Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet segíteni a beteges...

Hogy lehet segíteni a beteges perfekcionizmuson?

Figyelt kérdés

Annyira perfekcionista vagyok, hogy ha nem átlagon felül teljesítek depressziós leszek. Ha valaki valami rosszat mondd rólam már sírhatnékom van, amitől eszembe jut, hogy el kellene viselnem, mert ez miatt nem lehetek tökéletes. Viszont tudom, hogy nem vagyok ár képes, amitől még jobban kiakadok.

Ha csak egy barát szól be poénosan, attól is kiakadok.

Annyira beteges ez az egész, hogy az életet értelmetlennek találom, nincs semmiben sem örömöm, mert azokat is képes valami/valaki elrontani (ami persze gyakran csak az én fejemben létezik). Gyakran gondolok öngyilkosságra, de nem tenném meg, mert az nem fér bele.

Mit csinálhatnék, hogy végre kigyógyuljak ebből?


2018. jan. 19. 03:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Üdv.


Hasonló cipőben járok mint te csak nekem még barátaim sincsennek, részben lehet pont azért amit te is írtál, nem bírom ha beszólogatnak még ha poénból azt sem. Sokx már én is elméláztam az öngyilkosságon, (max főbelövés jöhetne szóba, vagy valami éles romboló tárgy a fejbe) aztán sokszor már csak amiatt is elhesegetem ezen gondolatokat, mert tudom hogy egy halom szarember él a Földön BOLDOGAN. (vagyis úgy tűnik) Magyarán nem érdemlem meg a pusztulást. Hamarabb eltennék egy rosszakarómat láb alól(bár az már régen rossz ha valaki rám irigy vagy rosszat akar számomra) Szóval ezen te se gondolkodj. Nekem még gyakran az hoz enyhülést ha hasonló sorsú társaimmal beszélhetek, bár itt is volt(ak) zsákutca('k).

2018. jan. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
15%

Úgy lehet segíteni rajta, ha nem a gőgödet "táplálod", hanem az alázatot. Ha nem sikerül, akkor tudatosan keress olyan lehetőségeket, ahol ezt gyakorolhatod.


pld. Nem ártana le térdelni mondjuk egy templomban és elmondani egy imát, hogy gyógyítson ki a SZENTLÉLEK a perfekcionizmusból.

Vagy otthon, amikor senki sem látja és tudja, ki takarítod a WC-t, fürdőszobát, elmosogatsz, de úgy, hogy senki se tudja, hogy te voltál. Vagy más olyan "alantas" munkát végzel, amiért senkitől sem kaphatsz elismerést.

2018. jan. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg rájönni, miből fakad a perfekcionizmusod. Miért lennél te a világ legrosszabb embere azért, mert mondjuk 4-es lett egy dolgozatod/ZH-d, vagy a munkahelyeden egy feladatot nem 120%-osra végeztél el? Mi történne akkor, ha valami nem sikerül a legjobbra? Azt most ne vedd figyelembe, hogy te rosszul éreznéd magad miatta, azon kívül mi lenne. Nyilvános lincselés, mert nem voltál tökéletes?

Nekem is hasonló problémáim vannak, és ezek segítettek. Rájöttem, hogy a perfekcionizmusommal azt hittem, hogy körülöttem forog a világ, mindenkit az érdekli, hogy én hogy teljesítek. Hogy ha nem vagyok színötös az egyetemen, akkor mindenki csalódni fog, meg jaj a család szégyene. Most becsúszott pár gyengébb jegy, le se sz.rták. Már bocsánat. Aztán gondolkoztam ezen, és rájöttem hogy azért volt fontos, hogy mások mit gondolnak. Ezt vetítettem ki. Hogy ők akarják hogy tökéletes legyek, különben mi lesz. Aztán kiderült, hogy nem is érdekli őket...

2018. jan. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!