Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezelhető a Skizofrénia...

Hogyan kezelhető a Skizofrénia? (Fontos)

Figyelt kérdés
Ha lehet szeretnék kérni pár információt arról,hogy aki ebben a betegségben szenved az hogyan fedezte fel és hogy segített-e rajta a gyógyszeres kezelés.Valamint egy kórképet is szeretnék kérni,tehát amit ti mentális betegségnek gondoltak/vagy szokatlan dolognak veletek kapcsolatban.Én csak most fedeztem fel,hogy ebben a betegségben szenvedek,ezelőtt asperger szindrómásnak mondtak,de látszik hogy magyarországon a tanítok,orvosok olyan skillel rendelkeznek,amihez képest a bénaság egy új szint.20 évesen magamat kellett diagnoztizálnom,különben ez sose derült volna ki és a jó emberek egész életembe hagytak volna szenvedni..20f

2018. jan. 22. 22:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Gyógyszerrel kezelhető. Egy ismerősömnek van ez a betegsége.
2018. jan. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%
Ha szeded rendesen a gyogyszert, akkor teljes eletet elhetsz, nem lesznek tuneteid.
2018. jan. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Az orvosi protokoll szerint a skizofrénekkel nem beszelgetünk csak gyógyszert adunk nekik amitől sosem gyógyulnak meg. Fordulj a Feldmár intézethez ha jobban akarsz lenni. Ott beszélgetnek is veled és csak akkor kapsz gyógyszert ha nagyon muszáj. A párom anyukája skizofrén...őt úgy gyógyszerezik 18 éves kora óta, hogy nem is tudtuk mi baja van. Senki nem mondta, neki sem. Agyrém.
2018. jan. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3-as skizofrén vagyok,de attól még nem hülye és felismerem ha valaki magát reklámozza:D

Nyilván te magad vagy az intézet egy személyben vagy az ismerőiddel együtt.Ennek vannak büntető jogi következményei is szóval tűnés innen,de gyorsan..

2018. jan. 22. 22:46
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Az igen :DD Nem vagy te egy kicsit agresszív? Simán ajánlásból is írhatta, mert mondjuk pont ez az oldal lényege XD
2018. jan. 23. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Kedves kérdező! Milyen gyógyszert szeretnél szedni? Amitől befosol, amitől összehányod magad,vagy amitől kétrét görnyedsz?Ez a három fajta van skizofréniára .Úgyhogy most bukta van.
2018. jan. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Én segíteni akartam neked és ajánlottam egy helyet ahol talán emberhez méltó ellátást kaphatsz. Nem dolgozom ott, sőt nem is jártam ott. De Feldmár Andrást többször hallottam skizofréniával kapcsolatban nyilatkozni és ezért feltételeztem, hogy talán az általa alapított intézet jó lehet. Nyugodtan elküldheted azt aki segíteni próbál a fenébe, nem engem fognak életem végéig gyógyszerezni. De a párom mamája kb.30 éve rendsueresen hallucináll, időnként pszichózisban van, pár havonta be kell feküdnie a pszichiátriára ami nem egy kellemes hely, kap egy rakás gyógyszert. Erős nyugtatólat amitől úgy néz ki meg úgy beszél mint aki be van rúgva. Már kapott elekrtosokkott is. (2017-ben még mimdig a középkori módszerek vannak szégyen) az egésu családja meg környezete komplett hülyének nézi. És az orvosai nem tájékoztatják nem beszélnek vele csak a gyógysuereit módosítgatják időnként. Ettől az egésztől semmit nem javul az állapota. Vagy rosszul van vagy mégrosszabbul. Ez a két változat létezik. Ha így akarod leélni az életed akkor sok sikert hozzá. Van akit nem lehet megmenteni önmagától. A segítségnyúktást pedig megköszönni illik ne romdán neszelni és agresszióval reagálni, mert nekem nem kötelességem egy vadidegennel foglalkozni. Úgyhogy szégyellheted magad de nagyon!
2018. jan. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Kajakra nagyon nem értetek a dologhoz a legtöbb helyen azt írják,hogy ha időben kezeli az ember és nem hagyja el magát nagy esély van a gyogyúlásra..
2018. jan. 23. 18:46
 9/14 A kérdező kommentje:
Amúgy is függ milyen súlyos a típusa és én nem hallucinálok,szóval nem értem mi ez a negatív hozzá állás erről a dologról,de nyilván nem orvosok vannak az oldalon,de ez van..Ment a piros fej mindenkinek:)
2018. jan. 23. 18:50
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Monjuk nem tudom miért kell magadat diagnosutizálni. Nem lehetne, hogy éled az életed és nem képzelsz be betegségeket magadnak?
2018. jan. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!