Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek van negatív tapasztalata...

Kinek van negatív tapasztalata a pszichológusokkal? Nem átverés ez a szakma?

Figyelt kérdés

Szépet és jót olvasni a szakmáról,de ki tapasztalt már valamit rosszat velük kapcsolatban?


Olyan emberek véleménye érdekel akik szerint nem ér semmit az egész, akiket átvertek, vagy csak nem ért semmit az egész. Esetleg rosszabb lett tőle.


Fura,hogy a szakemberek a felelősséget mindig a másikra tolják, ők nem vállalnak belőle semmit.

Odamegy az ember segítségért és kiderül, hogy nem tudnak segíteni.


Ott elvileg mi oldjuk meg a saját problémáinkat,de akkor miért fizetünk ?

Megdolgoztatnak minket és a saját magunk által elvégzett munka után nekik fizetünk?


Legyünk őszinték semmi sem oldódik meg attól, hogy meghallgatnak minket.

Ha ettől csak egyszerűen jobb lesz és megkönnyebbül valaki, akkor miért fizet érte ha ezt ingyen is megteheti máshol?


Én úgy jártam, hogy az általuk reklámozott problémával kerestem fel őket( az irodát ahol több ilyen dolgozik) és pár alkalom után közölték velem,hogy nem tudnak segíteni.


Jártál mer úgy, hogy konkrét kérdésre nem kaptál választ tőle?

Megkérdeztem milyen terápiát folytat és nem válaszolt rá.

Kértem, hogy ajánljon valaki akit az általam keresett terápiát végzi,de semmi.



2018. febr. 14. 13:53
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
34%

kamerákkal? erről lemaradtam ...


bár meg kell hagyni, bennem is felmerült már az ötlet, mert van ám nagyok kis aljas kliens is. én egy esetről tudok, amikor 2 kliense összefogott, és kettőnek már hihetőbb volt ugye, lényeg, hogy fel akarták jelenteni, ha nem fizet nekik, akkor azt mondják, hogy fogdosta őket stb. azért necces ez így ...

ezen elgondolkodva nem biztos, h annyira rossz ötlet egy rejtett kamera saját maga megvédésére, de persze vannak érvek-ellenérvek.

2022. jún. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
52%

Pszichoterapeuta pszichiáterrel van sématerápiám. Már sok dologban segített. Ez azt mutatja, h segíteni tud ez a terápiás módszer.


Nem pszichológus terápizál, de a klinikai szakpszichológusok is tanulhatnak nem tudom hány év alatt ilyen szakpszichoterápiát. Akkor tarthatja ugyanezt.


A klinikai szakpszichológus alap pszichoterápiát tarthat. Az eggyel alacsonyabb szint. Szakpszichokógus terápiát.


Lehet, h sokaknak azért nem tud segíteni a pszichológus mert valamilyen terápiás módszer lenne jobb.


Ha nekem segíteni tudott és még fog, akkor nem lehet átverés. Adaptívan küzdök meg több olyan nehézséggel, tünettel, amivel eddig nem tudtam.

2022. aug. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:

42

azért ez elég nagy hülyeség, ugye tudod? :)

a klinik. szakpszich. pont a terápiákra való.

aki pszichiáter és úgy terápiázik, az csak annyit jelent, hogy elvégzett 1-2 módszerspecifikus terapeuta-képzőt és azt csinálhatja. miért lenne alacsonyabb szint? eleve más az egész megközelítés, az egyik orvosi, a másik humán (bölcsész), szóval nehezen lehet összehasonlítani.

2022. aug. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
23%

Össze lehet hasonlítani.


A pszichiáter szakorvos és a klinikai szakpszichológus mehet szakpszichoterápiás képzésre.


Ha az orvos elvégzi (ő ugyanúgy ért a diagnosztizáláshoz + ő kezelni is tudja a beteget gyógyszerrel) a szakpszichoterápiás képzést, de eseleg egy pszichológus megáll a kliniksi szakpszichológusinál, akkor szakpszichoterápiát nem, csak alap terápiát tarthat.


