekem😁azért foglalkozol ilyenekkel. Örülj neki. Én is régen, de inkább azért mert a vakító nap és sárga lámpafény álmosító, a korom sötét viszont frusztrál és ébrentart. Jah már nem félek, túl sokszor néztem horrort, sokszor tanultam/kockultam késő estig, és lopózkodtam fel hangtalanul a sötétben nehogy meghallják h még ébren vagyok, és rájöttem hogy wow már nem félek egyáltalán, lehet le is szokom a lámpáról.
2018. márc. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!