Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió, vagy valami más?

Ez depresszió, vagy valami más?

Figyelt kérdés
28 éves lány vagyok. Régebben iskolás koromban voltak barátaim, jópár éve nincs barátom. Lehetne, de sajnos nem érdekel a nyafogásuk, nincs nagyon kedvem kimozdulni, pedig tudom, hogy nem egészséges itthon ülni. Jártam többféle okj-s iskolába, ezidő alatt inkább kifogás volt az, hogy nem érek rá elmenni ide oda. Nem érdekelnek mások problémái, nincs kedvem messzebbre menni csak azért hogy beüljünk valahova. Ha megbeszéljük egy ismerősömmel hogy elmegyünk ide oda, vagy ezt meg azt fogjuk csinálni pl szombaton, akkor mindig az a vége hogy valamit kitalálok és lemondom, mert nincs kedvem elmenni. Inkább az emberek között nem szeretek lenni, nagy tömegben,utcán se, tömegközlekedést se szeretem, mindig azt gondolom hogy engem néz mindenki. Nem tartom magamat szépnek. Dolgozni járok el, szabadidőmben szüleimhez szoktam elmenni,ha itthon vagyok vásárolni elmegyek hogy legyen mit enni, zenét hallgatok, tv-t nézek, internetezek, és kb ennyi az életem. Igazi párom még nem volt, de már csókolóztam, de még nem történt meg soha aminek meg kellett volna rég történnie, szóval szűz vagyok még. Fáradtnak érzem magamat sokszor és szomorúnak, de a munkahelyen tudok nevetni.
2018. ápr. 15. 18:22
 1/2 Flagstaff ***** válasza:

Én sem tartom magamat szépnek, sőt, szerintem komikusan groteszkül nézek ki, pl nagy, elálló fülem van, és olyan orrom, mint egy teherautónak. Még senki nem tette szóvá, nyugodj bele, hogy téged sem nagyon néznek. Gondold el, földön fekvő emberek mellett megyünk el nap mint nap, kit érdekel, ha valaki nem olyan jajdegyönyörű? Az emberek nagy része úgyse az.

Lehet, hogy kezdődő depresszió, ha ok nélkül érzed magad fáradtnak, szomorúnak. Próbálj meg esetleg egy lazább társasághoz csatlakozni, például jön a jó idő, eljárhatnál futni, úszni, mozogni valamit. Ez egyrészt nagyon hatékony ellenszere a depressziónak, növeli az önbizalmadat, másrészt ha csatlakozol egy tematikus face-es közösséghez, lesz egy csomó olyan ismerősöd, akikkel ebben a témában tudsz beszélgetni, nem kell "nyafogást" hallgatnod. (Én is utálom.) És hátha találkozol pár jó arccal, akikkel aztán lehet mindenféle másról beszélgetni, komoly dolgokról is... Nagyon nem veszíthetsz semmit, nem igaz?

2018. ápr. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább baromira introvertált vagy. Próbálj keresni valami neked való hobbit, amikor egyedül lehetsz és kikapcsolódhatsz közben. Futás, fotózás, úszás... Mindenképp kell sportolni, mert a mozgásszegénység depresszióssá és beteggé tesz hosszú távon.

Aztán hátha megjön a kedved a barátokhoz is, vagy ismerkedéshez, ilyesmi. Bár nem tudom eldönteni, hogy azt szeretnéd, vagy inkább nem, de lényeg, hogy élj úgy, ahogy jól esik!

2018. ápr. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!