Egy alap terápiáta nem ére fel a szakpszichoterápiával.


Ezért ha vki pszichológushoz megy, jobb ha neki is megvan a terapeuta képzettsége.


Ha nem értesz hozzá, ne mondd, h hülyeséget ír, aki ezt jól tudja.

2022. aug. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
0%

Igen, bölcsész és orvos. Az orvosi ér többet.


Pszichiáter + szakpszipszichoterápiás képzéssel kezelhet gyógyszeresen es szakpszichoterápiát tarthat.


Klinikai pszichológus alap terápiát, konzultációt, segítő beszélgetést. Szakpszichoterápiát csak akkor, ha elvégzi ő is azt a képzést, ami a pszichoáter elvégez ahhoz, hogy pszichoterapeuza legyen.


Ha az orvos pszichoterapeuta, a klinikai szakpszichológis ezt nem végzi el, akkor ő nem jut el odáig, hogy pszichoterapeuta legyen.


+ az orvos kezelheti a beteget gyógyszerrel.

2022. aug. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
0%
Ha vki választhat, h klinikai szakpszichológushoz vagy pszichoterapeuta pszichológushoz megy, akkor utóbbit válassza mert a pszichoterapeuta lógus nem állt meg a klinikai szakpszichológusinál, hanem elvégezte az arra építhető szakpszichoterapeuta képzést.
2022. aug. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:

jézus, ennyi hülyeséget ... azért ne nagyon vegye komolyan senki!

eleve a klinikai szakosító és a terapeuta-képzés általában párhuzamosan szokott zajlani.

azt hiszem, ez így mindent elmond.

milyen az a szakpszichoterapeuta? most már nagyon érdekelne

2022. aug. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:

Pszichológus először a klinikai szakpszichológusit, aztán ha az megvan, arra pszichoterapeuta képzettséget építhet.


Akkor melyik van fentebb. A klinikai szakpszichológus vagy a szakpszichoterapeuta lógus? Nyilván utóbbi.

2022. aug. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
66%

A klinikai szakpszichológus, aki egyesek szerint csak egy bölcsész, 9 évet tanult és jobb helyeken (nem itthon) Dr. előtagot kap. Szakvéleményt ír számos helyre, terápiát végez, de pszichoterápiát valóban nem. Sématerápiát végezhet, ha megcsinálta ezt a módszerspecifikus képzést.

Pszichoterapeuta plusz 3 évvel lehet belőle, ami kicsit nevetséges, hogy ezzel a plusz 3 évvel egy belgyógyászból is lehet pszichoterapeuta, aki addig egy mukk lélektant se tanult, csak az orvosi előjog okán mehet a képzésre.

A klinikai pszichóra épül a pszichoterapeuta képzés, így párhuzamosan a kettő nem végezhető.

Üdv, egy mezei egészségpszichológus, aki nem bölcsész, mert az ÁOK-on van a képzés (ezt csak a hecc kedvéért írtam, mert bizony ilyen is van itthon, a debreceni egyetemen)

2022. aug. 26. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
65%

Az nekem is fura, hogy általános orvos nem, de fogorvos, bőrgyógyász stb is lehet pszichoterapeuta. Nem fig snnyit tudni, mint aki klinimai pszichóra vagy pszichiáter szakorvosira építerte rá.


Azt mondani, hogy egy pszichiáter × pszichoterapeuta nem tud annyit, mint egy klinikai szakpszichológus, megdöbbentő. Pszichiáter is negtsnulja, h milyen az egészséges és nem egészséges működés. Tanul diagnosztizálni + kezelni. Úgy tudom, h 6 év orvosi + 4 év pszichiáter képzés alatt lesz valakiből pszichiáter. Ez jó alap a terapeuta képzéshez.

2022. aug. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!