Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek van negatív tapasztalata...

Kinek van negatív tapasztalata a pszichológusokkal? Nem átverés ez a szakma?

Figyelt kérdés

Szépet és jót olvasni a szakmáról,de ki tapasztalt már valamit rosszat velük kapcsolatban?


Olyan emberek véleménye érdekel akik szerint nem ér semmit az egész, akiket átvertek, vagy csak nem ért semmit az egész. Esetleg rosszabb lett tőle.


Fura,hogy a szakemberek a felelősséget mindig a másikra tolják, ők nem vállalnak belőle semmit.

Odamegy az ember segítségért és kiderül, hogy nem tudnak segíteni.


Ott elvileg mi oldjuk meg a saját problémáinkat,de akkor miért fizetünk ?

Megdolgoztatnak minket és a saját magunk által elvégzett munka után nekik fizetünk?


Legyünk őszinték semmi sem oldódik meg attól, hogy meghallgatnak minket.

Ha ettől csak egyszerűen jobb lesz és megkönnyebbül valaki, akkor miért fizet érte ha ezt ingyen is megteheti máshol?


Én úgy jártam, hogy az általuk reklámozott problémával kerestem fel őket( az irodát ahol több ilyen dolgozik) és pár alkalom után közölték velem,hogy nem tudnak segíteni.


Jártál mer úgy, hogy konkrét kérdésre nem kaptál választ tőle?

Megkérdeztem milyen terápiát folytat és nem válaszolt rá.

Kértem, hogy ajánljon valaki akit az általam keresett terápiát végzi,de semmi.



2018. febr. 14. 13:53
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
70%

Hadd találjam ki...

Azt vártad hogy valaki más majd megoldja a problémáidat,csalódtál,és ezért a pszichológus szakma "átverés" ..akármit is jelentsen ez.

Gondolom,ők is mondták hogy neked is tenned kell a dologért,nem?

Vagy csak könnyebb a fejed a homokba dugni és sajnálni magad. Persze...

Rendes pszichológusok tudnak segíteni,és igen,az a munkájuk hogy rávezessenek a megoldásra,a, probléma gyökreére,hiszen nyilvánvalóan nem képes rá,aki hozzá fordul segítségért. Csak miután megmondja hogy mi a gnod,az sokszor fájó,sokszor kemény szembenézést és lelki állóképességet követel,hogy elfogadd,feldolgozd és segíts magadon is.

Ha pedig úgy érzed hogy neked nem kell pszichológus,akkor meg mit hisztizel itt,ezt már te úgyis eldöntötted. Légy elégedett és boldog az eredményeddel.

2018. febr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
32%
Azért azt ne várja már senki, hogy a pszichológus majd megoldja helyettetek az életfeladataitokat. Én egy igen leterhelő szakmának érzem, nem is csinálnám. Napi szinten hallgatni, ahogy olyan emberek is sajnáltatják magukat, akik valójában csak nem képesek reálisan értékelni a körülöttük lévő világot, és semmi komoly lelki válságon nem mennek keresztül. Vagy összeszednek mindenféle embert aki aztán megfenyegeti őket, vagy megpróbál beléjük kapaszkodni, hívogatja őket, meg leveleket írogat. Csinálná a fene. Nem lehet elvárni, hogy mindenkivel egyformán foglalkozzon, lehet jó meg rossz napja is. Na meg én valahol érzek egy perverziót is ebben a szakmában. Mások magánéletét kitárgyalni meg átbeszélni... Eh...
2018. márc. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 A kérdező kommentje:

10


Akkor szerinted kihez érdemes eljárni?


Gondolod mindenki kamuzik meg hazudik?

Hiszed vagy sem én pl igazat mondtam és ezért háborít fel ennyire,mert igaz.

