Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti is félnétek magasan lakni?

Ti is félnétek magasan lakni?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem félek a magasságoktól. De el nem tudnám képzelni, hogy panelban sokadik emeleten lakjak. Még belegondolni is rossz. Én a másodikon élek. Nővérem a hetediken lakik, amikor átmegyek hozzá, akkor mindig lenézek az ablakból, és rögtön arra gondolok, hogy milyen borzalmas lenne innen kiesni. Sajnos elég paranoiás vagyok, és mindig hallani borzalmas dolgokat evvel kapcsolatban. Pl. a velünk szemben lévő panelház 7.emeleti lakásában tűz ütött ki, és a tulajdonos csak az erkélyre tudott menekülni, de ott is utolérte és meghalt. Első vagy második emeletről akár ki is lehetne ugrani ilyenkor, és úgy megmenekülsz, de így esélyed sincs. Illetve a hideg futkos a hátamon, amikor eszembe jut, hogy 2001-ben a terrortámadásnál a 104 emeletes world trade center ablakaiból is ugrottak ki az emberek. Belegondolni is szörnyű, hogy milyen kétségbeesettek lehettek, hogy ilyen lépésre szánták el magukat. Én legalábbis tuti nem lennék képes rá, bármilyen rossz is bent a helyzet, mert a magasból kiugrás/kiesés számomra az egyik legborzasztóbb mód a halálra. Nagyon félek tőle, nem merném megtenni. Ti hogy vagytok evvel? Én nem érezném magam biztonságban, ha életvitelszerűen egy sokadik emeleten kéne laknom. Szerintem állandóan félnék. Vagy meg lehet szokni? Szerintem elég veszélyes pedig. Vagy tudtok mondani előnyöket a lejjebbi lakásokkal szemben? Olyan előnyökre gondolok, ami az életben maradást segítheti krízishelyzetben.


Amúgy tényleg nincs fóbiám a magasságoktól, vagy legalábbis én nem gondolom ezt. Simán felülök egy horror óriás hullámvasútra is (meg is tettem egy éve, be is voltam kakilva rendesen közben :D), meg kilátókból is kinézek, fotózok, stb. Az eiffel toronyban is nagyon jól éreztem magam. De amikor sok időt kell egy ilyen helyen töltenem és/vagy nincs elég magas korlát vagy rács, akkor rossz érzés fog el. Ez normális, vagy csak nekem van fóbiám?



2018. márc. 8. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha alattad ég, kimész a tetőre. Ha feletted ég, simán lejutsz. Ha meg összedől a ház, tök mindegy, hogy alul laksz, vagy felül.
2018. márc. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A tetőre nem lehet kimenni, mert le van zárva. Ez majdnem minden házban így van sajnos. :(

Amúgy meg arra gondoltam, hogy mi van, ha csak az erkélyre tudsz kimenni?

2018. márc. 9. 23:16
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem fordult már meg a fejemben:)

Hogy pl éjszaka kinyitja valaki az erkélyajtót álmában is kiesik:D


Nem kellemes érzés az biztos ilyen magasan lakni.

Én biztos rácsoznám az ablakokat.

2018. márc. 10. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tényleg, az alvajárók!

Az elég durva lenne..

2018. márc. 10. 23:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Én inkább attól félnék, hogy bármikor öngyilkos lehetnék csak úgy "otthonról". Pff. Nem nekem való lenne. De ha találnék valami jó kis kecót jó áron, de magasan, azért megvenném. Annyira nem parázok ettől, csak rossz belegondolni. A tüzektől nem félnék, még sose égett semmi a környezetemben. Tudom, hogy előfordulhat, de nem félhetek örökké attól, hogy egyszer majd fog. Így nem lehet élni. Attól se félek minden nap az utcán, hogy megtámad egy veszett kutya vagy valaki elgázol, pedig ezek is megeshetnek.
2018. márc. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!