Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért hizlal az antidepresszáns?

Miért hizlal az antidepresszáns?

Figyelt kérdés

Stimuloton 50mg-ot írtak fel nekem most nem múló GAD-ra, már megbarátkoztam a gondolattal, de sokan írják, hogy mennek fel mellette a plusz kilók.

Én sportolok, egészségesen étkezek. Ennek annyi az oka, hogy korábban pedig étkezési zavaraim voltak, testkép zavar.

Ezt mondtam az új pszichiáteremnek a gyógyszer felírásakor de nem igazán reagált rá.


Félek, ha a most tökéletes testsúly és az évekig tartó munka az ezzel eltűnik.


Étvágyat csinál? Mert azt képes vagyok visszafogni és nem neki esni egy csokitortának.

Vagy a vízmegtartó hatás?

Mivel nem értek hozzá, csak puhatolózok, és itt érdeklődök, hogy is megy végbe a folyamat, mert oké, hogy a GAD-ból jobban leszek a gyógyszertől de azért az anorexiából sem volt könnyű kijönni, így visszaesni sem szeretnék.

Plusz sok mindent nem szeretne az ember, de ezekért a kérdésekért még 14.000 forintot pluszba sem kiadni a pszichiáternek...:)


21/L


(megj. gyógyszer szedésekor 164 cm / 54 kg)



2018. jan. 4. 22:37
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Amúgy erről a mérlegre tesszük dologról még.

Én arra leszek kívancsi, hogy tényleg a meglévő tüneteket erősíti fel e mellékhatásként, vagy újabbakat produkál. Mert utóbbi esetben igen nem biztos, hogy megéri és elcsesződik minden.

De mikor előtted van az, hogy basszus, hogy oldod meg mert csak folyamtosan fulladozol izzadsz indokolatlanul rettegsz a tömegben ha nem iszol, felteszed arra a bizonyos mérlegre a dolgot, hogy próbáljuk meg, mert hátha közben könnyebben rendbehozod magad és nem hátráltatnak a rosszul létek.

Érdekes ez a téma, én 3 év után vettem rá magam az antidepresszánsra, és hiszem azt, hogyha ez mentális betegség akkor ez az ami segít. Ha lelki kuka az egész és csak rontott. De ha végül minden jó kot fognak érdekelni a mellékhatások (a hízáson kívül...:D)

2018. jan. 5. 23:17
 12/16 anonim ***** válasza:
79%

Ahogyan előttem is leírták: az antidepresszáns önmagában nem hízlal, amiatt hízol, mert számos ilyen készítmény növeli az étvágyat, jobban sóvárogsz az édesség után, stb.

Én olyat szedek, aminek a hízlaló hatása miatt rengeteg panaszt olvastam a használóitól, és igaz, én is híztam tőle valamennyit, de mióta odafigyelek arra, hogy eleget mozogjak, azóta szépen mennek le rólam a kilók (de egyébként teljesen normális, egészséges alkatom van, egyáltalán nem lettem túlsúlyos vagy kövér, semmi ilyesmiről nincs szó).

2018. jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Utóbbi válaszoló, nagyon köszönöm, ez egészen nyugtató!:))
2018. jan. 6. 23:29
 14/16 anonim ***** válasza:
57%

DE hizlalnak önmagukban is!

Én koplaltam szinte az antidepresszáns mellett, és 42 kilót híztam.

Ez színigaz, ha nem velem történik, nem hiszem el.

Nem tudom, mi hizlal bennük, de brutális.

Letettem, és 25 kilót visszafogytam, pedig többet eszem, mint a gyógyszerezés alatt.

Úgy igaz, ahogy mondom, hihetetlen, orvosilag is, de igaz!

2020. jan. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Etióp gyerekeknek is ezt kéne adni, nem kéne enniük...

Marhaság, mást is láttam 42 kilót hízni szer nélkül, még többet is, pedig - elmondása szerint - nem is evett sokat.

Mennyi idő alatt híztál ennyit?

2020. jan. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem kell elhinned, senki nem hiszi el, de igaz. Színigaz!

7 hónap alatt híztam ennyit.

Ha nem hiszed, nem érdekel, mert én tudom, hogy nem hazudok.

2020. jan. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!