Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire lehet komoly "betegsé...

Mennyire lehet komoly "betegség" a nemi identitászavar?

Figyelt kérdés

Amióta kamaszodni kezdtem azóta rosszul vagyok és idővel egyre rosszabb lett. 12-13-14 éves koromban még csak szorongós voltam, önbizalomhiányos, nem szerettem magamat, nem volt motivációm. Azóta szépen lassan egyre elhatalmasodott rajtam ez a dolog, többször majdnem öngyilkos lettem, már semmihez sincs kedvem, hangulatingadozásaim kibírhatatlanok, undorodom magamtól... stb. Egy kb féléve jöttem rá, hogy én nem szeretek fiú lenni, egyszerűen undorodom emiatt magamtól, viszont lányként elképzelve magam sokkal élhetőbbnek tűnik az életem. Még mindig nem fogadtam el ezt a dolgot és küzdök ellene, de amikor elkezdek ezen agyalni rögtön előjön az öngyilkos/önsértő hajlamom, borzasztóan érzem magam, kilátástalannak tűnik az életem, emiatt szeretnék meghalni.


Kérdésem az lenne, hogy vélhetően ez a nemi dolog miatt alakulhatott ki a többi probléma vagy a többi probléma egyik melléktünete ez a nemi probléma és ez az egész dolog egy sokkal hatalmasabb probléma tünete? Illetve mekkora eséllyel bizonyosodhat be a feltevésem és a reményem, miszerint ez a nővé válni akarás csak egy életszakasz, csak egy hangulat és idővel lecseng?


18 vagyok.


2018. ápr. 25. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:
56%
Ne itt keressél megoldást a pszichés problémádra, hanem a pszichológusnál. Tessék elmenni. Mi ezt a kérdést nem fogjuk megoldani, még a szakember se első látásra. Az egész élettörténetedet végig kell vizsgálni. A vakbeledet is a gyakorikérdéseken operáltatnád meg?
2018. ápr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
81%

Meg az egesz eleted reszletes folyamanak ismereteben sem valoszinu, hogy bizonyossaggal meg lehetne mondani, hogy mi az ok es az okozat.

Az ember egy bonyolult rendszer.

A nemi identitas is bonyolultabb, mint egy ketallasu kapcsolo. Nem kell feltetlenul a kerdest megvalaszolnod. Nem is biztos, hogy van ra egyertelmu valsz. Ha idovel megismered onmagad annyira, hogy megtodod a valszat, az nagyszeru. De az sem baj, ha nem lesz igy. Ne hagyd, hogy a kerdes onmaga felemesszen.


Ezert a legjobb, hogyha ugy alakitod az eleted, hogy jol erezd magad. Az ongyilkos gondolatok biztosan nem jok.


Lesznek majd sokan, akik elitelnek, leneznek es mindenfele modon megbelyegeznek. Ne elj ilyenek kozott. A fejlett vilagban a nemi identitas kerdese evtizedek ota nem problemaforras. Igyekezz olyan munkat talalni, hogy kenyelmesen elhess a vilagon barhol. Tanulj, kepezd magad, fordits figyelmet a megjelenesedre, szerezz baratokat, epits kapcsolatokat.

Ne torodj vele, hogy masok mit gondolnak a latszat alapjan. Ha ferfi letedre nokent akarsz elni, tedd azt. Ez rendben van, meg ha csak par evre szol is.

2018. ápr. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!