Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem jegyzetel a pszichol...

Miért nem jegyzetel a pszichológus?

Figyelt kérdés

Akihez régebben jártam mindig jegyzetelt, igy amikor érkeztem már céliranyosak voltak a beszélgetések és nem volt olyan, hogy nem emlékezett az előző alkalomra.


Most ismét pszichológusra volt szükségem, költözés miatt a régihez nem tudtam visszamenni...

Akihez most járok, semmit nem jegyzetel, nem tudja miről beszéltünk előző alkalmon stb...


Nem szokásuk jegyzetelni, a korabbi pszichológusom kivétel volt?

Vagy csak nem érdeklem, nem akar segíteni, csak a pénzre megy?



2018. máj. 2. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jegyzetelni nem kötelező, ha attól még emlékszik. De ha fogalma nincs, miről beszéltetek, akkor ott kell hagyni.
2018. máj. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel. Enyém sem jegyzetel, viszont emlékszik mindenre, úgyhogy ebből nincs probléma. Viszont, ha nem emlékszik, az tényleg gáz..
2018. máj. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem emlekszik nem figyel. Hagyd ott.
2018. máj. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

- Pszichológus úr, nekem az a gondom, hogy senki nem vesz komolyan.

- Bocsánat, mit mondott, nem figyeltem.


Valahogy így ?

2018. máj. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Nemrég voltam egy pszichológus előadásán. Nem klinikai pszichológus, de egyfajta foglalkozásokat azért tart. Elmesélte, hogy valaki rászólt: "na de Imre, ezt a 2. foglalkozáson már említettem"... Mindenki röhögött. Valószínűleg nem az a lényeg. Nem tanulnivalót adsz a pszichológusnak, amit fel kell tudnia mondani. Inkább az cél, hogy rávezessen dolgokra, megfelelő kérdéseket tegyen fel neked, meg Te is magadnak. És akár kétszer is felteheti ugyanazt, akár szándékosan is... De persze lehet, hogy jobb, aki odafigyel, meg minden. De van egy fő szabály: sosem lehet a segítő motiváltabb a változásban, mint az, akinek segítenek! Másik dolog, meg hogy végül magadnak kell megtalálni a megoldást legtöbbször. Ő csak sugallhat.
2018. máj. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

# 5. Válaszoló!

Nem erről van szó, a terapian figyel rám.

Az a probléma, hogy 48.percben szól, hogy majd a következő alkalmon folytatjuk. A következő alkalmon felhozom a témát, hogy na akkor folytassuk az előzőt, de neki fogalma sincs, hogy miről beszéltünk. Elkezdem neki mondani és még akkor se tudja, álltalában ilyenkor tereli a témát pl beszeljünk arról, hogy hogy érzem magam, mi érdekes történt a héten.


A tanácsait mindig betartom, mégha nehéz is, mert nem egy beszélgető partnert kerestem, hanem egy szakembert, akitől azt várom, hogy segít rajtam és akiben megbízok...

2018. máj. 4. 08:34
 7/7 anonim ***** válasza:
"A tanácsaid mindig betartom." A pszichológus nem ad tanácsot. Nincs hozzá joga. Csak kérdéseket vet fel, amikre te a saját válaszaidat adod, hiszen nem élheted az ő életét. Biztos, hogy ez pszichológus?
2018. máj. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!