Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki volt már pszichiátrián...

Aki volt már pszichiátrián milyen volt?

Figyelt kérdés
Főleg azok válasza érdekelne akik öngyilkossági kísérlet miatt jutottak be
2018. márc. 21. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Egy barátnőm volt. Újra kellett éleszteni és intubálták is. Pár napig lélegeztetőn volt. Utána a zárt osztályra vitték. Lekötözték az ágyhoz, hogy ne tudjon kárt tenni magában és begyógyszerezték. Ha nem akart enni megtömték. Meg orrszondával fenyegették. Rácsok voltak az ablakokon és egy rakás idiótával volt összezárva. Ha a testvére nem intézi el nem tudom, mikor meg hogy kerül ki onnan. Elég nehezen engedték ki 2 hét után. Nem éri meg.
2018. márc. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oh sajnálom ami vele történt,elég durva lehetett.
2018. márc. 21. 19:54
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Többször voltam. Szörnyű és megalázó, nem ajánlom senkinek! Viszont ismertem ott néhány öngyilkosjelöltet, akit meglepően hamar kiengedtek.
2018. márc. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

A pszichiátria általában durva, sajnos. Nekem két ismerősöm is bekerült, voltam őket látogatni párszor. Egyrészt már alapon ijesztő néhány beteg, másrészt meg sajnos több helyen is az orvosok és az ápolók egy része iszonyatosan bunkó. Találkoztam olyannal is, aki a "fene nagy" tapasztalatára volt büszke (pár évvel nyugdíj előtt állt), közben meg túrót sem tudott, legalábbis az ismerősömet illetően. A többszörösen jogsértő bánásmód miatt felkerestem a betegjogi képviselőt is személyesen, aztán még emailben is leírtam a tapasztaltakat. De aztán az ismim inkább hagyta a dolgot, nem indított pert, mert örült, hogy kiszabadult onnan. Sajnos rengetegen vannak hasonlóan. :(

Szóval nem tudom, mi célból tetted fel a kérdést, de ha esetleg azért, mert "be szeretnél kerülni", akkor óva intelek tőle.

2018. márc. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Anyukám megpróbálta egyszer, beszedett egy csomó altatót, de a dobozt eldugta, és azt hittem, szívrohamot kapott. Mentőt hívtam, és a belgyógyászatra vitték, ment az idő azzal is, aztán kiderült, hogy mi baja, átvitték a pszichiátriára, de már akkor nem lehetett kimosni a gyomrát, mert felszívódott a szer. Másnap bementem, rácsos ágyban volt, és kiabált, hogy mért nem hagytam meghalni. A nővérek ordibáltak vele, akartam adni nekik pénzt, de nem fogadták el, velem nagyon kedvesek voltak. Pedig ő sem tehetett róla, ez betegség. Sokáig benn volt, de végül rendbe jött, csak gyógyszert kellett neki szedni sokáig.
2018. márc. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Bocsánat, rosszul írtam, a bel után a toxikológiára vitték, csak akkor a pszicóra, mikor már biztos volt, hogy megmarad. Olyan rémes visszagondolni rá még most is, pedig régen volt.
2018. márc. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm az együttérzést :)
2018. márc. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Tudatosan, megfelelő hozzáállással hatásos. Akkor kibírtam, de nem tudnám újra megcsinálni.
2018. ápr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!