Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért hizlal az antidepresszáns?

Miért hizlal az antidepresszáns?

Figyelt kérdés

Stimuloton 50mg-ot írtak fel nekem most nem múló GAD-ra, már megbarátkoztam a gondolattal, de sokan írják, hogy mennek fel mellette a plusz kilók.

Én sportolok, egészségesen étkezek. Ennek annyi az oka, hogy korábban pedig étkezési zavaraim voltak, testkép zavar.

Ezt mondtam az új pszichiáteremnek a gyógyszer felírásakor de nem igazán reagált rá.


Félek, ha a most tökéletes testsúly és az évekig tartó munka az ezzel eltűnik.


Étvágyat csinál? Mert azt képes vagyok visszafogni és nem neki esni egy csokitortának.

Vagy a vízmegtartó hatás?

Mivel nem értek hozzá, csak puhatolózok, és itt érdeklődök, hogy is megy végbe a folyamat, mert oké, hogy a GAD-ból jobban leszek a gyógyszertől de azért az anorexiából sem volt könnyű kijönni, így visszaesni sem szeretnék.

Plusz sok mindent nem szeretne az ember, de ezekért a kérdésekért még 14.000 forintot pluszba sem kiadni a pszichiáternek...:)


21/L


(megj. gyógyszer szedésekor 164 cm / 54 kg)



2018. jan. 4. 22:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%

Önmagában nem hízlal.

Csupán jobb kedved lesz (nem leszel szar kedved) és ha az embernek jó a közérzete akkor szeret jókat zabálni, ennyi.

2018. jan. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%
Önmagában is hízlal. Pontosabban az antidepresszánsok, nyugtatók a zsírt kötik meg a az idegek számára, mivel az is nyugtatja őket (az idegeket). Így nehezebb leadni a kilókat. Emellett a vizet is megkötik, amitől puffadtabbnak néz ki az ember. És aki ideges, szorong (esetleg még hányingere is van tőle) az nem tud enni. Ha megnyugszik, akkor pedig az étvágya is jobb lesz. Ezen 3 dolog miatt hízlalnak az antidepik.
2018. jan. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

És én ezek ellen tehetek valamit?

Étrendet hozzáigazítani, rengeteg vizet fogyasztani?

Többet sportolni?

Vagy ezt a mellékhatást el kell fogadnom?

2018. jan. 4. 23:22
 4/16 anonim ***** válasza:
75%

"az antidepresszánsok, nyugtatók a zsírt kötik meg a az idegek számára"


mi vaaaaaan? :D

jézusom, ez napiszar gyanús

2018. jan. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Én mivel végtelenül tudatlan vagyok ebben a témában, ne haragudjatok, mindent elhiszek.:D


Amúgy egyik barátnőm tanácsára írtam egy email-t a doktornőnek, ha kapnék választ mindenképpen bemásolom ide.

2018. jan. 5. 00:15
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
A dokim azt mondta, hogy megváltoztatja a szénhidrát anyagcserét. Tehát akkor is hízlal, ha keveset eszel.
2018. jan. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
46%

Jó lenne ha a sok feltűnési viszketegséggel, mindenáron valamit válaszolni akaró kényszer betegek nem írnánakhülyeségeket!


Válasz:


Azért növelik az étvágyat tömören, mert a szerotonin többek között az éhségért is felelős. Másrészt az antidepresszánsokat bármennyire is fejlesztik, hogy szelektíven hassanak, ez nem olyan egyszerű és sajnos azokra a receptorokra is hatnak amelyekre nem volna igazán szükség. Harmadrészt, hogyan tudunk egy ember hangulatán legkönnyebben hatni? Egyelőre csak úgy, ha növeljük a tevékenységeinek azon aktivitásait, amelyek örömet okoznak számára. Az étvágyat növelni a legkönnyebb...

Vannak egyébként antidepresszánsok amelyek konkrétan vízmegkötő mellékhatással is rendelkeznek, de akár az egyén is reagálhat így egy gyógyszerre.

Azt kell mindenkinek megértenie, hogy ezek a gyógyszerek még nagyon-nagyon sok mellékhatással rendelkeznek, csak azoknak a betegeknek szabad lenne szedni, akiknél ha mérlegre tesszük a mellékhatásokból eredő problémákat valamint az eredeti problémát, még mindig jobban jár a beteg.

Ma sajnos nagyon könnyen fel írják indokolatlanul is s a mellékhatásokból eredő problémák súlyosabbak lesznek mint az eredeti kezelni kívánt probléma.

2018. jan. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
23%

Tök mindegy ki mit mond "elméletben", a gyakorlati tapasztalat számít. Rám hallgass, mert én pont ezt szedem.

NEM lehet a gyógyszertől hízni. Azt kizárólag kajától lehet, vagyis értelemszerűen a gyenge akaraterőtől. Nálam mellékhatása sincs. 75 mg-ot szedek, mert nálam pánik is volt. Szóval bízz benne.

Arra viszont számíts, hogy az első 2-3 hétben nem leszel tőle túl jól, szóval úgy időzítsd a kezdést. Nyugtatót nem írtak mellé?

2018. jan. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az utolsó előtti vagyok.

Annyi méghozzá tartozik az igazsághoz, hogy lassítja valamelyest az emésztést. Ezáltal ha ugyan annyit is eszik az egyén sok esetben jobban raktároz a szervezet. Ha mozogsz rendesen és odafigyelsz szerintem megúszhatod!

2018. jan. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Mindenképp a szintentartás lesz a cél, én alapból nagyon odafigyelek az étkezésemre a leírtak miatt, de akkor talán a sportot tudom nyomni, az talán az emesztésen is segít.


Igen írtak nyugtatót, deeee... ennek mondjuk picit nagyobb háttértörténete van. Most napi 3mg frontint szedek, szóval egyenlőre a hányingeren kívül meg az alap tüneteken kívül nem érzek mellékhatást. Bár ez még nekem is a bevezető adag, de összeszorítottam a fogam és belevágtam, hogy túlélem ezt a 3 hetet.:)

A 16 éves koromban prozac ritalin egyszerre való szedése, félrekezelés miatt épp eléggé érezteti velem azt, hogy annál nem lehet eosszabb.:D

2018. jan. 5. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!