Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek van negatív tapasztalata...

Kinek van negatív tapasztalata a pszichológusokkal? Nem átverés ez a szakma?

Figyelt kérdés

Szépet és jót olvasni a szakmáról,de ki tapasztalt már valamit rosszat velük kapcsolatban?


Olyan emberek véleménye érdekel akik szerint nem ér semmit az egész, akiket átvertek, vagy csak nem ért semmit az egész. Esetleg rosszabb lett tőle.


Fura,hogy a szakemberek a felelősséget mindig a másikra tolják, ők nem vállalnak belőle semmit.

Odamegy az ember segítségért és kiderül, hogy nem tudnak segíteni.


Ott elvileg mi oldjuk meg a saját problémáinkat,de akkor miért fizetünk ?

Megdolgoztatnak minket és a saját magunk által elvégzett munka után nekik fizetünk?


Legyünk őszinték semmi sem oldódik meg attól, hogy meghallgatnak minket.

Ha ettől csak egyszerűen jobb lesz és megkönnyebbül valaki, akkor miért fizet érte ha ezt ingyen is megteheti máshol?


Én úgy jártam, hogy az általuk reklámozott problémával kerestem fel őket( az irodát ahol több ilyen dolgozik) és pár alkalom után közölték velem,hogy nem tudnak segíteni.


Jártál mer úgy, hogy konkrét kérdésre nem kaptál választ tőle?

Megkérdeztem milyen terápiát folytat és nem válaszolt rá.

Kértem, hogy ajánljon valaki akit az általam keresett terápiát végzi,de semmi.



2018. febr. 14. 13:53
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:

Meg aztán ott van ugye az, hogy ezt a témát nem tudom senkivel megbeszélni.

Keressek pszichológust akinél kibeszélhetem,hogy nem foglalkoztak velem, átvertek, stb?

2018. márc. 28. 18:03
 22/55 anonim ***** válasza:
79%
Azért vannak olyan pszichológusok is, akik tényleg segíteni akarnak.
2018. ápr. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 szenes43 ***** válasza:
29%

Hazaviszed a pap gyóntatójából a rácsot,vagy csinálsz egyet és elmondod neki mit hol csináltál rosszul.

A terapeuta bőrkanapéja is ezt a célt szolgálja mert ül a fejednél és te mondod a plafonnak, közben ő megfejti a Füles-rejtvényt azután legombolod a markába az ő tarifáját. Míg győzöd pénzzel addig csak gyógyulgatsz,de gyógyult nem leszel.

A psziché/lélek/ nem törött láb amit begipszelnek és megvan a kihordási ideje.

2018. ápr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
63%

"mert nem sajnáltam volna, ha KONKRÉT segítséget, ötletet, javaslatot kapok a pénzemért. "


meghalok .... amelyik pszichológustól ilyet tapasztalsz, na az lesz az igazán kókler! ugyan nem azért van h tippeket adjon, nem automata, amibe bedobsz egy 5 ezrest és kijön a válasz :) komolyan hihetetlen, amiket itt olvasok.


a pszichiátert és a pszichológust pedig ne keverjétek, mert nagyon nem mindegy!

2018. máj. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
78%
Nekem segített kilepni a komfortzonabol. Azota lett baratom is. Ha nem segiteni egy doki sem, nem jarnanak annyian. Nekem bevallt, rengeteg tanaccsal ellatott, meditaciokat, konyveket is ajanlott. Mindig ugy jottem ki tole hogy volt önbizalmam es ereztem hogy van remeny. Mostanabam megint nehez, de igyekszem alkalmazni amiket mondott. Sok mulik a paciens elhatározásán is. Nekem amugy meg amikor 18 alatt jartam, nem kert teljes arat. Es meg azt mondta telefonon is felhivhatom ha nem birom. Nem 1x hivtam fel.
2018. máj. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
100%
Én kinezilógusnál voltam, mert döntésképtelen voltam valamiben, és a másfél óra alatt végül szinte végig az ő magánéleti problémáiról beszélt. Meghallgattam, mondott pár apróságot nekem is, és ennyiben maradtunk. Többet nem mentem hozzá. Utána elmentem pályaválasztási tanácsadó pszichológushoz, ő segített egy alkalom alatt.
2019. márc. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
72%
most ez is olyan kérdés h nyilván tele van a szakma idiótákkal sajnos, mint minden más területen is, de azélrt vannak nagyon jó szakemberek. csak aztán a rossz könnyebben terjed és nagyobb a híre sajnos ...
2019. márc. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
100%

Eddig 3nál jártam. 2 borzalmas volt. A.harmadiknak csak azimplán nem volt értelme mert meg sem szólalt.

1. Kitöltetett velem egy erdőnyi kérdőívet. Hónapokig azokat töltöttem. Csupa hülye kérdéssel amire kötelrző volt válasuolni igennel meg nemmel. Pl. "Gyakran hányok és hasmenesem van" sosem szoktam hányni de akklriban gyakran volt hasmenésem. Akkor most igen vagy nem? Muszáj volt valamit beírni. Így kijött valami eredmény (nyilvan teljesen hiteltelen) ami alapján foglalkozott velem. Kérdezgetett de közben a válaszaimtól majdnem elbőgte magát. Már én kezdtem őt sajnálni. Fél év után benyögte, hogy nem tud segíteni. 2. Időpontra mentem így is egy órát kellett várni. Majd kb. 15-20 perc volt a "foglalkozás" folyamatosan más nevén szólított és ásítozott nagyokat meg a kávéját szürcsölte és minden szavamat gépelte a számítógepebe mintha valami kihalgatáson lennenk. Iszonyatos volt. Pár alkalom után megkérdeztem nincs e esetleg lehetőseg valami csoportos foglalkozason való részvetelre. Erre agresszív lett és közölte, hogy nagyon negatív vagyok és ezen kéne változtatni. Mondtam, hogy lehet de mondjuk nem más nevén kéne szólítania és ásítozni folyton meg végig telefonalnia a 20 perces alkalmaknak a felét. Ezek után kirúgott, de úgy hogy közölte, hogy ha még akarok valamit mondani azt a rendelőjeben tegyem mert kint már kamerák vannak. Ez volt a csúcs. Balogh Gabriella Kamilla néven futott a banya. Mondjuk ha ezt egy súlyosan depresszióssal csinálja lehet öngyilkos lesz utána. Kifejezetten sértő és bántó volt. Pedig nem viselkedtem vele tiszteletlenül, semmi okot nem adtam a.viselkedésére. Az ilyet nem kéne hagyni a pályán mert csak árt a betegeinek. Belegondolni is rossz, hogy komoly problémakkal hozzá kerül valaki.

A 3.aranyos volt. Megkérdezte hogy vagyok az elején. Aztán pont úgy nézett rám mint a plüss macim. Így egy idő után inkább a plüss macimnak mondtam el a gonjaimat mert ő mindig ráért nem csak a megadott időpontokban és nem is kellett átutazni hozzá az egész várost, pl szakadó esőben.

Sajnálom....nekem csak rossz tapasztalataim vannak. Pedig rászorulnék segítségre de már nincs bizodalmam bennük. (Pánikbetegség, szorongas,ptsd)

2019. márc. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
100%
Plüss maci nézés :) ezt nagyon bírtam ezt a szöveget, ki is próbáltam hogy nézhet egy plüss maci.
2019. márc. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van, diáktársként is közös egyetemi kollégiumban.


Kevés aki tényleg alkalmas rá. Ha már nem ártanak az más jónak számíthat.

2019. máj. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!