Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek van negatív tapasztalata...

Kinek van negatív tapasztalata a pszichológusokkal? Nem átverés ez a szakma?

Figyelt kérdés

Szépet és jót olvasni a szakmáról,de ki tapasztalt már valamit rosszat velük kapcsolatban?


Olyan emberek véleménye érdekel akik szerint nem ér semmit az egész, akiket átvertek, vagy csak nem ért semmit az egész. Esetleg rosszabb lett tőle.


Fura,hogy a szakemberek a felelősséget mindig a másikra tolják, ők nem vállalnak belőle semmit.

Odamegy az ember segítségért és kiderül, hogy nem tudnak segíteni.


Ott elvileg mi oldjuk meg a saját problémáinkat,de akkor miért fizetünk ?

Megdolgoztatnak minket és a saját magunk által elvégzett munka után nekik fizetünk?


Legyünk őszinték semmi sem oldódik meg attól, hogy meghallgatnak minket.

Ha ettől csak egyszerűen jobb lesz és megkönnyebbül valaki, akkor miért fizet érte ha ezt ingyen is megteheti máshol?


Én úgy jártam, hogy az általuk reklámozott problémával kerestem fel őket( az irodát ahol több ilyen dolgozik) és pár alkalom után közölték velem,hogy nem tudnak segíteni.


Jártál mer úgy, hogy konkrét kérdésre nem kaptál választ tőle?

Megkérdeztem milyen terápiát folytat és nem válaszolt rá.

Kértem, hogy ajánljon valaki akit az általam keresett terápiát végzi,de semmi.



2018. febr. 14. 13:53
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:

49

így van, de ugye azt is tudod akkor, hogy Te nem a tömegbe tartozol. érdekes lehet azért az ÁOK-on pszichológiát végezni.


ez az orvosi előjog tényleg egy vicc, ismerek is ilyet, aki belgyógyászként elvégezte a terapeuta-képzést, azóta boldog-boldogtalannak szórja a pszichiátriai diagnózisokat, egy vicc na.


meg annyit hadd írjak hozzá, hogy igen, elméletileg úgy van, de a gyakorlatban mégis sokszor párhuzamosan, vagy 1 év csúszással végzi a klinikai szakosítót és terapeuta-képzést. valljuk meg, nem annyira hülyeség, így is a magyar képzés borzalmasan sok évet vesz el, hát mire végigmegy valaki az összes közelező képzésen, kis túlzással megőszül :) más országokban jóval egyszerűbb a klinikai szakpszich. cím megszerzése és gyakorlása is.

2022. aug. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
41-es, a kamera a váróban volt, egy korábbi kommentelő írta.
2022. aug. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:

üdv!

Én nem igazán értek egyet veled, attól még ,hogy valaki pszichológus, az nem kuruzsó, ez nem büfészak...

sok pszichológus van, s mint minden más területen, itt is biztosan van, aki nem annyira ért a szakmájához, van azki csak azért tanult, hogy legyne valami, vagy mert a szülei ezt a szakmát nézték ki neki, nem tudjuk,

nem mindenkinek van hivatástudata, nem mindenki olyan művelt..s.tb..

de persze van sok jó pszichológus is, aki nem úgy tekint a munkájára, hogy minél több pénzt keressen,

nem a pénz miatt csinálja, hanem mert ezt érzi hivatásának....

Apámmal kezet foghatnál, mert ő is hasonló véleménnyel van a pszichológusokról, pszichológiáról... nem tartja tudománynak, azt gondolja, hogy a pszichológus nem csinál semmit, csak beszélget, és ehhez nem kell nagy tudomány....

ezzel én nagyon nem értek egyet.. .

Igen, ha elmész pszichológushoz a problémáiddal, nem fogja ő megoldani helyetted, nem is tudná....

Neked kell változtatnod dolgokon, ő nem tud helyetted változni semmiben...

ez olyan ,hogy pl elmész orvoshoz, elmondja, hogy mi a bajod, és mire figyelj oda, min változtass...

pl ha nekem gerincsérvem van, az orvosom azt javasolja, hogy ne focizzak többet versenyszerűen, mert árt a gerincemnek, és fokozza a prtoblémát, de én ennek ellenére folytatom, és napi szinten edzek, majd romlik az aállapotom,

nem azért romlik az állapotom, mert az orvos nem ért a munkájához,

hanem azért mert nem tartottam be a javaslatét, és edzettem mint állatt, annak ellenére ,hogy fájt...

de mindt írtam, valóban van ,aki kevésbé ért a szakmájához, és van ,aki viszont nagyon ért hozzá, és segít,

rávezet a probléma gyökerére...

