Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek van negatív tapasztalata...

Kinek van negatív tapasztalata a pszichológusokkal? Nem átverés ez a szakma?

Figyelt kérdés

Szépet és jót olvasni a szakmáról,de ki tapasztalt már valamit rosszat velük kapcsolatban?


Olyan emberek véleménye érdekel akik szerint nem ér semmit az egész, akiket átvertek, vagy csak nem ért semmit az egész. Esetleg rosszabb lett tőle.


Fura,hogy a szakemberek a felelősséget mindig a másikra tolják, ők nem vállalnak belőle semmit.

Odamegy az ember segítségért és kiderül, hogy nem tudnak segíteni.


Ott elvileg mi oldjuk meg a saját problémáinkat,de akkor miért fizetünk ?

Megdolgoztatnak minket és a saját magunk által elvégzett munka után nekik fizetünk?


Legyünk őszinték semmi sem oldódik meg attól, hogy meghallgatnak minket.

Ha ettől csak egyszerűen jobb lesz és megkönnyebbül valaki, akkor miért fizet érte ha ezt ingyen is megteheti máshol?


Én úgy jártam, hogy az általuk reklámozott problémával kerestem fel őket( az irodát ahol több ilyen dolgozik) és pár alkalom után közölték velem,hogy nem tudnak segíteni.


Jártál mer úgy, hogy konkrét kérdésre nem kaptál választ tőle?

Megkérdeztem milyen terápiát folytat és nem válaszolt rá.

Kértem, hogy ajánljon valaki akit az általam keresett terápiát végzi,de semmi.



2018. febr. 14. 13:53
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
14%

Tanuljátok meg már végre, hogy a pszichológus, a pszichoterapeuta, ás a pszichiáter 3 különböző szakma.

- a pszichológus elemzi a dolgokat

- a pszichoterapeuta gyógyító módszereket alkalmaz

- a pszichiáter gyógyszerez

2019. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 A kérdező kommentje:

Tudom, bár a tapasztalat(om) azt mutatja,hogy a pszichológus nem elemez és a terapeuta sem alkalmaz gyógyító módszereket.

Arról nem is beszélve,hogy ha nem tudja, hogy van-e bármi amit gyógyítani kell akkor mi is gyógyít?

2019. máj. 18. 10:02
 33/55 anonim ***** válasza:
65%

Pszichoterápiás módszer egyik fajtája amikor elemez és segit neked összerakni milyen korábbi élethelyzetek okozzák a jelenlegi panaszaidat. Sima pszichológusok többsége alkalmatlanabb erre a pályára mint ha random az utcáról behívnál valakit.


A pszichiátria meg az orvostudományon belül olyan, mint ha a középkor után nem sokkal lemaradt volna, módszereiben is hozzáállásában is, csak most találgatják melyik gyógyszer hathat ha mellékhatása van, vagy rosszabbul leszel tőlük, akkor azok is tünetek és azt is megkapod diagnózisnak amikre újabb gyógyszereket adnak.

Komolytalan és veszélyes.

Amíg nem labor vagy képalkotó után adnak csak durva hatású gyógyszereket addig azoknak akiknek traumák miatt van baja, csak ártani fog.

2019. máj. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:

Találkoztam párral (sajnos),de olyannal nem aki tudott vagy akart volna segíteni,dolgozni velem.

Persze a hibás én voltam.

2019. máj. 18. 12:22
 35/55 anonim ***** válasza:
56%

32

ezt honnan veszed????

33

a pszichiátria egy másik téma. valóban megkérdőjelezhető sok minden, mindenesetre köze nincs a pszichológiához.

