Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miert szorongok az emberek...

Martin02020 kérdése:

Miert szorongok az emberek közelében?

Figyelt kérdés

Mar egy jó ideje ez van velem hogy ha nem ismerősök közt vagyok hanem mondjuk egy új társaságban vagy csak egy idegen emberrel magamra hagynak egyszerűen azt varom hogy minnél hamarabb el tudjak szakadni mivel nem tudok vele(velük) beszélgetni nem jön semmi téma csak a folytonos szorongás.. Ez kb 2 éve tart..

Nemrégiben találkoztam egy lánnyal aki eletem szerelme lehetett volna, mivel én is bejöttem a csajnak és az első randin le is smarolt .. De unalmasnak talált és elhagyott:( ha a barátaimmal vagyok viszont megölöm őket a dumaimmal... Egyedül ők nem unatkoznak mellettem..

Egy jó ideje van egy dj duó akiket kb egy éve folyamatosan követem.. És naponta akar órákat nezem a koncertjeiket és bele képzelem magam az egyik dj helyébe hogy milyen lenne ha én is dj lennék és hirtelen mindenki felett lehetnek.. ez is baj lehet?

A külsőmmel nincs baja senkinek és nem tudom hogy mi lehet a problema de mihamarabb szeretnék kilépni a küszöbről mert ez így nem élet... Fogalmam sincs mihez kezdjek így.

Vissza akarom hódítani azt a lányt de ahhoz magabiztosság, több önbizalom kellene... De egyszerűen nem jön a duma... Csak a kínos csönd folyton.. Nem IS értem hogy miert smarolt le... Mihez kezdjek? Segit ha neha este kimegyek kiüríteni a fejemet a szabad éz alá egy cigi mellett?

Válaszokat előre is Köszönöm :).


2018. márc. 5. 01:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja 17/F
2018. márc. 5. 01:06
 2/3 anonim ***** válasza:

Oh ismerem az ilyet. Én is ilyen voltam. Most 19 éves vagyok, de már diagnosztizáltak különböző bajokat. Ez nem sokat számít esetedben. Megértem a problémádat, én a mai napig nehezen lépek ki belőle, de van tapasztalatom. A lány unalmasnak gondol, ha elmondod neki a bajod, de nem érti meg és nem ad esélyt, az felszínességre vall. Az ideális szerelemért nem csak neked kell változni, abból pedig amit mondtál, nem hiszem, ő az igazi. Próbálkozni lehet, de nekem majdnem ugyan ez volt és gyakorlatilag tönkretett :(


A szorongást nehéz lesz feloldani, két esélyed van. Az egyik az intenzív próbálkozás, emberek közé járás és a társalgás kényszerítése, de ez nem lesz vicces. A másik egyfajta elfogadás, gondolkodni kell a saját identitásodon, eldönteni, hogyan szeretnéd kezelni a kapcsolataidat és egyelőre egy szűk, téged megértő réteggel kommunikálni. Ez gyakorlatot ad és szépen lassan belejössz. Ez abban is segíthet, hogy rájössz, milyen társaságra van szükséged. Mondanom sem kell, én az utóbbit választottam. Megnyugodtam, bármilyen társaságban tudok érvényesülni, HA AKAROK, de általában elég passzívnak számítok. Ezt nem érzem problémának, elégedett vagyok.


Ha bármit tudtam segíteni, annak nagyon örülök. Sok szerencsét. :)

2018. márc. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat.. Megpróbálok majd életrevalóbb lenni. :)
2018. márc. 5. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!