Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet leszokni a...

Hogyan lehet leszokni a színezésről, valóság elferdítéséről?

Figyelt kérdés
Fiatal egyetemistaként mikor felkerültem nagyvárosba és új emberekkel kezdtem el barátkozni, nem mertem felvállalni önmagam,rengeteget színeztem, felnagyítottam történeteket, hogy érdekesebbnek tűnjek, stb. 22 évesen már sokat változtam, komolyabb lettem és eldöntöttem magamban, változnom kell, mert így nem lehet élni, viszont úgy érzem ezen a berögzült szokáson változtatni a legnehezebb. Rettenetes lelkiismeret furdalásom van a korábbi színezett történeteimért. Van valakinek hasonló tapasztalata a hazugságokkal és ki lehet ebből az ördögi körből lépni?

2018. ápr. 17. 12:52
 1/2 AndrejjaMarijann ***** válasza:

Szia! Igen, ki lehet lépni belőle.

Nálam ugyanez volt, rákaptam a nagyotmondásra. Összejöttem egy különleges férfival, aki észrevette, hogy sokat vetítek és rávett, hogy mindent mondjak el neki, amiről eddig hazudtam másoknak és neki is. Volt nagy sírás-rívás, végül az, hogy mindent tudott rólam, megmérgezte a kapcsolatunkat. Nekem a mindent kimondás segített, többé nem akartam más lenni, mint aki vagyok.

Tudom, sokmindenre ez a válasz, de pszichológust ajánlanék, hiszen ki kell mondanod mindent és tudatosítanod kell magadban is, hogy egy hazug vagy és többé nem akarsz az lenni. Nagyon szégyenletes, fojtogató érzés, sokáig tart, míg elmúlik a szégyenérzet.

2018. ápr. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez egy betegség, a neve pseudománia. Mélylélektani terápiával meg lehet szabadulni belőle.
2018. ápr. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!