Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti hogy híztatok anorexia...

Ti hogy híztatok anorexia után? Hány kg-t, mennyit és mit ettetek, hogy viseltétek, mit szóltak hozzá az emberek?

Figyelt kérdés
Jelenleg 170 cm és 46-47 kg vagyok. Az emberek eléggé megbámulnak, és szánalmat látok az arcukon. Mindenki mondja, hogy híznom kéne.

2018. ápr. 21. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Én 10 kilót híztam, akkor voltam 50 kg. Itt pánikba estem most 46 vagyok és próbálom ezt tartani. Én mindent eszek, csak a mennyiség a gond. Amikor 50 kilóra felhíztam akkor is csak napi 3x ettem, pedig az orvosom napi 6 étkezést javasolt. Kb. 54 kg lenne az ideális testsúlyom, de az most még számomra elérhetetlen.
2018. ápr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte rossz volt, mert mindenki feljogosítva érezte magát, hogy kommentálja a hízásomat (bár bóknak szánták)

De egy idő után megszokták

És boltban sem akarták rámtukmálni hogy vegyek csokit

De én igaziból nagyon sok recovery sztorit olvasgattam, és megpróbáltam meggyőzni magam, hogy intelligensebb vagyok annál, hogy az életemet erre pazaroljam el.

Ma már egészséges a súlyom (bár elég alsó határ), és vannak rosszabb napok, de alapvetően sokkal több energiám van élni, és olyankor nem marad időm azon stresszelni, hogy nézek ki.

2018. ápr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szia!

Én palacsintával híztam. Az volt mindig a kedvenc ételem, még a nagy fogyózásokkor is megengedtem néha magamnak, aztán mikor elegem lett a betegségből, és tenni akartam ellene, minden este sütöttem magamnak palacsintát, és egy ideig még csak egyet tudtam enni, aztán kettőt, hármat, négyet, végül akár ötöt is megettem ahogy teltek a napok/hetek.


Nagyonis hizlalt.. :D


Keress valami olyan dolgot, amit igazán szeretsz, és még a betegség mellett is valamennyire tudod értékelni és szeretni. Amit én máshogy csinálnék már: muszáj lenne mondjuk pár palacsintát valami cukrosabb gyümölccsel pótolni. Mégiscsak egészségesebb mondjuk 3 fürt szőlő + 1-2 palacsinta, mint 4-5 palacsinta.

2018. máj. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Előző vagyok:

Ezt a kérdést ma este írtam ki: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..



Hátha érdekel... :)

2018. máj. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos én ,,bulimiával" híztam vissza. Nekem sajnos átment egyikből a másikba, és mikor elkezdtem tényleg gyógyulni, akkor már nem volt hova hízni, mert normális súlyban voltam, ugyanis már a bulimát kellett leküzdenem. Egyébként nálam váltották egymást az anorexiás-bulimiás periódusok, de a bulimia inkább volt dominánsabb, és hosszabbak is voltak ezek az időszakok. Nálam spontán állt be a javulás, igazi csoda történet az enyém, de mikor megismertem a párom egyik napról a másikra javulni kezdtem. (Pedig 4 évig tartott, és nem volt enyhe, és már 6 éve jól vagyok, 3 éve pedig teljesen tünetmentes). Egyszerűen már nem foglalkoztama nnyit az evéssel, nem evéssel, hányással, és elkezdtem normális mennyiségeket enni újra egyik napról a másikra. Viszont ami fura volt, hogy mintha újra meg kellett volna tanulnom érezni, élvezni az ízeket, és értékelni az ételt, ugyanis előtte vagy koplaltam, vagy evésnek nem nevezhető falási rohamaim voltak. Azóta is érdekel a súlyom, és próbálok a normál kategória alján mozogni inkább (illetve most azt elérni, mert kicsit most több vagyok), de nem élet-halál kérdés már, és nem játszik véresen komoly szerepet az életemben. Egyébként mindig is úgy érzem fontos lesz az étkezés, az ételek is az életemben, de ez most abban mutatkozik meg, hogy elkezdett érdekelni a vegá életmód, amire most épp átállóba vagyok a 2 év óta tartó vegetáriánus életmódról.:) Bocsi, ha esetleg nem ilyen választ vártál, de úgy gondoltam leírom ezt, mintegy sikersztorit, hátha egy kis motivációt ad! :)
2018. jún. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsi a hibákért, az vegán akart lenni, az n lemaradt, utolsó voltam.:)
2018. jún. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Minden elismerésem Nektek, hogy sikerült leküzdenetek. És utolsó - jól esett olvasni a te történeted is, úgy látszik, a szerelem tényleg gyógyít :)
2018. jún. 10. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!