Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi vezetett a mentális betegsé...

Mi vezetett a mentális betegségeidhez?

Figyelt kérdés
Hogy alakultak ki, és szerinted mi vezetett hozzá?
2018. jan. 10. 13:49
 1/10 A kérdező kommentje:
Jó, szóismétlés, de gondolom azért értitek :-)
2018. jan. 10. 13:50
 2/10 anonim ***** válasza:
megfelelési kényszer
2018. jan. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy folyton kiújuló fájdalmas betegség. Szorongok azóta, depressziós lettem és pánikbeteg. Az ok, hogy rettegek újra kezdődik.....nem tudom ezt leküzdeni....főleg, hogy a kórházban kellett töltenem a karácsonyt is.
2018. jan. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem genetikai okai is vannak. Rokonaim között voltak mentális betegek, valószínűleg tőlük örököltem a hajlamot. Ami pedig ezt a hajlamot betegséggé "alakította" nálam, az a túlféltő családi környezet volt, amiben felnőttem. Legalábbis ez az én meglátásom... Amúgy depresszióban, szociális fóbiában és személyiségzavarban szenvedek.
2018. jan. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egy eletveszelyes baleset, illetve megfelelesi kenyszerem is van.

Ptsd-m van, illetve egy kisebb depresszio.

2018. jan. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerotoninhiány, ami egy bizonyos összeadott stresszmennyiség után robban.
2018. jan. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

13 évesen kezdődött, bár akkor szerintem még könnyebben tudott volna változni, mert akkor még nem fejlődött ki teljesen a személyiségem, sok hatás ért még. A kiváltó okok folytatódtak.

Volt a túlféltés, ami igazából nem is túlféltés volt, csupán anyám túl régimódi volt, és nem én érdekeltem, hanem az, hogy mások (akár a 80 évesek) mit gondolnak. Nem lehetett észérvekkel meggyőzni, így bennem maradt az, hogy bármit is teszek, nem lesz jobb.

Ja, meg megtapasztaltam az emberek gonoszságát, és sokszor leváltottak másra barátság ügyileg is...

Ezért lettem borderline.


22/N

2018. jan. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs. Értek ugyan bizonyos hatások, de nem történt velem több rossz, mint bármelyik másik emberrel. Amondó vagyok tehát, hogy ilyennek születtem.

Kényszerbeteg vagyok és depressziós, meg állítólag Asperger-szindrómás, de ez utóbbit én nem hiszem el.

2018. jan. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Genetika + túlféltő nevelés. Úgy látom, nem vagyok egyedül ezzel. Depresszióm van jelenleg.

27n

2018. jan. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Környezet+ hajlam. Két nagyon ellentétes "pólusú" szülő, rideg, agresszív apa, óvó, mindent helyettem megcsináló anya. Ambivalens visszajelzések a részükről, mintha ők se tudták volna eldönteni. És alkati érzékenység. A többi már csak generálta egymást. (személyiségzavarom van)
2018. jan. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!