Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hatékony lehet így ez a módszer?

Hatékony lehet így ez a módszer?

Figyelt kérdés
Évek óta lelki gondokkal, önbizalomhiánnyal, magánnyal, önutálattal, kilátástalansággal küzdök, amit csak vagdosással, vagy jó sok nyugtató bevételével csillapítottam eddig.. hosszú lenne leírni, hogy mi vezetett eddig, de most nem is ez a lényeg. a helyzet az, hogy régóta gondolkozom rajta, hogy szükségem lenne egy szakemberre a továbblépéshez, a szüleim is hangoztatták már jó párszor, de az anyagi helyzetünk sosem engedte meg, hogy rengeteg pénzt "kidobjunk" pszichológusra/pszichiáterre (meg hozzá kell tenni, hogy ők azért nem tudnak mindenről, amit csináltam, nem vagyok rá büszke, de ez van..). most egy jó ismerősünk felajánlotta a segítségét (azt hiszem, ingyen), aki terapeuta, hogy segít túljutni mindezen, ha tényleg akarom, mert van egy jó terápiás módszere, szóval egy próbát megér. a gond csak az, hogy úgy érzem, egy ismerős szakembernek talán nem mernék úgy kitárulkozni, mint egy idegennek, mert később kínos lenne a találkozás.. ti mit tennétek ebben a helyzetben? bocsi, hogy hosszú lett! 19/L

2018. márc. 13. 19:35
 1/1 anonim ***** válasza:
Lényeges, hogy mi a módszer. Ha integratív, nem kell kitárulkozni, mert az nem az eseményekről szól, hanem az érzelmekről. A természet képeiről beszélsz (fű, fa, virág, rét, erdő, stb.), ezekben vetülnek ki az érzelmeid. A módszer neve KIP.
2018. márc. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!