Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet ebből baj?

Lehet ebből baj?

Figyelt kérdés
Igazából hülye kérdés tudom,meg nem is tennék ilyet,így most már érdekel,a barátnőm pszichiátriára került öngyilkossági kísérlet miatt,éreztem valahol,de nem akartam elhinni hogy képes is lenne rá,bevett egy pár antidepresszánst.Mindig figyeltem rá,meghallgattam segítettem neki,de néha elég figyelmetlen vagyok.Egy barátom mondta hogy ha megyek látogatni akkor ha lemegyünk sétálni arra a pár percre amíg kiengedik az osztályról vigyem a kocsimhoz és pattanjunk meg.Amúgy hülyeségnek tartom,mert egyszerűbb ha az ember beszél a kezelőorvossal.De most komolytalanságon kivül ha valaki ilyet csinál abból lehet valami baj ? A barátom a barátnőm depressziójáról onnan tudd hogy a húga.
2018. márc. 21. 22:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nem zárt osztályon van, nem kötelezhetik rá hogy ottmaradjon. Ilyenkor az van hogy saját felelősségre távozik a beteg. Láttam már buszon papucsos pizsamás pasit a kórháznál felszállni. Van pár ilyen eset. Büntetés nem jár érte. De nem ártana beszélni az orvossal hogy ő mit javasol. Az is lehet hogy amúgy is kiengednék.
2018. márc. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Zártról nem is lehet kimenni sétálni. Ha meg valaki mégis meglóg valahogy, akkor visszavitethetik akár rendőrséggel is.

Azt kellene tudni, hogy önként ment-e be, miután beszedte a gyógyszereket, vagy valaki ráhívta az orvost/mentőt. Utóbbi esetben lehetséges, hogy akarata ellenére is bent tartsák az orvosilag indokolt ideig. (A törvény szerint 5 napon belül kell tartani egy bírói szemlét, ekkor döntik el, hogy jogos volt-e a benntartás; ha nem, akkor azonnali hatállyal elengedik, ha el akar menni; ha jogos volt, akkor ezután a kezelőorvosa még további max. 30 napra bent tarthatja.)

Ha viszont önként ment be, és nyílt osztályon van, akkor bármikor eltávozhat, persze szólni kell az orvosnak, hogy ez a szándéka.

2018. márc. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!