Ő nem mond konkrét tanácsot semmire, a beszélgetések alatt derülnek ki az okok , amik a problémát okoznak... te magad jössz rá ,hogy hű bakker, ez ezért van, ez azért vcan,

nekem ezen kell változtatnom stb...


A mai világban mindenért pénzt kell fizetni... ha elmész egy magánorvoshoz első alkalommal, csak azért adsz ki 8000 forintot, mert elmondtad neki a panaszodat... nem oldódik meg egyből a probléma, egy és két alkalom után.. És azt ne várd ,hogy más oldja meg a problémáidat...

2022. szept. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:

Volt rossz és jó tapasztalatom is...

Volt olyan, akihez tb alapon jártam, nem kellett fizetnem.. .

Komoly szorongásos problémával fordultam hozzá 18 évesen,

voltak céljaim a jövőmet, továbbtanulást illetően, de ez a szorongás mindneben akadályozott,

még az is kérdéses volt, hogy egyáltalán le tudok érettségizni, hisz tartottam attól ,hogy szóbelin nem tudom majd megszólalni...

nagyon sok helyzetben nem bírtam megszólalni... ez a pszichológus tanácsolta ,hogy jelentkezzek önként felelni, hogy nézzek szembe a félelmemmel... Én magyartanárnál jelentkeztem is, készültem is, de nem tudtam felelni, nem bírtam megszólalni... ap szichológus erre azzal jött, hogy így nem lesz belőlem semmi, nem fogom elérni a céljaimat... stb...

MOndanom se kell, amúgy is a béka feneke alatt volt az önbizalmnam, gondolhatjátok, hogy ezekkel a szavakkal mennyire segített...

aztán nagyon rossz volt nekem a családommal a kapcsolatom... utólag már tudom, hogy anyám nárcisztikus, apám meg lesz..t.. nagyon depressziós is voltam...

behívta őket egyx alkalommal... és visszamondott nekik egy olyan bizalmas múltbeli sztorit, amiről én csak a pszichológusnak beszéltem, és családommal kapcsolatos... visszamondta nekik,

és amikor hazajöttek a szüleim, balhé lett, mert mit képzelek magamról ,hogy én ilyeneket elmondtam, meg ,hogy rossz színben tüntetem fel őket stb...

na ez a terápia többet ártott nekem, mint amennyire segített volna, ez után én többet nem mentem hozzá... miatta én is nagyon bizalmatlan voltam a pszichológusokkal kapcsoaltosan...

de mivel még mindig nagyon szorongtam, kerestem másikat, gondoltam hátha van, aki tényleg tud segíteni... a rossz tapasztalaton után már az új pszichológusnál se tudtam megszólalni,

első pár alkalommal úgy kommunikáltam vele, hogy papírra írtam a gondolataimat, ő pedig szóban reagált, kérdezett stb..

időbe telt mire meg mertem szólalni, utána pedig időbe telt m ire bizalmas témáról is mertem beszélni.. féltem ,hogy ő is olyan lesz, mint a korábbi pszichológus...

de végül pozitívan csalódtam benne... 5 évig jártam hozzá,

sikeresen leérettségiztem, leküzdöttem a szorongást,

elköltöztem a szüleimtől, mivel ők nagyon befoláysolták a mentális egészségemet,

onnantól kezdve a szorongásom is egyre csak egyhült,

később már dolgoztam is... e nélkül a pszichológus nélkül nem jutottam volna el idáig.. .

szóval van jó és van rossz tapasztalatom is...

2022. szept. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 A kérdező kommentje:

53. Sosem vártam el, hogy más oldja meg. Közösen. De ilyen. A tapasztalata mondatta velem ezt. Ha meg nem tud segíteni küldjön olyanhoz aki tud. De ebben sem segítettek. Biztos ezért is én vagyok a hibás.


54. Én anno hiába kerestem újat ha leráztak. Elküldtek és ennyi.

2022. szept. 12. 11:26
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!