Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezelhető a pánikbetegség...

Kezelhető a pánikbetegség csak Frontinnal?

Figyelt kérdés

Nálam még nem alakult ki a betegség, csupán a tüneteivel küzdöm(ájulásérzés, stb. ).Frontint és Sertagent írtak fel, de utóbbit nem szeretném szedni, mert elég kemény mellékhatásai lehetnek+ a függőség...

Légyszi írjatok, ha van valamilyen tapasztalatotok a témában!


2010. jún. 4. 10:07
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Nem lenne gond, ha felvennénk a kapcsolatot?

azonnal beállítom, hogy lehessen privát e-mailt küldeni, ha benne vagy.

2010. jún. 4. 11:16
 12/25 anonim ***** válasza:
Épp hogy a Frontin okozhat függőséget, az antidepresszánsok nem.
2010. jún. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
(10.37)Persze!benne vagyok.Legalább megtudjuk beszélni a dolgokat :)
2010. jún. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Oké,mehet!!
2010. jún. 4. 11:36
 15/25 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!!!
2010. jún. 4. 13:31
 16/25 anonim ***** válasza:

Én is pánikbetegséggel küzdök! 1,5 éve szedem a Citapramot. Eleinte (6 hétig) én is szedtem mellé nyugatót Frontint/Xanaxot.

Eü-s vagyok, tehát tisztában vagyok a pánikbetegség, depreszzió, szorongás biokémiájával (szerotonin szint csökken az agyban stb) és a gyógyszerek hatásmechanizmusával!

A mai napig nem hiszem, hogy ezeket a betegségeket csak és kizárólak gyógyszeres kezeléssel gyógyítani lehetne, viszont más lehetőségem nem nagyon van, ezért szedem még mindig.

A pánikbetegség (depreszzió, szorongás) gyógyítása (az esetleges gyógyszeres terápia mellett) csakis pszichoterápiával, relaxációval lehetséges! Ez akár több évet is igénybe vehet, de csak így biztos az eredmény! A gyógyuláshoz fejleszteni kell az önismeretet, ki kell deríteni mi okozza a betegséget és úrrá kell lenni rajta!

Akit komolyabban érdekel a téma (a gyógyszeres kezelés hatástalansága) ajánlom az IPM (Interpress Magazin) júniusi számában Szendei Gábor cikkét: Gyógyítható-e a depresszió?


Rádöbbentett, hogy bár 1,5 éve tünetmentes vagyok, csak gyógyszeres kezelés mellett miért nem javul az állapotom!

OLVASSÁTOK EL!

2010. jún. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

13:33!

Hát,sajnos én is valahogy így sejtettem ezt az egészet!

Gyógyszert meg muszáj szedni, mert eleve orvoshoz sem jutok el nélkülük!

Lehet,hogy ebben a hipnoterápiában mégiscsak van valami...

2010. jún. 4. 13:36
 18/25 anonim ***** válasza:

Ne olvasgass Szendit...

Nem értem mi a probléma azzal, hogy esetleg (hangsúlyozom: esetleg) folyamatosan szedni kell. Szendi a cukorbajosokat, meg a magasvérnyomásosakat is kiátkozza, ha gyógyszert szednek? Mi a különbség.

Én serliftet szedek (ennek is szertralin a hatóanyaga, mint a Sertagen-nek). Teljesen jól vagyok tőle. Amire számíts: első 5-10 napban ront az állapotodon. Esetleg nagyon. Ne tedd le, csak ha 4 hét után sem jó. Legalább 1 évig kell szedni és fél évig nagyon lassan leépíteni. A Frontint szedni kell mellette, az elején többet is, mint idáig, aztán egyre kevesebbet, pár hónap után le kell tudjad tenni.

Mellékhatás: szívdobogásérzés, ez elmúlt, kb 30% libidócsökkenés (megmaradt)

2010. jún. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Jó,hogy a mellékhatásokról is írtok pár szót, mert sajna a dokim nem világosított fel 100%-osan.Remélem, azért átvészelem valahogy a kezdeti nehézségeket.
2010. jún. 4. 21:12
 20/25 anonim ***** válasza:

Ezek a gyógyszerek korszerűtlenek, és nem szüntetik meg a problémád gyökerét, és az agyadat is csak becsapják. Különben meg nem mondható rád, hogy pánikbeteg vagy, addig milyen alapon írkál fel neked ilyen gyógyszereket?

Ha rám hallgatsz, nem kezded el szedni a Sertagent.

Értek a témához, benne is vagyok.

Hidd el, nem megoldás a gyógyszer! Inkább csináld a hipnoterápiát.

2010. jún. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!