Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van e kiút? Remény a változásta?

Kakarot kérdése:

Van e kiút? Remény a változásta?

Figyelt kérdés
Sziasztok, segítségeteket szeretném kérni, szerintetek meg tudok e változni? Sajnos nagyon pehhes embernek születtem nem igazán találom a helyem a világban. Az emberek kerülnek, a barátaimat is ritkán látom mert elköltöztek, nincs kivel beszélnem aki van az pedig nem érti meg ezeket a dolgokat. Mindig minden kiesk a kezemből,ügyetlen vagyok, nem vagyok megelégedve sem a külsőmmel,sem a belsőmmel, sokszor szorongás tör ki rajtam, nagyon gyenge lelkű ember vagyok, amikor a barátnőm dobott egy másik pali miatt nem igazán tudtam feldolgozni a dolgot több hónap kellett, és ebben az a rossz hogy a szex ami miatt leginkább dobott ugyan is 2év alatt nem tudtam kielégíteni, bárhogy igyekeztem. A nőknek tetszem, nem vagyok az a nagyon csúnya férfi, de az a baj h nincs bátorságom a szex miatt, meg rohadt féltékeny is vagyok, bulizni nem igazán járok mert se tánctudásom, se olyan zenei ízlésem amik egy szórakozóhelyen szólnak ugyanis rock zenét kedvekem. Szeretnék megváltozni, szeretek teljesíteni 110%ot beleadni bármibe, de buta vagyok, nem tudom azt kiszámolni pikkpakk mondjuk h 33+78=....??? Lefagy az agyam kb vagy nem tudom, emellett se nyelvérzékem, és szerintem ebben a szövegben is, lesz bőven helyesírási hiba. Eléggé jól keresek, de amint megkapom a pénzem tankolok, számlák, hitel stb és 18.ra ugrott is vagy 180Eft. Szerintetek meg tudok változni? Soha senki nem hitt vagy bízott bennem, soha semmivel kapcsokatban. A szám az persze mindig jár de soha semmit nem tudtam úgy megcsinálni ahogy azt szerettem volna, kudarc kudarc, kudarc hátán... komolyan elgondolkoztam már a kötelen is csak valamiért nem megy, félek van akinek hiányoznék,és én senkinek nem akarok fájdalmat okozni, komoly gondokkal küzdök, az emberek véleménye mindig megmarad bennem,de abból csak rossz van.(orvos látott, azt mondta nem vállal el) :) 25/F

2018. febr. 15. 02:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég bonyolult szitu.

Ha igazán akarod, és törekszel rá tudatosan akkor apránként lehet változni.

De az elmondottak alapján sajnos egy nagyon hosszú fejlődési út áll még előtted.

Ideális esetben is 10 év, mire alap dolgokat ki tudsz nőni, mert kb most itt vagy, az alapoknál.

Ez egyébként nem a te hibád elsősorban, mindannyiunk fejlődése a környezetünktől függ leginkább, főleg gyerek és kamaszkorban ahol ezeket az alapokat kéne elsajátítani, de utána is nagyban függünk a környezetünktől (pl motiváció).


Ezernyi zsákutcát kell még megjárnod, így nagyon okos dolgokat nem lehet írni.

Néha próbáld meg magad és a dolgaid egy külső ember szemével felmérni, kielemezni, esetleg felülbírálni.

Törekedj tudatosságra, döntsd el mit szeretnél, tűzz ki célokat.

Nem baj ha ezek eleinte csak apróságok, ha már kapsz sikerélményt, az hozzájárul a későbbi nagyobb dolgokhoz.

Legyél elszánt és kitartó, de rugalmas is.

Ha rájönnél, hogy amibe fogtál hülyeség, hagyd ott.

Ne menekülj bele a végletekig valamibe a félelmeid által vezérelve.

Ne félj változtatni, de sosem túl sokat.


Sok-sok kudarcélmény fog még érni, de egyikkből se vonj le kizárólagos tanulságokat.

Mint pl barátnőd, vagy egy másik ember véleménye.

Minden ember a saját képességeinek tükrében fog téged véleményezni, így nem szabad azt hinned, hogy egy másik ember véleménye kizárólagos igazság lenne rádnézve.


Ennyit tudtam segíteni, a többi igazából rajtad múlik, sok sikert.

2018. febr. 15. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja és még valami.

