Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tisztaságmániás zavarom...

Tisztaságmániás zavarom lehet, ezt hogyan tudom leküzdeni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok a topon mentálisan, így igyekszem a környezetemet rendben tartani, mert ez megnyugvást hoz, egy biztos pont az életemben. Amíg egyedül éltem, ezzel nem is volt gond, azonban haza kényszerültem költözni, és borzasztóan frusztrál, hogy mindenhol kosz, kacatok vannak, mert a családomban vannak gyűjtögető típusú emberek, akik semmit nem dobnak ki. Akár egész nap is takaríthatnék, akkor sem lenne rend. Nem tudom, mit csináljak, mert semmi másra nem tudok koncentrálni, úgy érzem, megfulladok a sok kacattól.
2018. jan. 30. 13:11
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Nem vagy topon mentálisan... persze, hogy nem ,mivel a tisztaságmánia mentális betegség!


Akkor talán költözz el, és kérlek NE szülj soha. Nekem egy OCD-s nő tette tönkre a napjaima, mert állandóan takarítani kellett, pöcc rend mindenhol, ha egy morzsa leesett már ordított, stb.

2018. jan. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem más gondokból fakad a tisztaságmánia. Először volt étkezési zavarom, ezen a téren kezd normalizálódni a helyzet, de most a tisztaságmánia lett az újabb dilim, ami szerintem egy fokkal jobb.

Gyereket csak akkor szülnék, ha egészséges lennék testileg-lelkileg. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy én ne érdemelnék boldogságot az életbem. Felismerem a problémáimat és igyekszem tenni ellenük.

2018. jan. 30. 13:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy betegség lenne az igényesség.Alapvető a testünk,környezetünk tisztasága.Engem is zavar a "budiállapot" két napnál tovább nem tudom elviselni. Szerintem Kedves Kérdező költözz el ha tudsz,mert majd neked kell tudni minden tárgynak a helyét és a többiek továbbra is szétszórnak mindent hiszen a tárgyak maguktõl sétálnak a helyükre.Hadd keresse az aki elhagyta!
2018. jan. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Költözz hozzám. Én hagynálak kibontakozni. Felőlem állandóan takaríthatnál.
2018. jan. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, mennyire vagy "tisztaságmániás". Azzal nincs baj, ha nagy a rendigényed. Akkor van baj, ha mondjuk rád tör a halálfélelem, ha meglátod, hogy valami nincs a helyén.

Ocd-s akkor vagy, ha irreális szorongásaid, félelmeid vannak, és a takarítást arra "használod", hogy ezeket a félelmeket csökkenteni tudd ezáltal. Például félsz a baciktól és a fertőzésektől, ezért mindent pontosan ötször megmosol, mielőtt a kezedbe vennéd. Másik példa: félsz attól, hogy pl meghal a kiskutyád, álló nap ettől rettegsz, és hogy ezt elkerüld, mindennap pontosan este héttől nyolcig felmosol. Ha egyszer is elmaradna a felmosás, a kiskutyád meghalna. Jól látod, itt nincs semmiféle ok-okozati kapcsolat... az ocd-s agy ilyenekre képes.

Attól függően, hogy milyen szinten jelenik meg nálad a tisztaságmánia, fordulj orvoshoz.

2018. jan. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!