Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Képtelen vagyok emberi kapcsol...

Képtelen vagyok emberi kapcsolatokat kialakítani?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy amit most leírok meglehetősen zavarodottnak és szánalmasnak fog hatni (tudom, tudom), aki már herótot kap a mentális betegektől/magukat kereső emberektől, szerintem ne is olvassa tovább.


Az a helyzet, hogy egyszerűen képtelen vagyok úgy viselkedni, mint egy normális, értelmes szociális lény. Egész okos embernek szoktak titulálni meg minden, de rettentően aszociális, introvertált és szociofób ember vagyok. Nem a kezdeményezéssel van gondom, sőt, felületes, ismertségi kapcsolatom meglehetősen sok van. Egyszerűen nem szeretném, hogy megismerjenek az emberk, nem tudok és nem is akarok megnyílni másoknak. Elméletileg vannak barátaim, gyakorlatban inkább csak egyfajta mellékszereplő vagyok, tulajdonképpen senkinek nem tűnne fel a hiányom. Nagyon keveset beszélek, általában csak a tanácsaimat szokták kikérni, semmi érzelmen alapuló, komolyabb dolgot. Nem merek mások szemébe nézni, félek boltba menni egyedül és a nagy tömeget sem szeretem. Időnként meglehetősen mizantróppá/emberutálóvá is tudok válni, pláne, ha hülyékkel találkozom, amiból ugye sajnos sok van.


Nem igazán van senkim, távoli rokonaimmal élek, a családom úgymond szerte-széjjel az ország különböző pontjain. Depressziós vagyok, de egy ideje inkább csak olyan topa vagyok, sokszor azt sem tudom, hol vagyok, mi a téma, teljesen ki tudok esni a helyzetemből, annyit merengek, álmodozok vagy éppen tépelődök. Vagdosom is magam, mert tudom, hogy senkim sincs, akinek elmondhatnám a bajomat, mert én magam sem tudom, mi a szar bajom van igazából, de teljesen el vagyok szigetelődve igazából mindenkitől. Az emberek nem is érdekli a létezésem, pedig szerintem okos vagyok és tájékozott is, de nincs, akivel megosszak dolgokat. Interneten szoktam beszélgetni, de én egy idő után mindenkire ráunok (igen, tudom, hogy ez nagy ellentmondás, ezért sincsenek értelmes kapcsolataim, mert rajtam nem lehet kiigazodni). A gondolataim is hasonlóan csapongóak egyébként.


Gondolkodtam rajta, hogy szakemberhez fordulok, plusz a depresszióm/egyéb bajaim is eléggé kihatással vannak az életemre, de nincs önálló keresetem és nem is igazán van jó pszichológus/pszichiáter a környéken, akinél voltam, az sem tetszett, mert totál jelentéktelen dolgokat kérdezgetett (szerintem)...Éreztetek már hasonlóan? Vannak közeli, tényleg igaz barátaitok, akikre lehet számítani, hasonlóak hozzátok?



2018. márc. 10. 15:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Követem
2018. márc. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
szia, en is hasonloan ereztem egesz tini koromban, meg most is. (23/L) sok az ismeros, vannak ugymond barataim, de en tudom roluk, hogy ezek csak felszines kapcsolatok, egyfajta erdek, hogy legyen neha kivel osszefutni, beszelgetni. de igazabol a szivem melyen nem erdekelnek. szerintem ezen szakember nem segit, ugyanis ha ertelmesebb vagy az atlagnal, konnyen maradhatsz egyedul, mert egesz egyszeruen atlatsz az embereken es nem hiszed el az ostoba hazugsagaikat, kepmutatasukat. en is ereztem sokszor igy, ahogy te de mar a jo oldalat latom. nem fuggok emberi kapcsolatoktol, nem erdekel a velemenyuk, mert hulyek es mert nem erzik at azt, amit en. van sok szabadidom arra, amit szeretek csinalni mert nem kell a sok hulye baratommal foglalkozzak. olvasott vagyok, es tajekozott, mert nem veluk pletykalok vagy pialok. en ezt mar elfogadtam, undorodom az emberektol, az egesz testuktol lelkuktol, de kepes vagyok elfogadni oket olyan hulyenek, amilyenek. neha utalom oket, neha szanakozom rajtuk, sokszor felidegesitenek, de leginkabb hidegen hagynak. vannak hozzam kozel allo emberek, akiknek tetszik a gondolkodas modja, jelleme, de sokszor bennuk is csalodom, gyakran valtogatom a “barataim”. szerintem keress olyan foglalkozast, ahol nem kell emberekkel foglalkoznod. es probald magad elfogadni igyis, sokkal jobb elfoglaltsagok vannak, mint az emberek. talan egyszer majd te is talalsz egy mizantrop lelkitarsat. de ha nem, ne csuggedj, legy ra buszke, hogy egyedul is helyt allsz a vilagban.
2018. márc. 11. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Krisz_39 ***** válasza:

Isten hozott a klubba!


40 éves férfiként azt tudom mondani. Sokan vannak akik hasonló cipőbe járnak, mint férfiak mind nők.


Én annyit udok mondani 40 éves ffi fejjel, mivel eddigi életemben pár dolgot kiprobáltam, mint a társkapcsolat pár évig vagy barátkozni. Egyik sem működött.


Vannak gyerekkori lelki torzulások amiken nagyon nehéz változtatni. Viszont a jó hír az hogy nem lehetetlen.


Te fiatal vagy. Menni fog, csak légy kitartó, ami a céljaidat illeti és tegyél érte valamit, valami apróságot, minden nap, minden héten.


És foglalkozzál önismerettel.

Mindent bele

2018. márc. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!