2019. máj. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
76%
Látom, régi kérdés, de hátha még olvassátok. Szerintem ez egy összetett probléma, és mindkét végletet eltúlozzátok. Gyerekkoromban diagnosztizáltak OCD-vel, voltam pszichiátereknél és pszichológusoknál is. Volt, aki konkrétan maga küldött el, mondván, hogy ő itt nem lát semmit, és ezért ne fizessünk neki (ez elég rendes volt tőle mondjuk). Voltam rossz és jó pszichológusoknál. Jelenleg is járok, és a pszichológusom egy elég jó szakember, tudományos alapokon dolgozik (err emindjárt visszatérek), nem Magyarországon végeztt. Ő maga mondta, hogy mennyi sarlatán hülye is elvégzi ezt a szakot. Meg hogy sokan ilyen ezoterikus bullshitet nyomnak kezelés címszóval, ha már páciens hisz benne. Szerinte is szigorítani kellene a szakmát. A pszichológiát is, mint minden mást, el lehet végezni summa cum laude, külföldi egyetemre szóló ösztöndíjjal, meg el lehet bukdácsolni kettessel is, Oravecz Nóra-i magaslatokban röpködve. Az én szakomon is volt olyan évfolyamtárs (és sajnos nem egy), akiről mi többiek sem értettük, mi a fenét keres egyetemen. (de én nem pszichológiát tanultam.) Minden egyetemen vannak, akiket úgy rugdosnak át a tanárok, mert nekik sincs ám kedvük bejönni a pótvizsgára. És minden egyetemet el lehet végezni úgy, hogy már a tanáraid is tudják, hogy te leszel a fiatal generáció új szaktekintélye, meg úgy, hogy összegányolsz egy szakdolgozatot. A pszichológusok nem kóklerek, de a jó pszichológusok maguk is azt mondják, hogy sok a kókler, nem rég volt is egy ilyen interjú. Épp ezért akarták, hogy a pszichológusoknak is legyen kamarája, mint az orvosoknak.
2022. márc. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
21%

A te nézőpontodból számomra akkor kuruzslás a nőgyógyász, a fogorvos, a háziorvos, az állatorvos és a statikus szakma is, ugyanis mindegyik kezelt már félre/adott helytelen véleményt, több alkalommal. Magán és Tb alapú egyaránt van közöttük. Igazán szerencsés, ha te csak a pszichológusokkal jártál így.

Miután többször kiemelted a kérdést, valami nálad nagyon beütött és feltett szándékod ártani nekik, rossz hír keltéssel. Ebben az esetben semmiképp nem tartom jó ötletnek, hogy még egyet felkeress, mert teljesen haszontalan lenne.

A pszichológia egy tudomány, megalapozott elméleti háttérrel, különböző technikákkal, több ezer itthoni szakemberrel. Sem minden technika, sem minden szakember nem megfelelő mindenki számára. Ettől még tudomány, nem kuruzslás.

2022. jún. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
Balogh Gabriella Kamilla ilyen volt? :O Pont őt néztem valahol a neten, mert egy ismerősöm ajánlotta, hogy milyen kedves.
2022. jún. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
100%

az a baj h ez egy olyan terület megint, amelyet nem szabadott volna piacosítani, ugyanis így pont a legrászoruktabbak nem jutnak hozzá. az állami helyekre tulképpen a legalja jut, de még ha nem is, a jelenlegi rendszerben tulképpen az illető csak korlátozottan tudja igénybe venni.

meg kellene nézni pl Németo-t vagy az északi államokat, ahol az ember magának kiválaszt egy neki szimpatikus pszichológust, akinek utánanézett és pontosan tudja, milyen, aztán úgymond magánba megy hozzá, de az egészségbiztosító fizeti, a pszichológus neki számláz. nyilván ez se végtelen, de sokkal működőképesebb rendszer.

nálunk meg a képzés eleve nem annyira jó, de itt is vannak különbségek. és persze tele a szakma is sarlatánokkal, de vannak nagyon komoly, akár több szakvizsgás és tényleg megbízható pszichológusok is. a klinikai se mindig garancia sajnos, na meg ettől még nem lesz megfizethető.


maga a terület tudomány, ehhez nem fér kétség. inkább a művelői között van nagyon nagy szórás. abban viszont semmi probléma nincs, ha egy szakember nem jön ki a kliennsel, teljesen természetes. lehet, hogy csak a 6-odikkal fog tudni jól együttműködni, de hét ez már csak ilyen.

2022. jún. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
52%
Meg őszintén, ez ha egy pszichológus kamerákkal fenyegetőzik... nehéz elképzelni, hogy te magad nem csináltál semmi rosszat. Ilyet csak az mond, aki fenyegetve érzi magát. Nem azt mondom, van, aki bunkó, de ez azért már árulkodó.
2022. jún. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!