Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezelhető a pánikbetegség...

Kezelhető a pánikbetegség csak Frontinnal?

Figyelt kérdés

Nálam még nem alakult ki a betegség, csupán a tüneteivel küzdöm(ájulásérzés, stb. ).Frontint és Sertagent írtak fel, de utóbbit nem szeretném szedni, mert elég kemény mellékhatásai lehetnek+ a függőség...

Légyszi írjatok, ha van valamilyen tapasztalatotok a témában!


2010. jún. 4. 10:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Nekem 6 éve kezdődött a pánikbetegségem. Elsőre nekem is Frontint írtak fel, de nem volt jó,rosszul voltam tőle.

A mai napig Paroxatot szedek, de csak napi felet.Nagyobb adagot nem szeretnék,mert rengeteg mellékhatása van az antidepresszánsoknak.Elvileg 1-2 évnél tovább nem szabadna szedni, de muszáj.

Konzultálj az orvosoddal,mert ezek nem vitaminok,nem lehet összevissza beszedni őket.A gyógyszerek mellet teát iszok,homeoátiás bogyókat is szedtem, azok sokat segítettek.

Nekem szapora szívdobogás+ájulásérzés,remegés tüneteim voltak, mára hálistennek gyakorlatilag tünetmentes vagyok.

A gyógyszereket nem merem abbahagyni,félek,újból előjönnek a tüneteim,edig a doki is javasolta a csökkentést,majd leállást.

2010. jún. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
A frontin csak tűzoltásra jó, de nem gyógyít. Én pánikbeteg vagyok. Én Citalopedet szedek. Édesanyám Sertagent, az alvásproblémáira. Ha már ilyen tüneteid vannak, akkor nem a semmiért írta fel az orvosod a Sertagent mellé. Te tudod,hogy tünetmentes akarsz e lenni, vagy tovább kínlódol. A függőségről, csak annyit én inkább vállaltam a függőséget, bár napi esti fél szem még nem a világ vége nálam, mint azt, hogy naponta már egyfolytában rohamaim voltak, amígnem szedtem. Még egyszer hangsúlyozom a frontin csak átmeneti segítség, olyan mint a fájdalomcsillapító.
2010. jún. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tisztában is vagyok azzal, hogy ez nem a teljes megoldás. Viszont elkezdtem a Frontint kb. 1 hete, a tüneteim el is múltak (többnyire).

A doki is azt mondta, még nem vagyok pánikbeteg, ezek csak tünetek, ezért kérdeztem.

2010. jún. 4. 10:37
 4/25 anonim ***** válasza:
Szia!Én is a Sertagent szedem.Ez az egyik leggyengébb gyógyszer a pánikbetegségben adhatóak közül.A mellékhatások csak addig kellemetlenek amíg a szervezeted megnem szokja.A frontinhoz hozzá lehet szokni.Én addig szedtem amíg a Sertagentől nem kezdtem jobban érezni magam ez 4 hét volt.
2010. jún. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

10:37! Nagyon köszönöm, megnyugtattál egy kicsit.

Akkor lehet, hogy elkezdem a Sertagent, mert ez nem állapot.

Csak gyógyszerrel le lehet ezt küzdeni?

2010. jún. 4. 10:42
 6/25 anonim ***** válasza:
10.37-es vagyok.A pánikbetegségnek több oka van.Nekem az orvosom úgy magyarázta hogy ez egy biokémiai folyamat az agyban.A szerotonin nevű ingerület átvivő "anyag" elégtelen működése miatt alakulnak ki a tünetek.Ha ezt visszapótolni akkor csökkennek,majd megszűnnek a tünetek.Nekem kúra szerűen kellett szednem ez 6 hónap volt.De fontos azis hogy megkell szüntetni azt az okot ami a szorongást kiváltja.Pl. stressz a suli vagy munka miatt.(már ha kilehet)
2010. jún. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Igen, valószínűleg a meló hozta ki, bár a felmondásom után kb. 1 hónappal kezdett súlyosbodni a helyzet.

A doki hipnoterápiára szakosodott, tehát ezt ajánlotta, de nem vagyok a híve ,egyszerűen távol áll tőlem.

Nektek mi segít/segített?

2010. jún. 4. 10:52
 8/25 anonim ***** válasza:
(10.37)Én csak a gyógyszert szedem de javasolták a pszichológust is aki megtaníthat kezelni a pánikrohamot.Nem vagyok egy orvoshoz járó típus de lehet nem lenne hülyeség felkeresni.Próbálkozom itthon relaxálós-lazítós technikákkal.Ez is segít nekem. :)
2010. jún. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

A legjobb az egészben, hogy találtam "sorstársakat"!

Hát, én is ginsenggel próbálkozom, nekem nagyon bejön.

Tényleg, az orvosfóbiámat nem is említettem... :)

2010. jún. 4. 11:09
 10/25 anonim ***** válasza:
(10.37)Az biztos hogy vagyunk egy szép számmal sajnos.És még egyre többen lesznek ebben a mai világban.Nem csodálkozom.
2010. jún. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!