Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kezelhető a Skizofrénia...

Hogyan kezelhető a Skizofrénia? (Fontos)

Figyelt kérdés
Ha lehet szeretnék kérni pár információt arról,hogy aki ebben a betegségben szenved az hogyan fedezte fel és hogy segített-e rajta a gyógyszeres kezelés.Valamint egy kórképet is szeretnék kérni,tehát amit ti mentális betegségnek gondoltak/vagy szokatlan dolognak veletek kapcsolatban.Én csak most fedeztem fel,hogy ebben a betegségben szenvedek,ezelőtt asperger szindrómásnak mondtak,de látszik hogy magyarországon a tanítok,orvosok olyan skillel rendelkeznek,amihez képest a bénaság egy új szint.20 évesen magamat kellett diagnoztizálnom,különben ez sose derült volna ki és a jó emberek egész életembe hagytak volna szenvedni..20f

2018. jan. 22. 22:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is:

A skizofréneknek nincs betegségtudatuk, magadat ha ezzel diagnosztizálod, kizárt, hogy az vagy. A skizofrének hallucinálnak, te nem, írtad is. Olyan pedig, hogy gyógyulás, nincs. Tünetmentesíteni lehet, megfelelő gyógyszeres kezeléssel és terápiával. Nyugodtan pontozz le dühödben, de nem értesz hozzá, és lepontozod azt, aki meg igen. Mellesleg én pszichotikus zavarban szenvedek, orvos állapította meg, nem én. Így én utánanéztem , ellenben veled. Kérném, hogy MIELŐTT lepontozol, megnyitod a wikipédiát, és elolvasod, hogy mi az a skizofrénia. Te kértél segítséget, és így bánsz minden segítő szándékú válaszolóval. És, hogy építő jellegűt is írjak(bár a kritika is az volt) nem vagy skizofrén, soha nem is leszel. Szerintem hipochonder vagy pánikbeteg lehetsz, szorongás biztos közrejátszik. Én nem szedek gyógyszert, elutasítom a kezelést a mellékhatások miatt. Kórkép amit magamon észleltem szorongás depresszió erős félelem gyakori pánikrohamok és hangok amik beszélnek hozzám. Továbbá mások szerint hallucinálok is szerintem nem hiszem.

2018. jan. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan okos vagy akkor miért kérdezősködsz itt. Piros fejed meg neked lesz majd a sok gyógyszertől. Egyébként suerintem te nem skizofrén vagy hanem darwin díjas komplett hülye. A problémáidat pedig old meg.magad ha csak ilyen stílusú kommunikációra vagy képes. Egyébként mit vártál, hogy felteszel ide egy kérdést és 10db pszichiáter fog neked olyan választ adni ami tetszik is? Én speciel 3 evig néztem egy skizofrén szenvedéseit szóval kicsit több rálátásom van a dologra mint neked. Menj pszichiáterhez, és egyél gyógyszert életed végéig. Csak előbb még kezdj el hallucinalni mert különben mégsem fognak nálad skizofréniát diagnosztizálni, az sem árt ha néha idegen helyeken találod magad és nem tudod hogy kerültél oda. Az üldözési mánia az már látom meg van

Jól haladsz! 👍

2018. jan. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
85%
Amit ha nem hanyagolsz el és meggyógyul azt tüdőgyulladásnak hívják 🤣
2018. jan. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
#11, tehát neked sincs betegségtudatod, és a kezelést is elveted, miközben hangokat hallasz. taps.
2018. jan. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!