Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnám legyőzni a...

Hogyan tudnám legyőzni a szociális fóbiámat?

Figyelt kérdés

Két évvel ezelőtt jöttem rá, hogy szociális fóbiában küzdök, amikor átmentem gimibe. Nem voltak olyan emberek akikkel mertem volna beszélgetni, míg addigra már mindeki összebarátkozott mindenkivel. Mostanra már javult a helyzet. 2 barátom is van,de még mindig nem tudok idegenek közt kibontakoznj.

Hogyan tudnám legyőzni?



2018. febr. 15. 21:57
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
pszichiáter
2018. febr. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
92%

Üdv!

Sajnos én is nagyon-nagyon nehezen barátkozom. Nekem sokat segített, hogy felisertem a forrását és magamnak beismerem. Nekem nehéz gyerekkorom volt apám agreszív. E miatt az összes önbizzalmam elvette és ezért nyilok meg nehezen.

E melett szoktam nézni önismerettel kapcsolatos videókat illetve sok pszihológiai könyvet is olvasok , hogy mértsem , hogy mi is zajlik bennem. Motivációs videokkat is szoktam nézni az is sokat tud segíteni egy nehéz nap után.

2018. febr. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

#3 majd a pszichiáter el tudja dönteni h kell -e gyógyszer vagy csak sima lámpalázról van szó

Szendi pedig egy kókler

2018. febr. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
A pszichiáter tényleg nem megoldás, meg a gyógyszerek. Inkább pszichológus. Én mondjuk saját magam küzdöttem le.
2018. febr. 16. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#5 Hogy sikerült saját magad legyőznöd?

2018. febr. 16. 06:51
 6/9 anonim ***** válasza:
Pszichiáterhez nem akartam menni, pszichológusra meg nem volt pénzem, de vmit tennem kellett. Egy könyv különösen hatással volt rám, nagyi sokat segített. De úgy sikerült leküzdenem, hi szembe néztem vele. Nem mertem egyedül utcára menni emberek közé, de megtettem többször is, de mindig csak rövid időre és nem messze. Aztán fokozatosan emeltem. Eleinte nem egyedül, de később úgy is ment.
2018. febr. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4%

#3 majd a pszichiáter el tudja dönteni h kell -e

Szendi pedig egy kókler


Ez nagyon jó válasz.

2018. febr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Ebben a cikkben sok olyat találhatsz, ami segít:


[link]


Ha úgy érzed, egyedül nem megy, keress fel bátran egy pszichológust, és együtt meg tudjátok oldani. Sok sikert, drukkolok neked!

2018. febr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Érdemes elolvasni ezt a könyvet, vannak benne jó ötletek:

Hogyan győzzük le kreatívan félénkségünket?

[link]

2018. febr. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!