Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt olyanok akiknek...

Vannak itt olyanok akiknek már sikerült leszokniuk nagyobb mennyiségű frontinról?

Figyelt kérdés

Sziasztok,



A történetem röviden és tömören: tini korom elején pánikbeteg voltam, meg borzalmasan hisztis, és kezelhetetlen. Aztán meglepetésként ért, mikor már komoly szorongások kísérték a mindennapjaimat, és nem értettem, hogy akkor én most tényleg nem vagyok jól? Deperszonalizációval diagnosztizáltak másfél éve, amihez nem sokkal rá hozzákötötték a generalizált szorongást. Felírtak antidepresszánst, én viszont nem szedtem be, és nem is jártam vissza utána. A házidokim minden szó nélkül felírta a frontint, ahogy épp kedvem szottyant, jó is ez az egészségügy idehaza. Emellett persze éltem az egyetemi életet, ittunk, buliztunk, amíg frontin volt jó volt. Tavaly év végén kezdett kicsúszni a kezemből az irányítás, akkor voltam 3mg-nál. Tudom, az eddig leírtakból úgy tűnhet, hogy józaneszem nem túlsok van, mégis éreztem, hogy na még most stop.


Januártól szedem a Stimulotont (100 mg) és az első 3 hét után elkezdtem lejönni a 3mg frontinról.

Életmódváltással, sporttal, odafigyeléssel most 0,375 mg-ot szedek elalváshoz. Ez talán a legnehezebb része. Most úgy érzem, hogy az antidepresszáns se hat úgy, mint ahogy az elején éreztem. Fokozatosan hagytam el, de elalvásnál megrekedt a dolog. Emellett meg elég gyakran légszomj, belső feszülés lép fel.

Ezek lehetnek megvonásos tünetek, vagy az alapbetegségem áll fenn?

(A pszichiáterem inkompetens, és mindenre azt mondja, hogy nem baj, jobb lesz az, ezért fordulok itt segítségért.)


Válaszotokat előre is köszönöm!


2018. ápr. 12. 14:01
 1/1 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Nekem sikerült! 0,5-ből szedtem 3-4 et elalváshoz egy évig.

De mivel a frontin 12 óra múlva fejti ki eredendő hatását, ezért mosott szar voltam a munkahelyemen.

Úgy döntöttem, hogy abbahagyom a szedését. Három napig nem aludtam, de azóta sem szedem! Ennek már négy éve!

Ez is csak egy döntés...

Ez ugyan olyan döntés mint az hogy: melyik ruhámat veszem fel ma reggel.

Bármely függőség egy döntés! Döntsd el hogy jól érzed magad nélküle, és jól fogod érezni magad!

2018. ápr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!