Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezt lehet az anorexia kialakul...

Ezt lehet az anorexia kialakulásának betudni?

Figyelt kérdés

3 hónapja döntöttem el, hogy le kell fogynom. Intenzíven 2 hónapja csinálom. Elkezdtem diétázni, egészségesebb életmódot akartam elérni(cukros ételek kerülése, cukros üdítők kerülése stb.) Elkezdtem sportolni (lépcsőzés, gugolás stb.) Napi szinten intenzíven csináltam, a mai napig is, mint a diétát, mint a sportolást. Nagyon jól is éreztem magam. Úgy éreztem kicsattanok a boldogságtól. A napi kalória bevitelemet lecsökkentettem 1500 kalóriára kb. Viszont át estem a ló túloldalára. Rosszul kezdtem érezni magam, attól is ha egy szendvicset megettem. Azonnal amint időm engedte, ilyenkor min. 1 órát edzettem (amellett, hogy minden nap másfél órát edzek) ez mára elmúlt/enyhült, mert az időm nem engedi. Elkezdtem egyfojtában a hasamat, a karomat nézegetni a tükörben, úgy érzem még mindig van mit szépíteni magamon. Két hónap alatt kb 10 kilót fogytam, emellett örülök, mert a fenekem, a combom, a hasam kifeszesedett. A szexuális életem kihűlt, nincsen barátom több mint két és fél éve. 6 hónapja nem létesítettem semmiféle szexuális tevékenységet. Eddig hiányzott, viszont most csak olykor-olykor érzékelem a hiányát. A táplálkozási szokásaim felborultak, nem azért mert nem akarok, de nem tudok enni. A legtöbb amit be tudok vinni (küszködve) 1000 kalória, de napról napra kevesebbet tudok enni, 1 hete csak 700 kalóriát tudok bevinni. Unalmasnak érzem a minden napokat. Két hónapja nem járok semmi felé szórakozóhelyre, discóba, bárba, csak hébe-hóba (eddig a diéta miatt, mert nem akartam alkoholt fogyasztani) de már kedvem sincsen, csak az előre törésen és a jövőn járnak a gondolataim, céljaimon, amiket el akarok érni az életemben. 69 kilóról fogytam le, mára már több mint 10 kilót. Úgy érzem egyre fáradtabb és nehézkesebb vagyok. Semmihez nincs kedvem, csak a sportoláshoz. A szeretteim kétségbe vannak esve. Szakemberhez ha nem szükséges nem szeretnék fordulni, úgy gondolom, ha sikerült ebbe beleesnem, akkor sikerül is belőle egyedül kimásznom. Ha tanácsos mindenféleképpen meglátogatok egy szakembert.

Negatív, obszén, bántó kritikát figyelmen kívül hagyok! Köszönöm az értékes válaszokat.



2018. jan. 15. 23:39
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Amíg nincs baj addig nincs baj.

59 kilóval nem lehetsz ano. Meg ők hánytatják magukat.


Szimplán túlreagálod.

2018. jan. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A hánytatás bulémia, és a kettő között nagy különbség van. Az anorexia nem minden körülmények között kóros soványság, hanem kóros lesoványodás
2018. jan. 15. 23:49
 3/5 anonim válasza:
Elso, hu.ly.e vagy. Azt se tudod, mkt orsz. Az anorexia egy mentalis betegseg, te elmeroggyant. 110 kilosan is lehet valaki anorexias, es az ankrexiasok nem hanytatjak magukat, csak akkor, ha bulemiasok is.
2018. jan. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Mit irsz*
2018. jan. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! :) hany eves vagy es hany centi? En javasolnam a szakembert, tapasztalatbol, ugxanis ebbol nagyon nehez egyedul kijonni. Minel elobb fordul az ember segitseghez, annal jobb. Minel tovabb huzodik, snnal nagyobb kockazatok alakulhatnak ki. Nogyogyaszati szempontbol meg minden rendben van?
2018. jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!