Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni szeretethiány...

Mit lehet tenni szeretethiány ellen?

Figyelt kérdés

Ez a legnagyobb kérdés, ami folyton foglalkoztat. Az életben mindent meg tudok oldani egyedül, de azt soha sem tudom elérni, hogy valaki szeressen.

Lehetetlennek tűnik. Senki sem szeretett még engem szülő és pár baráton túl.

Vagy lehet hogy egy férfinak nem szabadna vágyni a szeretetre? És igaz a mondás, hogy aki érzelmes férfiként az elveszik. Elvégre bármit tehettem sosem tudtam elérni évek próbálkozásaival. Ilyenkor tényleg jobb azt mondani, hogy nem fog senki soha szeretni. Nem erőlködni a témában, megpróbálni mással foglalkozni.

Csak ha nem próbálkozok, akkor évek mennek el egyedül. De ha meg próbálkozok keresni, hátha valaki képes erre idegileg összeroppanok, hogy megint rengeteg idő és energia megy bele és az eredmény ugyanaz.

Meg a tapasztalat is mindig ugyanaz. Amikor ide ír ki férfi kérdést arról, hogy szeretetre vágyik, mindenki csak leszólja. Nők, férfiak, mindenki.

Lehet csak én éltem mesében, hogy elhittem hogy egy férfi is kaphat szeretet. Az csak a nőknek jár...

Elvégre évek tapasztalata ezt mutatja.


2018. jan. 20. 13:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Természetes emberi érzés, hogy szeretetre vágyunk, nemtől függetlenül. Ne foglalkozz azzal a szöveggel, hogy "csak a gyenge pasiknak vannak érzelmeik, meg csak a gyenge pasik sírnak". Lehet, hogy nem mindenki mutatja ki könnyen, de mindenki vágyik a szeretet érzésére, arra is, hogy adjon, nemcsak, hogy kapjon. A szeretet alap minden emberi kapcsolatban, ha eljön az idő, egyszer majd nemcsak a párunkat (meg persze szüleinket, barátainkat stb) fogjuk szeretni, hanem a gyerekeinket is. És ők is adnak szeretetet nekünk azzal, hogy együtt vagyunk.


Nő vagyok egyébként, én sosem értettem ezt a felfogást. Minden ember megérdemli a szeretetet.

2018. jan. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én nem kapok sosem.

Szóval akkor mégsem érdemli meg minden ember nemtől függetlenül.


De ez nem baj. Csak akkor ne etessük a többieket, ezzel hogy egy férfi vágyhat szeretetre egy nőtől. Ez nem igaz.

2018. jan. 20. 14:10
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Abból, hogy te nem kapsz eleget, nem következik, hogy akkor mégse érdemel mindenki. Sajnos nem mindenki kapja meg azt, amit érdemelne.
2018. jan. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!