2018. márc. 21. 16:30
 14/55 szenes43 ***** válasza:
89%
A szakma lényege hogy tárgyilagosan,külső szemlélőként hallgatja meg a problémádat. Szerencsés esetben rávezet az egyetlen hasznos megoldásra. Nem azonosúlhat minden hozzáforduló rászorulóval mert akkor a zárt osztályon kötne ki. Aki ezt a pályát választja az tisztában van a "munkavédelmi" módszerekkel is.
2018. márc. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
81%

Szia!Nekem a bátyámat 17 éves korától kezdve hordták a szüleim pszichológushoz, több helyre is. Antidepresszánsokat kapott eleinte, aztán később már antipszichotikumokat. Skizofrén lett, akkor már pszichiáterhez is járt, nagyon sok helyre.A vége az lett, hogy SENKI nem tudott rajta segíteni, és a zárt osztályon öngyilkos lett 24 évesen.


Hihetetlen számomra, hogy ez az egész megtörténhetett vele, pedig tényleg az összes lehetőséget megragadták a szüleim, hogy segítsenek rajta.

2018. márc. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
86%
A pszichológus szakma egészen nyilván nem lehet "átverés" hiszen számtalan ember van akin segített az, hogy pszichológushoz fordult. A sikerhez azonban a pszichológus erőfeszítése mellett szükséges, hogy te is odatedd magad. Ez néha nehéz hiszen előfordulhat, hogy szembe kell nézned a saját hibáiddal, tévedéseiddel és dolgoznod kell a kijavításukon. A pszichológus segít, de nem végezheti el a te feladataidat. Ha több pszichológussal sem értetek el javulást az állapotodban, tedd fel a kérdést magadnak, hogy vajon te nem rontottál-e el valamit. Egyébként úgy tűnik minden felelősséget hárítasz magadról ezügyben.
2018. márc. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:

Nyilván volt akinél nem tettem bele a részem és volt akinél igen, DE és itt jön a lényeg, hogy miután hamar elküldtek nem is volt kivel és min dolgozni.


Fura módon ők rám kenték a felelősséget és fel sem merült, hogy esetleg ők nem csináltak semmit.


Hogy vezet rá a megoldásra ha ő maga sem tudja?


Hogy a fenébe tud segíteni azon, hogy az ember merjen kilépni a komfortzónából?


Nagyon szívesen találkoznék már egy olyan pszichológussal aki dolgozik is és nem csak elküld miután némi pénzt lehúzott rólam.

2018. márc. 24. 12:43
 18/55 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem lehúzták rólad a pénzt, hanem Te döntöttél úgy, hogy elmész egy pszichológushoz, és odaadod neki a pénzed a szolgáltatásukért cserébe. A fodrászt is kifizetik, ha xarul vág hajat, persze utána már nem járok oda.


Nem tudok rajtad segíteni, nem is akarok. Mindenkinek megvan a maga keresztje. Körülötted is élnek emberek, mindegyik egy külön világ, mindnek megvan a maga problémája. Nem rakhatod mások vállára a saját tarisznyádat.

2018. márc. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
77%
Nem ez az első kérdés amit a gyk-re felteszel és arról szól, hogy miért nem segít rajtad egy pszichológus sem. Feleseleges köröket rósz ezekkel. A megoldás benned van valahol, azt találd meg.
2018. márc. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 A kérdező kommentje:

18


Fizetek is a fodrásznál csak ott kapok is valamit ! Ez a nem mindegy.

Nem rakhatod mások vállára a saját tarisznyádat.-azt hitem a pszichológus ebben segít kicsit.


19,Olyan sokszor nem tehettem fel. Csak van ezzel így más is.

Beleragadtam a körökbe. Ez igaz .

Kértem ám hozzá segítséget ! Csak hát...

Pedig elvileg ebben tudnak segíteni.

Sajnos nincs bennem megoldás.

De ha van akkor miért nem segítettek megtalálni, mert egyedül nem megy. Mert ugye a szakma az segít.....

2018. márc. 28. 17:55
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!