Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már majdnem, hogy paranoiássá...

Már majdnem, hogy paranoiássá váltam. Hogy szabadulhatnék meg ezektől a gondolatoktól? Csak boldog szeretnék lenni.16/l

Figyelt kérdés
Eddig is eléggé foglalkoztatott mások véleménye,de az utóbbi hetekben (talán már hónapokban) ez elhatalmasodott rajtam. Minden percben suliban is azon agyalok hogy biztos hogy rólam beszélnek. Vagy ha nevetgélnek is, akkor is biztos rajtam. Próbálom terelni a gondolataimat, mondogatni magamnak hogy biztos nem így van mert van nekik jobb dolguk is mint én, de egyszerűen nem megy. (Amúgy eléggé kibeszélős suliban vagyok) Aludni is alig alszok, folyton ilyeneken kattogok, hogy utálnak.

2018. márc. 24. 08:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A boldogság senkinek nem jár alanyi jogon. Vagy boldog leszel vagy nem.

Egyébként nem mindegy mit gondolnak mások? Próbálj magadnak megfelelni. Ha ez sikerül talán kevésbé fog érdekelni más mit gondol.

2018. márc. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A mondandóm felét megírta az első hozzászóló.

Szerezz barátokat ha nincsenek, vagy nem elég mély barátságok és az ő véleményükre adj.

Nekem is volt nagyon sok ilyen időszakom, mikor így éreztem, gyakran a valóság is ez volt, de meg kell értened, hogy ezek éretlen hülye gyerekek.

Ilyenek (már ha egyáltalán igaz, hogy rólad beszélnek, hiszen ez sem biztos...) mindenhol vannak. És minél idősebb korosztályú társaságba kerülsz (középsuli, felsőoktatás ha mész, majd munkahely) annál szánalmasabbak ezek a kibeszélők. Ha megtanulod "föntről, külső szemlélőként" nézni a dolgokat, láthatod, hogy valójában nagyon gyakran sokszor ők a legprimitívebbek, legalávalóbbak, akiknek egy szavuk sem lehetne, mert ők maguk nagyságrendekkel rosszabbak, mint akiket szidnak. Ez nincs mindig így de a döntő többségben ezt tapasztaltam.

Ami csökkentheti annak az esélyét, hogy valakit kibeszélnek az az, ha nem tudnak róla sokat. Egyébként ez sem feltétlenül a legegészségesebb amit tehetsz, de nekem sokszor bejött, mikor akár szemtől szembe nem volt mint a fejemhez vágniuk, sem pedig a hátam mögött nem volt egységes pletyka. Már pedig a pletyka akkor igazán jó, ha abban nagyjából egy irányba húznak és szinte egymásra licitálnak a kitalált baromságokkal.

Az alvókádat tedd rendben, mert a kimerültség nem tesz jót a lelki állapotodnak semmilyen tekintetben. És a későbbiek folyamán nem csak azt fogják nézni, hogy milyen nehézségeken mentél keresztül (mivel sokan naivan hisznek ebben és szándékosan nem kerül ki a nagyobb szenvedést sem, Te ne ess ebbe a hibába), sőt van akit ez egyáltalán nem érdekel.

Ami jól jönne neked az 1-2 stabil barátság ;)

Próbálkozni és igyekezni kell ebben is, magától lehet hogy 5-10 évig alig lesz változás.

2018. márc. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
tedd rendbe* elírtam. #1 voltam.
2018. márc. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tiszta én... de egy jó ideje már nem teszem mások véleményétől függővé az életemet. Sokkal szabadabb és boldogabb vagyok így. Ez azonban nem magától alakult így, gyógyszer kellett.

Kényszerbeteg és paranoiás vagyok amúgy.

2018. márc. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat, sokat segítettetek (ment a zöld kéz:D) tudom hogy ez nem egészséges (amiket gondolok) legszívesebben megszabadulnék ezektől.2. Válaszoló: már jó néhány hete nem alszok rendesen (gondolom) ebből kifolyólag kisebb hangulatingadozásom is van néha, vagy csak minden megerőltetés nélkül, szédülök.. Igen valóban jó lenne egy-két igaz barát, de mióta kiköltöztünk ez nagyon nem megy (persze nem akarom a fejemet a homokba dugni, ma is van egy találkozóm az egyik lánnyal(: ), itt a tanulás is nehezebb, és most elém jött egy lehetőség hogy sulit válthatok, ami könnyebb.. de félek lépni hogy mi van ha rosszabb lesz?
2018. márc. 25. 08:42
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, okozhat depressziót, hangulatingadozást az alvászavar.

Eleve a korodban általános az ingadozás.

Itt a tavasz, próbálj többet kimozdulni, az is tud segíteni.

Suliváltásban nem tudok sajnos mit mondani.

Barátokat akár a közelben akár neten keresztül próbálhatsz szerezni :)

2018. márc. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Próbálok rendesen is aludni, csak a stressztől később tudok, és ugyan ebből az okból kifolyólag, korábban is kelek. Most lesz vizsgám is és az is kikészít, angolul nagyon nem mennek ezek a dolgok, a tanárok meg nem túl segîtőkészek. Gondolkodom a másik sulin, mert ha legalább társaságban ugyan ilyenek, a tanulás elvileg ott könnyebb. Csak az hátráltat, hogy megint új közösség, új emberek és hát nekem nem megy ez a beilleszkedős dolog. Beszélek egyébként az otthoni barátaimmal chaten, vagy telefonon, meg itt is összeismerkedtem egy magyar lánnyal, hát nem tudom mi lesz :)
2018. márc. 26. 08:55
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezek alapján úgy tűnik nagyjából sínen vagy :)

Keress online angolozási lehetőségeket, ha filmes / sorozatos vagy akkor azokat is lehet angolul nézni (ha nagyon nem megy az angol akkor magyar szöveggel, ha már jobban érzed mehet az angol felirat), angolul olvashatsz cikkeket a neten olyan témában amik amúgy érdekelnek, vagy videókat is nézhetsz youtube-on, amik szintén érdekelnek és angolul vannak. Ezekben az a jó, hogy bármikor meg tudsz állni, szótárazni ha kell, még az idiómákra is rá tudsz keresni (pl i'm sick of this - nem arra céloz aki ezt mondja, hogy beteg hanem hogy elege van belőle, nem is beszélve a szlengekről amik az angol vizsgákon, meg 1-2 hivatalos helyen kívül azért kb mindenhol jelen vannak :D

2018. márc. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Még az alváshoz annyi, hogy részben amiatt kezdtem anno pszichológushoz járni, tudott rá ajánlani relaxációt ami sokat tudott segíteni.

Ha nem szeretnél ilyen segítséget igénybe venni akkor próbálkozhatsz azzal, hogy este összegzed azokat a dolgokat, amik pozitívan sikerültek, amikre örömmel gondolsz, ezzel egy egészséges szintű elégedettséget (még nem önteltséget) érhetsz el, mondván ma is tettél valamennyi jót és ez adhat egy kis nyugalmat.

2018. márc. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Utolsó két válaszoló: Nagyon szépen köszönöm!^^
2018. márc. 30. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!