Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Fordítva működő" meditáció?

"Fordítva működő" meditáció?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm ajánlott régen ilyen meditációs hanganyagokat. Neki bevált, nyugodtabb, pihentetőbb alvásról számolt be. Én is kipróbáltam, de néhány perc múlva konkrétan idegbajt kaptam, ilyen "mindjá' szétcsapok valamit!"-érzés jött rám. Nem éreztem magam feltöltődve, ugyanolyan nyomott voltam, mint előtte, csak épp úgy éreztem magam, mint egy oroszlán, akinek egy légy röpköd a pofája körül, és sehogy nem tudja elkapni.

Hasonló a helyzet az elvileg alvást segítő binaurális zajokkal is.

Ez utalhat valamilyen mentális betegségre, vagy csak a szkepticizmusom miatt van, és azon húztam föl magam, hogy ilyen értelmetlenségekre pazaroltam az időmet?



2018. jan. 10. 20:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akár betegség is lehet. Vagy nem mersz szembenézni önmagaddal, a tetteiddel.


Szerintem mindenki alkalmas a meditációra, de kell hozzá egyfajta mentális érettség, elfogadás, önismeret.

Lehet, még túl sokat görcsölsz mások viselkedése miatt, nem fogadod el őket, vagy a munkád miatt. Nem kezeled helyükön ezeket.

Egyenes út a testi megbetegedés felé, ha nem változtatsz a gondolataidon.

2018. jan. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem világlik ki a kérdésedből, hogy meditálni szeretnél-e, vagy csak könnyen elaludni nem tudsz, és az elalváshoz keresel technikákat. Vagy esetleg elaludni is is tudsz, csak fáradtan ébredsz. Nem derül ki a kérdésből, mi a probléma.
2018. jan. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem is felidegesít minden "nyugtató" technika... Pedig annyira nem is vagyok szkeptikus...
2018. jan. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hasonló a bajod,mint nekem.
2018. jan. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!