Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Be lehet attól dilizni, ha...

Be lehet attól dilizni, ha mindenre emlékszek? Van itt más is, akinek túlságosan is jó a memóriája?

Figyelt kérdés

#memória #emlékezés #emlékező képesség
2018. febr. 2. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
mit reggeliztel tegnap?
2018. febr. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez komoly vagy vicc? Amúgy vajkrémes kenyeret kaliforniai paprikával. :)
2018. febr. 2. 22:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez mástól is függ, én úgy érzem, semmi normálistól nem tudnék megbolondulni, túl stabil vagyok.

Viszont zavaró a túl jó memória, azt tapasztaltam. Nem mondanám, hogy az enyém nagyon jó, inkább szelektív, mint mindenkinek, de roppantul élénken tudok emlékezni bizonyos esetekre, amiket pedig jó lenne elfeledni, s ezek néha bevillannak. Szerencsére az idő segít, már amúgyis lekezeltem, feldolgoztam, ráadásul jó vagyok benne, hogy elkergessem a gondolatot, amikor felbukkan. Szóval nem sebez meg úgy, mint az első alkalommal (no igen, érzékeny is vagyok bizonyos szinten, hiába tudom, hogy igazam van, akkor is meg tud viselni egysmás. s évek után sem múlik el teljesen, de sokat enyhül s csak a felvillanásokkor okoz minimális problémát, nem folyton, szerencsére :)).


Ha nem ilyen kirívóan zavaró emlékekről van szó, akkor nem gondolom, hogy probléma. Az ember oly sok mindenről képes tudni, kíváncsi idősebb embereknek elég sok infó lehet az agyában, de ez nem probléma.

Nem mondom, ha évezredekig élnénk, akkor más lenne a helyzet, de pár évtized memóriája, azt lehet kezelni. Ha nagyon negatív az élet, akkor van, aki nehezen teszi, persze, de ehhez jó memória sem kell.

2018. febr. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vezesd le! Írj naplót! Nekem segített.
2018. febr. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Inkább nem írok semmit, mert azt is megjegyzed és miattam dilizel be. Még rám fogod.

A következő szavakra is emlékezni fogsz? Bulupátesz muruzál, Pakala-makala bikutisz-mukitisz rivdzsi-mivdzsi bummm! Na, ezt mondd vissza egy hét múlva!


Legalább jó tanuló lehettél, mindent tudtál. De még azt is tudtad, hogy hova nézett a tanár felelés közben melyik pillanatban, pedig azt nem kellett volna, úgy tényleg fárasztó lehet.


Nézd a jó oldalát! Legalább nem felejted el a jelszódat a gmailről. Nekem ma kérdezte a gép, nem engedett be, tizedikra találtam el.

2018. febr. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, remélem lesz még több is!


Szoktam naplót írni. Akármilyen inger ér - de főleg ha rossz -, már rögtön írom is le. Ha más nincs kéznél, akkor legalább egy kis cetlire. Nekem is segít levezetni valamennyire.


„Legalább jó tanuló lehettél, mindent tudtál. De még azt is tudtad, hogy hova nézett a tanár felelés közben melyik pillanatban, pedig azt nem kellett volna, úgy tényleg fárasztó lehet. „ – igen, pont erről van szó. Jó tanuló voltam, de nem csak az anyagot jegyeztem meg, hanem a körülményeket is. Egyébként túlságosan is jó tanuló voltam, amiből sok probléma is származott. Több bajom lett az okosságomból, mint hasznom.


Régebben „buli” volt ez a dolog, az oviban anyák napján azzal szenvedtek az óvónők, hogy minden gyereknek megtanítsák a saját versét, én meg megtanultam az összes gyerekét. Aki hirtelen kiesett, annak a helyén én mondtam a verset. Kívülről megjegyeztem 1-2 megnézés után rengeteg mesét szóról szóra. Később egész filmeket jegyeztem meg szóról szóra. Mára már szerintem kb több száz, de lehet, hogy ezres nagyságrendben tudok angol dalszövegeket…


Viszont az emberi kapcsolataimra nagyon nem jól hat ez a dolog. Mintha lista lenne a fejemben, amiben az egyes emberek jó és rossz cselekedetei fel lennének írva. Szinte „gyűjtöm” mások gonoszságait, hibáit, ellenem elkövetetett tetteit, és nem tudok túl lépni rajta. Hiába nézném az adott személy jó oldalát, nem tudom, mert „megrohamoznak” a vele kapcsolatos rossz emlékek.

2018. febr. 9. 19:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ilyenekből lesznek a pszichiátriai betegek, mint te kérdező. Az a baj ezzel, hogy rugalmatlan lesz a személyiség. Mindig csak a rosszra emlékszel. Akit nagy trauma ér, az később sokszor flash back-ként visszajátssza a dolgokat magában. Ilyenkor elkezd sírni, és kell a nyugtató, ami meg kimossa az emberek agyát.
2018. febr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!