Nekem is vannak illetve voltak önértékelési problémáim, mert alap képességeim hiányoznak, amik egy csomó embernek megvannak.

Átbeszéltem ezt egy orvossal, aki megnyugtatott, hogy senki sem százas, mindenkinek vannak hiányosságai.

Én például a vezetéssel, a nyelvtanulással, és összetett szövegek értelmezésével állok hadilábon.

Ellenben sok jó képességem és erősséggem van, ami meg másoknak nincs.

Nyílván most erre azt írnád, te nem tudsz esetedben ilyen erősségekről.

De tuti van valami, esetleg még nem fedezted fel.

De igazából amit mondani akartam, hogy önmagában az, hogy néhány alap dologra nem vagy képes, nem jelenti, hogy garantáltan korlátoltabb lennél az átlagnál.

Vagy ne érhetnél el nagy dolgokat.

Sok sikeres embernek vannak komoly hiányosságai, nem mondom, hogy semmi nem számít, de lelkibetegnek sem kell lenni miatta.

Nem csak a korlátaid, de a képességeid is meghatározhatnak téged.

2018. febr. 15. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, szerintem engem maga a szex kudarca és az ex barátnőm véleménye vetett vissza a fejlődésben, nagyon rossz kapcsolat volt mind2őnk szamára, hálistennek meglépte azt h elhagyott, és jól csinálta mert egy hét múlva már másik pasassal volt és így békén hagytam. Amúgy meg nem mert erőszakos is vagyok kicsit, a féltékenységem végett... végül is én szerintem amint már említettem ott estem mély gödörbe amikor rájöttem h a szex sem megy....
2018. febr. 15. 05:10
 4/5 anonim válasza:

De a sex is olyan dolog, hogy valakire ráhangolódsz és menni fog, összeszoktok. Nem szeretnék belemászni a sexuális életedbe de a lány is irányíthat, igazítgathat, hogy így jobb, így csináld, úgy jobb, úgy csináld hiszen meg kell tanulnod a testét. Szóval ez nem ilyen egyszerű, hogy te sz*r vagy és pont. Kell egy nyitott, okos, lány, akinek el tudod mondani, hogy ezzel küzdesz, ilyenkor ő kikerekedett szemekkel fog nézni és imádni fogja, hogy elmondtad neki, aztán segít is.


Én munka miatt kezdtem depressziós lenni, nagyon rosszul éreztem magam itthon, szülőkkel, erős költözési vággyal. Aztán egy barátom mondta, hogy járkálj olyan helyekre, amik érdekelnek, keress ingyenes eseményeket, ahol tudsz beszélgetni akár fiúkkal-lányokkal (elsősorban lányokkal természetesen) és érezzem jól magam. Aztán elmentem angol beszélgetős csoportban, meg public speaking csoportba és vezetett meditálásokra (mindegyik hetente egyszer), ott dumálgattam és sokkal jobban éreztem magam. Most már van melóm, szeretnék egyik nap kipróbálni egy jóga fajtát...

Neked is valami hasonlót ajánlok.. Biztosan van valami rock klub vagy koncert, kocsmát mondanám jónak.


Amúgy nem tudom mit dolgozol, de munka előtt-után idődtől függően próbálj meg olvasni, kultúrálódni, hobbit szerezni. Amit úgy gondolod, hogy tetszene vagy valaha tetszett, akkor próbáld ki. Ha tetszik, de nem érzel benne sikert, akkor is dicsérd meg magad, hogy sikerült (mondd magadban: hogy büszke vagyok magamra, ez jó). Aztán ezekből és a munkádból alakíts egy körülbelüli napirendet.

Példának okáért én reggel 5-kor felkelek -> fél óra meditáció -> fél-1 óra edzés -> fél-1 óra kaja meg fürdés. Bár nekem most szerencsém van, hogy csak fél órát kell utaznom.

Viszont pont az, hogyha nincsen napirendhez kötve a fekvés alvás nagyjából, akkor borul föl a cirkadiális ritmusod egyenes út egy olyan depresszióba, amikor félsz emberek közé menni, többet alszol, fáradt vagy. Előbb a magadra erőltetsz egy rendszerességet, már javítasz vele.


Egyébként milyen kudarcaid voltak, ha nem túl intim kérdés?

22F

2018. febr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hamar elsül a pisztoly sajnos.... túl hamar.....
2018. febr. 16. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!