Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatos gyomorideg, szorong...

Folyamatos gyomorideg, szorongás, rossz közérzet leküzdése hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, ez a második évem. Minden nap hányingerrel megyek be, pedig nem izgulok meg semmi, de ez kialakult nálam már nagyon hosszú ideje.

Sok rossz dolog történt már velem, és valamiért soha nem látom semminek a jó oldalát, mindent a negatív oldaláról közelítek meg.

Az egyetemet nem hagyhatom ott, a szüleim fizetik, mert egyébként szeretem, amit tanulok, tehát nem konkrétan az egyetem miatt szorongok, hanem most már lassan minden miatt, akár itthon is.

Pszichológus segítségében nem hiszek, nem sok emberre számíthatok azok közül, akik körülöttem vannak, még a szüleimre sem igazán.

Ha valaki volt hasonló helyzetben, hogyan sikerült leküzdenie?



2018. febr. 13. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

D-vitamin. Minimum 2000 NE + magnézium mert anélkül nem hasznosul. Lehetőleg olyan amiben van B6 vitamin is. A hányingerre a B6 nagyon jó.

C-vitamin. Minimum 1500 mg.

E-vitamin.

Barátokkal kimozdulni.

Friss levegőn sokat eltölteni.

Hobbit keresni.

Átértékelni az életet.

2018. febr. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, igyekszem ezeket betartani.

Az élet átértékelése nagyon nagy célom lenne, de ha sikerül is pozitívan látni a dolgokat, akkor is néhány perc/óra után visszaesek, és ismét csak a negatív dolgok jutnak eszembe.

2018. febr. 13. 12:41
 3/11 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy kellően motivált/elhivatott vagy a szakot illetően, ez az igazi célod, amit meg szeretnél valósítani? Mert nekem is sokáig volt gyomorgörcsöm, szorongtam, utána fordultam az iskolapszichológushoz (nekem segített, mert hittem benne), és szép lassan együtt átformáltuk a gondolkodásomat. Megtaláltam, hogy mit szeretnék tanulni az egyetemen, motivált vagyok és lelkes az egész életet illetően.


Magadba kellene nézned, hogy mi okozza ezeket a tüneteket és minél hamarabb meg kellene oldani, akár egyedül, akár segítséggel.

2018. febr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Az 1. válaszoló "bogyólistáját" egészíteném ki: Omega3 kapszula. :)
2018. febr. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%

Küzdéssel sehogy, de ha megtanulsz relaxálni, sokat segít a közérzeteden.

A küzdelem görcsössé tesz.

2018. febr. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, ezt szeretném csinálni, abban biztos vagyok.

Csak annyi stressz hatás ért, hogy egy ponton megakadtam, én nem tudok rajta túljutni. És ez az állapot már szinte az életem minden területére kihat.


És melyik a leghatásosabb módszer relaxációra?

2018. febr. 14. 07:25
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Ezt neked kell megtalálnod, nekem ezek váltak be: sok séta, zenehallgatás olvasás közben (de külön-külön is jó) és stresszoldó színező felnőtteknek, ha szeretsz kreatív lenni. Hihetetlen, hogy milyen hosszú időre kikapcsolja az agyad, nem gondolsz semmire, csak arra koncentrálsz, hogy kombináld a színeket a bonyolult formákban/mintákban, nekem nagyon sokat segített.
2018. febr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ki fogom próbálni!
2018. febr. 15. 22:27
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Az 1. csatlakozva próbálj napközben fehér akác teát inni. Az jó gyomoridegességre. Esze mwg citromfüvet segít elaludni. Ezeknek nincs mellékhatásuk és 1-1 csészével bármikor fogyasztható. Kerüld a cukros ételekt a koffeint és egyél többször keveset, rostban gazdagon. A sport jót tenne meg az átértékelés. Ápold az emberi kapcsolataid az a lelki béke titka. Hajrá☺
2018. márc. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :)
2018. márc. 11. 20:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!